Как ще ги стигнем...Румънците?

От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Това не може да се случи тук. Аз мисля, че за да стане, трябва да има преврат. Хайде да си спретнем едно превратче?
 
Последно редактирано:
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Въх,недей така явно и директно.(даже те съветвам да си модерираш поста ;) )Каквото е писано да става,ще стане!А като стане,ще се джойннем и ние, и така... :) Ама румънещитата трябва и съдии да ни командироват,че нашите са твърде зависими и $рас$нати с евентуално съдените и резследвани лица.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не само, че няма да го модерирам, но и пак ще го напиша: Аз мисля, че за да се справи нашата страна трябва да стане преврат.
 
Последно редактирано:
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Прав си,Блинки,и Бързата им помощ е бърза(за 5 минути пристига),произвеждат здраво каквото могат,с Дачия избиха рибата направо(Благодарение на нея Рено не е на хала на Пежо-Ситроен),вкараха министри и президенти в затвора,и продължават да вкарват.Наскоро гледах за собственика на Стяуа като играха с Лудогорец,че президента им и той е в затвора.Та наистина е от племето проблема,мизерията е следствие само...
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

След 10 години може би нашата "държава" ще изглежда като тяхната сега
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не ми пука дали България е по-бедна от Румъния, пука ми аз колко съм богат. Затова всеки да гледа неговата си банкова сметка да увеличава, а не да се чуди как държавата ще дръпне. Държавата никога няма да дръпне, но определени хора ще дърпат напред.
 
Re: От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не ми пука дали България е по-бедна от Румъния, пука ми аз колко съм богат. Затова всеки да гледа неговата си банкова сметка да увеличава, а не да се чуди как държавата ще дръпне. Държавата никога няма да дръпне, но определени хора ще дърпат напред.

Бате, не е много яко да си богат в бедна държава. Поражда се завист, омраза и неприязненост. ;) И не говоря за хората, държавата също няма да ти го позволи, ако не е силна финансово. ;) Най-добре е да си богат в някоя средно бедна държава или развиваща се такава. Не знам къде бяха го казали, но беше нещо от рода в един керван и задната и предната камила вървят с еднаква скорост. :) Има логика в тази думи. Колкото до това колко да си богат, няма лошо, важното е да не се хвали с това, да не го показва. Умните милионери не можеш да ги познаеш на улицата. И това е така, защото освен, че са респектирани от начина, по който са си изкарали парите, така и от това, че знаят как да показват предимството си пред другите, и това не са парите. ;)
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Че ти може да си имаш бизнес в България и да си живееш в Австрия ако щеш, няма проблеми.

Другото е, що пък държавата да не ти позволи? В България да не би да няма богати хора? Домусчиев ли къв беше тоя, имал милярд активи доколкото знам. Имаше друг, забравих му името, 450 милиона има. А милионери с по 1-2 милиона е пълно. Наскоро един продаде 6-7 от сградите си в едно малко градче, има няма 1000 души за 600к. Така че държавата не играе роля.

Пък това за умните милионери е глупост. Не казвам, че няма такива, но когато отидеш на срещна с някой банкер или някой инвестор и отидеш на срещата с Опел Астра, има голяма вероятност да не получиш пари. Да разбира се, идеята също е важна, но дори невероятната идея се иска продажба. Но виж ако отидеш с лимозина и някой шофьор ти отваря вратата, тогава виж може да си тръгнеш от банката с няколко милиона без проблеми. Не се иска оръжие, не се иска нищо, трябва да се покажеш, че си успешен, за да са сигурни, ч ще си получат парите обратно.

Пък и човек, който има милиони и не се наслаждава на тях с хубава количка или ваканции на еди какви си места си е глупав. Аз като направих първите си 100к, не милион, а само 100к, бях толкова щастлив, че наех лимузина и го напълних с 10 души и се напихме +още. След това имах повече мотивация да правя пари, защото парите са за това, да правиш луди неща с тях, които обикновените шибаняци, които са мързеливи не могат да направят.

Защото човека който прави много пари е различен от човека, който прави малко, така че определено трябва да се показва, за да е ясна разликата. Като влезнеш в стаята, да им е ясно, че има разликата, защото има!
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не ми пука дали България е по-бедна от Румъния, пука ми аз колко съм богат.

Значи първо ще пренебрегна факта, че си тотален идиот без извинение. Второ, че това да се правиш на провокативен и нагъл вървеше някога, сега е просто смешно, но го отдавам на първия факт. Та като оставим настрана тези факти ще кажа, че не може да си богат в бедна държава!!! Невъзможно е. Особено в БГ. Казвам богат в истинския смисъл на думата, не като тия мишоци със спечелените случайно 1-2 милиона, които ще загубят инвестирайки в нещо, което тотално не разбират. Не тия като Домусчиев и Черепа, понеже те са богати благодарение на една система, до която нормалните хора са нямали възможност да се докоснат.
Мислят, че са богати такива като теб, но това е заблуда. Които за някакви си 100к панаири правят и копират някакви смешници от холивудските филми...сигурен съм, че "Вълкът от Уолстрийт" ти е мотото в живота, нали драги ми смехурко :lol: Спечели още малко и ще ме разбереш. Даже ще си ми благодарен.
Нещастие е в бедна държава човек да е богат, особено ако е толкова тъп, че да не си дигне парцалите от нея овреме!
 
От: Re: Как ще ги стигнем...Румънците?

Тръгнахме заедно, но Румъния някак изпревари, а ние затънахме, ей това стана. Което говори само едно - от племето е, не от мизерията. ;)

абсолютно...
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Блинки тук е прaв. В бг дa си богaт е дa си покaжеш джипa или последния модел смaртфон с цел дa предизвикaш зaвист. Лошото е, че тези нещa достaвят удоволствие нa богaтите бългaри. Но имa възмездие, споко.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Значи първо ще пренебрегна факта, че си тотален идиот без извинение. Второ, че това да се правиш на провокативен и нагъл вървеше някога, сега е просто смешно, но го отдавам на първия факт. Та като оставим настрана тези факти ще кажа, че не може да си богат в бедна държава!!! Невъзможно е. Особено в БГ. Казвам богат в истинския смисъл на думата, не като тия мишоци със спечелените случайно 1-2 милиона, които ще загубят инвестирайки в нещо, което тотално не разбират. Не тия като Домусчиев и Черепа, понеже те са богати благодарение на една система, до която нормалните хора са нямали възможност да се докоснат.
Мислят, че са богати такива като теб, но това е заблуда. Които за някакви си 100к панаири правят и копират някакви смешници от холивудските филми...сигурен съм, че "Вълкът от Уолстрийт" ти е мотото в живота, нали драги ми смехурко :lol: Спечели още малко и ще ме разбереш. Даже ще си ми благодарен.
Нещастие е в бедна държава човек да е богат, особено ако е толкова тъп, че да не си дигне парцалите от нея овреме!

Говориш точно като типичен беден българин. Тези с 1-2 милиона били късметлии и случайници, еди какви са били с връзки и благодарение на системата, било невъзможно в бедна държава... бла бла. Тези думи ще ми ги кажат 90% от хората по улиците в София, същите тези хора, няма да имат и пукнат лев в джоба.

Истината е, че нищо не ти пречи бизнеса да ти е интернационален. Ти може да си седиш в България и да правиш сделки в Австрия. Всеки човек, който се намира в Европа може да направи 20-30 милиона, независимо в коя държава живее. Всичко друго е оправдание.

А това дали е нещастие да живееш в бедна държава, може би, но е още по-голямо нещастие да си беден в бедна държава.

И да, идеята е от холивудски филм, ама не от тоя. И съм направил много повече от 100к, просто това беше пример. И беше супер забавно, много по-забавно от това да си беден в бедна държава. Като видиш нещо и те кефи го правиш, независимо дали за пари става въпрос, секс, коли, квото и да е. Тъпаците като теб, които не могат, ще казват, че не е хубаво или невъзможно/късметлийско/връзкарсо, еми живей си жалкия живот.

п.с. съмнява ме, че не би приел 20 милиона, с условието да живееш цял живот в България. Ако има такава ситуация в живота ти, едва ли би отказал.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Днес прокуратурата оттегли обвинението си срещу един бивш министър.Ако бяхме като Румъния,до сега щяха да са го пратили в затвора по бързата процедура.Вече и назад да бягат румънците,не можем да ги стигнем...Тъжно,но факт.Единствения шанс за оправия е силов,индивидуално за всеки е да учи чужд език(дори и румънски),и да емигрира.
 
Re: От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Блинки тук е прaв. В бг дa си богaт е дa си покaжеш джипa или последния модел смaртфон с цел дa предизвикaш зaвист. Лошото е, че тези нещa достaвят удоволствие нa богaтите бългaри. Но имa възмездие, споко.

Да, може да не се прави нарочно, но точно това гледат другите - че тешкареш или се правиш на много велик. Няма как да е иначе, но това е друга тема и е реално, защото от части ни е такъв манталитета. :)

Така, @bedrijfsbeheer, разходи се няколко дни с някой скъп джип и виж дали няма тайно да ти пуснат няколко проверки. ;) Да, може да е легално всичко, но самата идея, че някой те е погледнал с кофти очи ти говори, че в бедна държава има значение какво ти се случва, ако се качиш някой ден на нещо скъпо. ;) Повярвай ми, дори и да не си много дръпнал, пак ще ти погледнат в купичката. ;)
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Това става навсякъде, ако се движиш в бедни кръгове. Мисълта ми е, че в България има достатъчно богати хора, с които може да се сприятелиш. Богатите на завиждат на другите богати, в повечето случаи. Важно е да си подбираш кръга от приятели поради много причини.

А това за проверката, където и да забогатееш много и да почнеш да го показваш, ще има поверка. Доста мафиоти не са хванати докато правят пари, а са хванати, след като почнат да си харчат парите.

А това, че други хора завиждат, еми не е само в България. В САЩ цели протести правят срещу 1-ния процент, та в България малко завист голяма работа.

А тедката, да те питам, какво възмездие? Защо някой, който е могат да не си покаже джипа? Какво лошо има? Нека се кефи човека, потил се е с години и е рискувал доста за да го вземе, направи му комплимент и го питай дали има пари за инвестиране. Така може и ти да станеш богат, а не чрез търсене на възмездие. Защото ако няма други богати хора, никой друг няма да е богат, няма кой да инвестира.

Ако си беден, богатите хора са ти най-големите приятели. Защото само богат човек може да инвестира в теб и теб да те направи богат. Нито 1 беден не може да го направи това. Рано или късно ще ти трябват пари на други хора, дали ще е от банка или от богат човек, няма значение, хубаво е другите да имат много пари, да имат толкова, че да не знаят какво да правят с тях. Така най-лесно да вземеш и ти достатъчно пари, че да осъществиш мечтата си да развиеш бизнес.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Румъния е такава, защото навремето Секуритате така е успяла да наплаши румънците, че освен да им държи влага още 50 години те самите са стигнали до извода, че без ред и законност няма държава! Още повече имат идеален пример как една държава буквално се разпада на 70км от Букурещ. Вярно е манталитета има голямо значение, но не решаващата роля. Ако някой се поинтересува примерно как Сингапур от пиратско свърталище се превръща в това, което е ще разбере за какво говоря.

Истината е, че нищо не ти пречи бизнеса да ти е интернационален. Ти може да си седиш в България и да правиш сделки в Австрия. Всеки човек, който се намира в Европа може да направи 20-30 милиона, независимо в коя държава живее. Всичко друго е оправдание.

Г-н Бизнес мениджмънт, нали това означава ника ти, абсолютно съм съгласен с теб. Но ти, както и много други подрастващи сребролюбци гледаш на парите като на крайна цел. Но да достигнеш до нея се извървява определен път. Именно този път те определя като човек, но не всеки човек го извървява поради различни зависещи или независещи от него причини. Ти персонално никога няма да си богат, запомни какво ти казвам. Може да имаш пари, но няма да си богат. И между другото господин експерт, по-точно би било казано, че "всеки човек, който НЕ се намира в Европа може да направи 20-30 милиона..." ...и не е нужно!

Ако си беден, богатите хора са ти най-големите приятели. Защото само богат човек може да инвестира в теб и теб да те направи богат. Нито 1 беден не може да го направи това. Рано или късно ще ти трябват пари на други хора, дали ще е от банка или от богат човек, няма значение, хубаво е другите да имат много пари, да имат толкова, че да не знаят какво да правят с тях. Така най-лесно да вземеш и ти достатъчно пари, че да осъществиш мечтата си да развиеш бизнес.

Ти май без да искаш почна да разбираш кво ти говори Горския и не само....че няма как в бедна държава да си богат
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Парите може да не са крайната цел за теб, може да е личностното израстване чрез бизнес. Но все пак парите са единственото нещо, което доказват колко си успешен в бизнеса и без пари нито може да се погрижиш за майка си ако се разболее, нито може да се изкефиш на живота напълно, нито може да помогнеш на бедните деца в Африка, ако това ти е целта.

А това да разбирам какво говори Горския, еми не. Кажи ми бедна държава в европа където няма богати. Да ще е по-трудно и определено е по-лесно да се преместиш в богата държава, както аз направих, но не е невъзможно. Навсякъде има капитал, който търси добри сделки. Мога да се басирам, че всеки от форума, ако звъни на 20 души на ден (банкери,инвестори,държавата и т.н.) рано или късно ще намери пари. Може да ти се наложи да отидеш в Русия например, може някой от там да те финасира, но за всяка сделка, ще се намери някой по света, който да я финансира. Затова се иска да се мисли голямо, защото ако търсиш 50к$, то тогава не си заслужава усилията, но ако търсиш 1 милион, тогава вече няма да има проблем да излетиш за Сингапур и да получиш парите.
 
От: Как ще ги стигнем...Румънците?

Не знам дали е г-н Бизнес мениджмонд, ама другия му никнейм сигур е Страната, я незнаю
Не споделям мисленето на *bedrijfsbeheer, който може би кара някой огромен джип, обаче с газово
Но иначе ме кефи как се надува, голям симпатяга, страна огромная и спасение будет для всех
Ну насдъровя рибята,
 

Горе