Капиталът.Карл Маркс.

stranen

Member
Няколко тома са,мисля да започна да ги чета.Но се чудя има ли смисъл.От тези книги може ли да се научи нещо което да е от полза в днешно време или само може да си напълня главата с грешна информация?Питам защото гледам ,че книгите са доста стари,първия том е хиляда осемстотин и някоя година.
 
10309376_505974959539197_1861944649554350465_n.jpg
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Ако те интересува историята, може и да научиш нещо.
Но Капиталът е философия, при това немска. (Не си падам по немските философи. Ама никак!) От философия се взимат идеи, не знания.

Ще ми е интересно да ги покажеш тези антикварни книжки - отвън, отвътре.
На какъв език ще ги четеш?
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Искам да науча нещо за капитализма.Прехвърлих няколко страници.Пише за класовата борба,обяснено е какво е стойност,принадена стойност.Ако и на там е така ще е интересно за четене.
Може да си ги дръпнеш от тук:
http://zamunda.net/details.php?id=222396&hit=1
http://zamunda.net/details.php?id=304606&hit=1
Езика е български.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Капиталът не съм го чел, много е дълъг, но пък съм чел сбитите идеи на Маркс и има доста интересни неща. Например за предприемачеството. Още в онези времена, човекът си го е казал, че когато бачкаш във фабрика, работиш 1 час за себе си и 7 часа за капиталиста. Така дефакто капитълистът краде от твоето време. Това е една много добра идея за това какво всъщност е времето и че то не е еднакво за всички. Също така, че има начини да печелиш време, като станеш ти капиталист. В този ред на мисли, има и други интересни идеи. Но не чети Капиталът, по скроро рови в уикипедия и чети хора, които са писали за идеите му, ще намериш интересни неща.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Хершел Леви (истинското му име) е известен с глупостите си. Не ги чети тези парцали, ще си изгубиш времето.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Прегледах малко писаници и на Адам Смит.Но и той е живял отдавна.Препоръчайте нещо друго за четене.Трябва ми информация на български за системата в която живеем в момента.Нещо по съвременно.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Прегледах малко писаници и на Адам Смит.Но и той е живял отдавна.Препоръчайте нещо друго за четене.Трябва ми информация на български за системата в която живеем в момента.Нещо по съвременно.

"Стратегията Син Океан" - за всеки един предприемач във всяка една фаза на развитие.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

"Стратегията Син Океан" - за всеки един предприемач във всяка една фаза на развитие.

Чел съм част от нея.Интересна е.По натам ще си я купя цялата.За сега нещо free ако се сещате?

Иди на доктор

Защо?
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

"Капиталът" е водещият научен труд в историята на икономическите учения. Той е Библията на капитализма. За мнозина сегашни западни милиардери и милионери е бил настолната им книга, помогнала да натрупат богатството си.

А как са интерпретирали знанията следващите поколения чрез "марксизма-ленинизма", "развития социализъм", "глобализма" и други -изми е отделен въпрос. Това, че композиторът е написал велико произведение, не означава, че трябва да бъде оплюто, понеже пианистът няма уменията да го изсвири. Повечето ординарни пианисти толкова си и могат - затове не се стреля и по тях.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Принадена стойност, тоя да не е измислил ДДС-то?

Между принадена стойност и Данък добавена стойност има огромна разлика, а и данъците са измислени в неделята преди сътворението на света.

Страна респект за мнението - жалко че не ми дава да ти дам пак реп
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Принадена стойност, тоя да не е измислил ДДС-то?

ДДС е бившия Данък оборот. И двата са глобални, финансови инструменти, без намек за стойност. Но ДО бе милостив към учебници, лекарства и подобни.
А принадена стойност... ще го перифразирам така: голяма част от мненията във форума са без принадена стойност.
 
От: Капиталът.Карл Маркс.

Започнеш ли по тази крива пътека може изведнъж да се усъмниш, че държавата винаги печели на твой гръб, няма "справедливи" данъци, 80% от парите са в 2% от населението, изборите служат за оправдаване на това малобройна прослойка да живее от парите ти и да взима решения "за общото благо" и т.н.

Не си губи времето с теории.
 

Горе