Как следите многото продукти (Дропшипинг)

roskobe

New Member
Здравейте, колеги. Давайте съвети как да следя около 3000 продукта. Продуктите се добавят от онлайн магазините на доставчиците. В момента съм с автоматичен импорт, но всекидневното му пускане сменя линковете и всичко... Т.е. СЕО-то е пълен таш*к. Не може да си пиша сам съдържанието на продуктите, и другите неща както е при ръчното добавяне. Та това искам да питам ако някой се е сблъсквал с този проблем. Как да стане номера, когато доставчика маха продукти - добавя нови... Има ли начин изобщо да се следи това нещо при много продукти. Бахти сложното става... Давайте съвети. :)
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Open ERP ?
С интеграция към Магенто или който и там цсм да ползваш ?
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Това ЕРП ще следи ако някой доставчик премахне или добави нов продукт, така ли? Доколкото виждам това следи при покупка на даден продукт.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Ами аз реално не съм го тествал, но гледах рекламен клип. Човек тук от форума му представяше възможностите.
Та този ЕРП има връзка в сайта ти и промените се правят автоматично, както на описания тайа и на цени и т.н /двупосочно/

Въпроса е вие какви системи ползвате и защо при импорт на продуктите ви се сменят урл-адресите /не може ли да промените скрипта само да ъпдейтва продуктите, така ще си спесите омазването на урл-и/

Аз за себе си съм намерил решението с Друпал, там си импортвам върху старите записи, т.е само се ъпдейтва информацията без да се променя ид-то на продукта.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Аз мога да кажа само за Opencart има разни решения за импорт от други сайтове, мисля че най читавите са руското Парсер МХ и Total Import PRO второто има опция да се настрои с крон таск и да си се ъпдейтва автоматично. Тези пичове имат и доста глобално решение но цената е .... Auto Import Price: US$1,085.00
Ако и двата сайта са на Opencart много успешно ползвам и комбинацията от тези 2 модула CSV Product Export и CSV Product Import те също имат модул за автоматизация на процеса но несъм го ползвал Task Scheduler

Ако дропшипера ти предлага екселски файл мисля че много добро решение е ExcelPort - Product / Category / Customers Excel Export / Import
Това може да е удобно защото всяка складова програма вади справки в ексел та с малко пипане на спец може да се нагласи справката за стоки модел артик
улен номер количества цени и етц да се ползва за попълване или ъпдеит на наличностите.
Сега за ЕРП системите това е връзка с складова програма по принцип е много удачно когато имаш няколко офлайн магазина и склад и търговия на едро. До колкото знам Микроинвест предлагат такава система не е евтина но съм чул само добри отзиви. Без да им правя реклама. Реално не знам как стои там въпроса с снимките на продукта иначе в в складовата им програма има поле за описание на стоката / никога не съм виждал някой да го попълва/

Чудя се ! Някой ако има опит с линукс версията на складовата програма на Микроинвест която е безплатна дали нямат към нея и безплатна ЕРП. Ако има някой наблюдения моля да сподели.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Бахти, знам ли... Мисля, че нито едното няма да ми влезне в употреба поне на мен. Всичката ми стока се взима с XML файл. Реално това си е голям проблем, защото в началото бях с ръчно добавяне и 4-5 поръчки отказах, защото съм пропуснал да махна продукта от наличност (бяха продадени при доставчика). Нищо не ми идва на акъла... Ако е малко стоката не е проблем, но магазините на доставчиците са много динамични и се сменя стоката г/д постоянно. Не знам и аз вече.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Здравейте, колеги. Давайте съвети как да следя около 3000 продукта. Продуктите се добавят от онлайн магазините на доставчиците. В момента съм с автоматичен импорт, но всекидневното му пускане сменя линковете и всичко... Т.е. СЕО-то е пълен таш*к. Не може да си пиша сам съдържанието на продуктите, и другите неща както е при ръчното добавяне. Та това искам да питам ако някой се е сблъсквал с този проблем. Как да стане номера, когато доставчика маха продукти - добавя нови... Има ли начин изобщо да се следи това нещо при много продукти. Бахти сложното става... Давайте съвети. :)
Здравейте,
според мен импорта не е направен както трябва. Не би трябвало при ежедневно обновяване да променя линковете на продукта, текстовете и т.н. Когато правя синхронизация на продукти действам по следният начин:
Ако продукта е добавен - обновява се само наличност и цена.
Ако продукта при доставчика вече не е наличен - съответно се обновява статуса на продукта и не може да се поръчва.
Така дори и да са правени промени по текстове, УРЛ-и, etc. те се запазват докато продуктът не бъде изтрит и въведен повторно през импорта.
Всичко това работи на теория, но дори при ежедневно синхронизиране пак може да се получи ситуация с "изчерпана наличност".

Поздрави,
Константин.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Ето там е проблема с доставчиците те искат да продават бързо и на едро, много малко ги е еня за дребните поръчки от онлайн магазините. После е трудно да ги навиеш че наистина имаш нужда от това. Аз читав XML файл съм виждал само на компютърните фирми. И в частност мога да похваля Компютър 2000 много е добър и тула им за конвертиране в CSV също.

Колегата Ляляля беше много впечатлен и приятно изненадан от екселски файл на доставчик на спално бельо. Имал си всичко описания снимки етц. Ама той трябва да сподели повече ...
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Аз съм впечатлен от сървиса на maxx bg. Освен, че може да си организираш изцяло поръчката през тяхната система, има възможност примерно на последната стъпка преди финализиране на поръчката да си направиш справка за наличност. Така мисля, че могада да се намалят до минимум неприятни ситуации.
Поздрави,
Константин.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

1. към @стан - бях очарован, докато тръгнах да го набия и се оказа, че те просто са ми изсипали 215 продукта с опции във вид на 1200 продукта. Скъсах нерви и го зарязах, че нямах време тогава

2. пак към @стан - аз ползвам линукс версията на майкроинвест. Няма изненади или екстри. Същата е като майкрософтската.

3. записвам се като 4ти или 5ти, който да попита: Защо се сменят урл-тата при импорт? Това не е нормално?
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Сега да обсъдим сео урл-тата. По принцип не би трябвало да се сменят. Сео УРЛ то се добавя ръчно или се генерира автоматично от някой модул по принцип се ползва името на продукта или категорията. При импорта не би трябвало да се сменят автоматично. Всички системи за импорт имат опция ресет което трие всичко и добавя новите продукти. Но това се ползва при първоначалното напълване, след това трябва да се ползва опцията ъпдейт. Която по принцип трябва да сменя само цените и наличностите. Което не касае името и съответно Сео УРЛ. Разбирасе има някой модули които генерират сео урл като включват цената и модела в него.
 
От: Как следите многото продукти (Дропшипинг)

Да кажа и аз как съм решил проблема с продуктите в моя магазин. Със скрипт написан за тази цел. Скрипта взима всичко от основния магазин описания снимки варианти всичко за което се сетите и ги слага при мен. Доста удобно е по този начин защщото дори и една точка да е променена в магазина отсреща скрипта я засича и аз си пускам да се обновят нещата. Доста трудно намерих човек да ми напише скрипта но сега съм доволен. С url адресите нямам проблеми ползвам опенкарт.
 

Горе