Как хората губят човечност като забогатяват

waldes

Well-Known Member
Когато един човек израстне в кариерата си, неминуему се възгродява, малцина се тези, които успяват да преодолеят тази съблазън. С напредъка на финансовите постъпления, има напредък и към на надменност и там се закачаме на кукичката - почваме да се мислиме за голямата работа и че всичко ни е ясно, но реално е точно обратното.
Имате ли наблюдения по този въпрос
 
Има ги и такива .. има и по зле.
(и мойто не е много аргументирано :D)
 
Ама аре стегнете се малко, само плазмодийски дублики:)
 
Шефе,заради времето ли си така крив?
Хората разпускат,какво да се стегнем ..
 
Шефе,заради времето ли си така крив?
Хората разпускат,какво да се стегнем ..
Е от какво разпускат, да не е някакъв празник. И какъв шеф пък съм аз, по добре да ме беше напсувал, но да се придържаме към темата.
Имало едно време едно дете, то се възгордяло и забравило каква е целта на живота му.
 
Чичка,вземи се успокой. :)
 
И без това щях да те питам кой набор си по-рано,но реших да ти тегля една уж чи,хах
 
Човека пуска стойностна тема и вие му скачате. Като няма какво да кажеш, по-добре не спами.

По темата и аз съм имал такова наблюдение. Повечето пари водят и до голямо самочувствие и като се качат в кола за 10 и повече бона вече се мислят за кой съм аз. Много се забавлявам с такива хора :D
 
И без това щях да те питам кой набор си по-рано,но реших да ти тегля една уж чи,хах
Тегли ми каквото ти душа сака, не се сърдя на никой и нищо, споко:)
 
Само едно да ли, толкова ли не успя да построиш 2 сложни изречения за аргументация.
Трудно, ама хай да пробвам... ;)
При хората, които са родени богати ( със сребърната лъжица в устата), е по-вероятно да срещнеш доброта и човечност. Страшно е в ситуацията ''пази боже сляпо да прогледне".
Имаме един бизнес-дерибей в наше село - държи мега яката кръчма. Наема малолетни, щото кой ще му бачка 15 часа нон стоп за 300 лв. Малолетните имат и друг плюс - млатиш си ги, все едно си ги правил. Тоя дебил бие и влачи по пода сервитьорките пред клиентите. Ще кажеш, че не малко парици е спечлил, а безсмъртност.
Парите са огромна необходимост, но в големи количества отклоняват вниманието на хората от основната им мисия - да се развиват. Общо взето, след натрупания капитал, следва деградация на личността. Поне у нас, щото сме просто племе, дето винаги е било бедно.
 
Трудно, ама хай да пробвам... ;)
При хората, които са родени богати ( със сребърната лъжица в устата), е по-вероятно да срещнеш доброта и човечност. Страшно е в ситуацията ''пази боже сляпо да прогледне".
Имаме един бизнес-дерибей в наше село - държи мега яката кръчма. Наема малолетни, щото кой ще му бачка 15 часа нон стоп за 300 лв. Малолетните имат и друг плюс - млатиш си ги, все едно си ги правил. Тоя дебил бие и влачи по пода сервитьорките пред клиентите. Ще кажеш, че не малко парици е спечлил, а безсмъртност.
Парите са огромна необходимост, но в големи количества отклоняват вниманието на хората от основната им мисия - да се развиват. Общо взето, след натрупания капитал, следва деградация на личността. Поне у нас, щото сме просто племе, дето винаги е било бедно.
Нанди, аз се гордея с теб първо, че се задържа в този форум от мамите форума, второ че мислиш и трето сама трябва да го направиш това - първият ти сайт:)
 
Нанди, аз се гордея с теб първо, че се задържа в този форум от мамите форума, второ че мислиш и трето сама трябва да го направиш това - първият ти сайт:)
Пази боже, аз и сайт.
Бай дъ уей, никога не съм била част от мамите. Не ми е ментално заложено да съм. :)
 
Не смятам, че парите променят хората. Парите просто ти дават повече възможности, те са средство.
Ако нямаш пари и си боклук, ще си боклук на дребно. Трудно ще се забелязва и ще се очаква от тебе да бъдеш боклук. Когато ти дадат пари и си останеш същия боклук, ще имаш възможности за изява - по заведения, чрез коли / телефони / часовници, почивки и прочее.
Ако имаш 100 лв и дариш 20 от тях, ще си добър човек. Когато ти дадат пари и имаш примерно 100к, пак ще даряваш част от тях, ако си същия добър човек.

Не мисля че парите са превърнали някой добър човек в боклук. Според мен богатите боклуци са били бедни боклуци преди това.
За всеки богат боклук мога да ви дам пример с богат добър човек.

Проблемът според мен идва от това, че очаквате, че всеки с пари ги е спечелил по някакъв мръсен начин - измами, кражби и прочее. Това не важи обаче за всички. Спрете да бъдете черногледи .
 
Не смятам, че парите променят хората. Парите просто ти дават повече възможности, те са средство.
Ако нямаш пари и си боклук, ще си боклук на дребно. Трудно ще се забелязва и ще се очаква от тебе да бъдеш боклук. Когато ти дадат пари и си останеш същия боклук, ще имаш възможности за изява - по заведения, чрез коли / телефони / часовници, почивки и прочее.
Ако имаш 100 лв и дариш 20 от тях, ще си добър човек. Когато ти дадат пари и имаш примерно 100к, пак ще даряваш част от тях, ако си същия добър човек.

Не мисля че парите са превърнали някой добър човек в боклук. Според мен богатите боклуци са били бедни боклуци преди това.
За всеки богат боклук мога да ви дам пример с богат добър човек.

Проблемът според мен идва от това, че очаквате, че всеки с пари ги е спечелил по някакъв мръсен начин - измами, кражби и прочее. Това не важи обаче за всички. Спрете да бъдете черногледи .
Естествено, че има и човеци сред заможните хора, няма да генерализираме, я. Факт е обаче, че многото пари в болшинството случаи водят до деградация на личността.
Спираш да развиваш умения, щото можеш да платиш на някой с такива. Гладът е основен стимул за прогрес, страхът от безпаричието също. :)
 
Проблемът според мен идва от това, че очаквате, че всеки с пари ги е спечелил по някакъв мръсен начин - измами, кражби и прочее. Това не важи обаче за всички. Спрете да бъдете черногледи .
А ако примерно лекп променя посоката на темата - да не съдиме, тогава пак ли ще говорим за черногледство и печелене на пари, като с това рискувам да ме заплювате окончателно като менте бизнесмен:)
 
като се качат в кола за 10 и повече бона вече се мислят за кой съм аз.

На кроса само ремонта му струва толкова, че и повече :D
 
Човек никога не трябва да забравя откъде е тръгнал. От върха се пада най-лесно и най-бързо. Парите са си пари, важно е отношението между хората.

Точно както някой спомена по-горе тези, които са от богати семейства са по-човечни, по-добри хора и парите за тях са си нещо обичайно, не се фукат с тях, така както парадират тези новозабогателите дето са продали 100 декара ниви примерно.

Има огромна разлика от земята до небето между наследствено богатите, които в 90% от случаите са образовани на високо ниво и поемат бизнеса и помагат нали и така нататък, и другите, които както са били бедни или на някакео средно ниво изведнъж им провървява я в бизнес я нещи продават нивичка или друг имот. Това поне са моите впечатления.

Виждам, че много хора говорят за по-богатите фамилии, че децата им са разглезени и т.н., че всичко им се дава на готово и т.н., а съм се убеждавал много пъти, че не е така.

За съжаление българите сме такива, че хейтим тези, които имат повече от нас, а как са го постигнали това не се гледа.

За пример мога да дам себе си като бях ученик от 8 до 12ти клас бях в частно училище и мои приятели страняха от мен и чувах приказки от сорта "той тоя голямата работа не е като нас обикновените" с подигравка изказани естествено.
Но аз на такива им теглех по една майна, защото истината беше, че аз работих от 14 годишен по 8, по 10 часа на ден и така си изкарвах парите за училището :). Но това кой ти го гледа. Вярно, работих за себе си, в семейния бизнес стартиран от родителите ми, но това не ме правеше по-малко отговорен към нищо, от малък се научих да се трудя, нещо, което е неприсъщо като гледам за много подрастващи сега. Издържат ги чак докато завършат висшето си образование... както и да е...ако има правописни грешки много в мнението ми извинявам се, но нещо телефона натиска не това, което аз натискам :), но тука в морето е така, използваш това, с което разполагаш :).
 

Горе