Как стоят работите с .us домейните

Ivailo

Member
Купух си един такъв преди месеци само че нали имат изискване да си от Америка или да до го регистрираш от там.Аз моя го регистрирах от БГ и не съм ходил до САЩ принципно могат ли да ми го вземат или туй са бошлаф работи дет ги пишат ? :d
 
проблема може да стане като го направите по популярен могат да ви го вземат маи може да мине номера с регистриран адрес в сащ или ако компанията регистратор предлага някаква врътка както хост.бг предлагаше .еу домеини преди да са ни приели официално

Код:
 Any U.S. citizen or resident, as well as any business or organization,
 including federal, state, and local government with a bona fide presence in
 the United States can register a .US domain name
 
Ми и аз си регистрирах без проблем и адреса ми си е в БГ:)

PS:моя адрес-трънки сега погледнах мен ме няма никъде на регистратора на името е сигорно защото аз нямам право-странна работа:confused:
 
Последно редактирано:
Ако имате реален американски адрес и тел. номер, който да сложите в полето за регстранта, нямате проблеми с U.s. домейна си. Иначе наистина трябва да си местно физическо или юридическо лице, за да имаш право на тащъв домейн. Процедурите за регистрация обаче са на доверие... което не значи, че няма да ги затегнат, ако има груби злоупотреби.

Как се спазват правилата за местно лице?

Обикновенно домейнът се регистрира на името на хостинг компанията или на домейн регистъра, а солствеността на клиента се гарантира с договор между него и компанията.
 
От: Как стоят работите с .us домейните

Един приятел работеше в Abuse отдела на Aplus и разказваше, че могат да ти вземат всеки домейн дори и .com ако имаш погрешно предоставен адрес или телефонен номер. Така, че ако си го регнал без проблеми не е гаранция, че не могат да ти го вземат.
 
От: От: Как стоят работите с .us домейните

Един приятел работеше в Abuse отдела на Aplus и разказваше, че могат да ти вземат всеки домейн дори и .com ако имаш погрешно предоставен адрес или телефонен номер. Така, че ако си го регнал без проблеми не е гаранция, че не могат да ти го вземат.

Е това как ще го разберат ме интересува
 
с проверка ще те пробват по телефона ще ти пратят писмо и гориш годеди има скъпа версия на регистрация при която си защитен

може да си регнете пощенски адрес в сащ ако толкова важно с препращане на пощата
 
От: Re: Как стоят работите с .us домейните

с проверка ще те пробват по телефона ще ти пратят писмо и гориш

е все пак на някой случвало ли му се е това?
 

Горе