Как теглите големи суми от AdSense

Izvunzemen

Active Member
За суми над 1 000 долара (въпреки че ги тегля в евро) от уестърн юнион трябва изпращача да ви е записал и второто име- това ми каза служителка на ЦКБ миналия път, в който отидох да си тегля парите. Попринцип съм теглил суми над този праг от същата банка и никога не съм имал проблем. Казах и, че това е гугъл адсенс и си попълвам полета, а плащането става през автоматизирана система и няма дори къде да го въведа това второ име, а тя ме гледаше като теле.
После отидох в експресбанк и си изтеглих парите без проблем.

Писах на ЦКБ и казаха, че такива са изискванията според договора с уестърн юнион, след като им споделих, че от друга банка съм си изтеглил парите без проблеми дори ми поискаха името на банката и номера на превода, за да репортнат на WU ебаси наглите пед**и. Писах им да го духат, естествено.

Чудя се какво ще стане, ако и тази банка започне да ми отказва преводи, някой имал ли е подобен проблем, защото към момента това е временно решение.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Не съществува подобно правило. Само първо име и фамилия са достатъчни. Просто служителите са идиоти.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

ЦКБ АД е един от агентите на Western Union от 2003г. В качеството си на
такъв, ние стриктно изпълняваме техните правила. Според същите тези правила
за правилно изплащане на преводи на суми над 1000 USD за идентификация на
клиентите се изисква абсолютно точно съвпадение на имената в системата на
Western Union и документа за самоличност - т.е. за българските граждани:
име, презиме, фамилия, в тази последователност и правилно изписване.

Това ми пратиха като отговор, просто явно няма повече да им ползвам тъпата банка.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Не се занимавай с банки отивай направо към най-близкото чейндж бюро.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Не се занимавай с банки отивай направо към най-близкото чейндж бюро.

Задължително трябва да съвпадат имената и за над 1000 или 1500 валутни единици(лева,$ или евро) превод задължително сканират ЛК. Това изискване е заради измамите с ВУ и МГ, имаха шумни дела в САЩ и постигнаха споразумение със съда, като и двете компании платиха милиарди глоби. В БГ преводите, които представляват интерес са към сводниците и дилърите, при изпращач на 2000 евро Гугъл от Ирландия е едно, а при изпращач на 2000 евро Айше от Франция/Германия, където няма адресна регистрация, ТД и осигуровки, е съвсем друго...
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Задължително трябва да съвпадат имената и за над 1000 или 1500 валутни единици(лева,$ или евро) превод задължително сканират ЛК. Това изискване е заради измамите с ВУ и МГ, имаха шумни дела в САЩ и постигнаха споразумение със съда, като и двете компании платиха милиарди глоби. В БГ преводите, които представляват интерес са към сводниците и дилърите, при изпращач на 2000 евро Гугъл от Ирландия е едно, а при изпращач на 2000 евро Айше от Франция/Германия, където няма адресна регистрация, ТД и осигуровки, е съвсем друго...
Само банките ти сканират ЛК при чейндж бюрата няма проблем.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Само банките ти сканират ЛК при чейндж бюрата няма проблем.

До офиса ми има чейндж бюро и често им ползвам услугите. Сканират за суми над 1000 или 1500 $/евро(или еквивалента им в друга валута)- информацията ми е 100% сигурна.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

До офиса ми има чейндж бюро и често им ползвам услугите. Сканират за суми над 1000 или 1500 $/евро(или еквивалента им в друга валута)- информацията ми е 100% сигурна.
Последно около 4000 евро получих плащане от гугъл и ги взех от чейндж бюро и не ми сканираха личната карта.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Последно около 4000 евро получих плащане от гугъл и ги взех от чейндж бюро и не ми сканираха личната карта.

Сканирането става за 20-30 секунди. Като си я дадеш картата, не виждаш дали ти я сканират или не. Аз като вляза вътре при колежката, скенера и е долу на плота с парите и не се вижда от вън. Бъди сигурен, че ти я сканират. ;)
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Сканирането става за 20-30 секунди. Като си я дадеш картата, не виждаш дали ти я сканират или не. Аз като вляза вътре при колежката, скенера и е долу на плота с парите и не се вижда от вън. Бъди сигурен, че ти я сканират. ;)
Тука грешиш, защото съм взимал и от банка и знам как става сканирането. В чейндж бюрото проверява данните от личната карта и ми я връща поне преди 2 месеца така беше.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Как ги правите такива космически суми :D
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Всички служители в ЦКБ действат различно. В един клон ми задават сума въпроси и ме гледат все едно им крада заплатите, в друг клон ме обслужват без въпроси и без сканирания на лични карти и глупост. Всичко зависи на каква лелка попаднете :p
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Как ги правите такива космически суми :D

И мен това ме интересува. :)
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Когато ти отказват навсякъде, отивай в Бензиностанции ОМВ :) На мен са ми двали пари от там с леки разминавания в името по лична карта и това което съм дал в adsense, разбира се после оправих нещата за да не се занимавам с глупости.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Благодаря на всички за отговорите. Имам въпрос- когато теглите от чейндж бюро в евро ли си ги теглите? И тези бюра имат ли такси някакви?

Как ги правите такива космически суми :D

Със сайтове насочени към аудитория от САЩ, преди това съм се бъхтял за български сайтове, но някакви смешни 3 цента на клик са направо излагация.
 
От: Как теглите големи суми от AdSense

Аз пък се питам, защо се занимавате с глупости, ами не си теглите парите по банков път ?
 

Горе