Как теглите кредити?

Как теглите кредити от банки?

  • С годишна данъчна декларация

    Votes: 0 0.0%
  • Имам лоши кредити и не мога да тегля

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    17

redlemon

Member
Искат трудов договор. Еми ако нямам? Като кажа фрилансър и насреща ми едни широко опулени очи, миг окопитване и въпрос:

"Това в коя фирма?"

Как теглите кредити бе хора?

Как един нормален фрилансър с редовни доходи може да си реши проблема бързо от банка, без да ходи при ония "бързите" дето после много бавно ги изплащаш?
 
От: Как теглите кредити?

Кредитите са бреме, което е разумно да се поеме само когато въпросът е на живот и смърт. В друг случай само ти стъжняват живота.
Да, някои ще коментират, че с кредит можеш да започнеш бизнес. Само дето после освен себестойността на инвестицията, трябва да избиваш и лихвите, а уж чакаме и печалба. Всичките тези пасиви се коменсират с по-високи цени, което в достатъчно конкурентен бранш те прави неконкурентоспособен.
 
От: Как теглите кредити?

Искат трудов договор. Еми ако нямам? Като кажа фрилансър и насреща ми едни широко опулени очи, миг окопитване и въпрос:

"Това в коя фирма?"

Как теглите кредити бе хора?

Как един нормален фрилансър с редовни доходи може да си реши проблема бързо от банка, без да ходи при ония "бързите" дето после много бавно ги изплащаш?

Какъв е "проблема"? Или говориш общо?

Иначе мнението ми за кредитите е ясно - те крадат от бъдещето ти, тежат. Не е изгодно да взимаш кредит, който НЕ ти носи пари или НЕ ти е жизненоважен.
 
От: Как теглите кредити?

Какъв е "проблема"? Или говориш общо?

Иначе мнението ми за кредитите е ясно - те крадат от бъдещето ти, тежат. Не е изгодно да взимаш кредит, който НЕ ти носи пари или НЕ ти е жизненоважен.

говоря по принцип - петъчна тема все пак

То ясно, че никой не тегли ей така за да си има нещо си изплаща.

Въпросът е как банките гледат на "професията" фрилансър?
 
От: Как теглите кредити?

...
Въпросът е как банките гледат на "професията" фрилансър?

Както на всяко самоосигуряващо се лице. Искат данъчната декларация за последните 1, 2, 3 години.
Да са ти платени всички осигуровки. Е, всяка банка предпочита трудовия договор. Ако пък си на "държавна работа" - ти си човека.
Надявам се, че във форума няма такива.
 
От: Как теглите кредити?

Както на всяко самоосигуряващо се лице. Искат данъчната декларация за последните 1, 2, 3 години.
Да са ти платени всички осигуровки. Е, всяка банка предпочита трудовия договор. Ако пък си на "държавна работа" - ти си човека.
Надявам се, че във форума няма такива.

Ами ако предната година имам малко, а тази ми върви по-добре как да докажа, че тази нещата са в пъти по-добри - имам повече доходи?
 
От: Как теглите кредити?

Ами ако предната година имам малко, а тази ми върви по-добре как да докажа, че тази нещата са в пъти по-добри - имам повече доходи?

Текущи счетоводни отчети, договори с клиенти, извлечение от банковата ти сметка. За конкретна банка ли питаш, или по принцип?
 
От: Как теглите кредити?

Текущи счетоводни отчети, договори с клиенти, извлечение от банковата ти сметка. За конкретна банка ли питаш, или по принцип?

Какви текущи счетоводни отчети мога да представя като физическо лице?
 
От: Как теглите кредити?

Какви текущи счетоводни отчети мога да представя като физическо лице?

Декларации обр. 1 и 6 /за осигуровки/, ако внасяш авансов данък - също ще е от полза. Ако фирма ти е платила хонорар, тя го е осчетоводила като разход. Може да ти помогне в банката. По-скоро питай в конкретна банка какви документи да приложиш. Изискванията им са различни. Преди години съм теглил кредит като самоосигуряващо лице, и ми искаха само копие от данъчната декларация. Е, поискаха и двама поръчители :)
 
От: Как теглите кредити?

извлечение от банковата ти сметка

А дали ще ми приемат за доход, това че съм получавал плащания по поръчки? Примерно ако пиша статии и ми плащат по ипей или по банкова сметка, дали ще ми приемат това за доход?
 
От: Как теглите кредити?

Липсва отговор: Не са ми необходими кредити. Предриемачески форум в който често срещаните въпрос и отговор са: Каква заплата получаваш и Имам добра заплата :clap:
 
От: Как теглите кредити?

Искат трудов договор. Еми ако нямам? Като кажа фрилансър и насреща ми едни широко опулени очи, миг окопитване и въпрос:

"Това в коя фирма?"

Как теглите кредити бе хора?

Как един нормален фрилансър с редовни доходи може да си реши проблема бързо от банка, без да ходи при ония "бързите" дето после много бавно ги изплащаш?

Фрилансър??? Може би те гледат опулено, защото им говориш на английски.

Отиваш в банка да искаш кредит, а дори не можеш да обясниш на български какво работиш.

Мене никой не ме гледа опулено, когото кажа, че съм компютърен специалист на свободна практика.
 
От: Как теглите кредити?

А дали ще ми приемат за доход, това че съм получавал плащания по поръчки? Примерно ако пиша статии и ми плащат по ипей или по банкова сметка, дали ще ми приемат това за доход?

Доход е това, което си декларирал пред НАП , обложил и платил с данъци. Няма значение, дали парите си ги получил в Епей, банкова сметка или кеш.
 
От: Как теглите кредити?

Не взимам кредити, никога не съм взимал, дано не ми се налага и за в бъдеще. Взимал съм пари на заем от родителите си, като студент :)
 
От: Как теглите кредити?

Ако всяка поръчка е легална и си я отчел счетоводно както трябва в декларациите си, то тогава отиваш с тях и казваш, че си на свободна практика.
 
От: Как теглите кредити?

Моят съвет е, ако нямаш регулярни месечни приходи от въпросната свободна практика, въобще не се и замисляй за кредити... Ако имаш клиенти с абонамент или голямо текучество проекти за бъдещ период ок, но иначе си е рисков ход от твоя страна
 
От: Как теглите кредити?

Казваш, че си на свободна практика.
Ако се самоусигоряваш и то на реален доход, няма да имаш особен проблем.
Ако обаче си част от сивата икономика, доказването на дохода ще изисква допълнитлени усилия от твоя. Всяка институция в такава ситуация ще прецени дали и как да го докажеш.

С други думи - проблема е не на какъв тип договор си,а дали отчиташ официално дохода си или си в сивия сектор.
 

Горе