Картинки при споделяне на линк във Фейсбук

matevone

Active Member
Ползвам Wordpress за блога ми за Хаус Музика и имам следния проблем:

Като добавя публикация от страницата си във Фейсбук, не се добвя картинката а само текста. Абсолютбно всяка една моя публикация е със снимка, а и всички знаем че пост във FB със снимка, аудио или видео има много по-голям ефект от просто текст.

Трябва ли да направя нещо по настройките за да почне да добавя снимките или нещо друго?

Предварително благодаря
 
От: Картинки при споделяне на линк във Фейсбук

Опитай да изчакаш няколко часа след публикацията в блога преди да събмитенш линка (според мен е най-добре да изчакаш поне един ден). На FB му трябва малко време за да разпознае новите публикации. Но ако и това не помогне опитай да си добавиш ето този мета таг на вътрешните страници:
< meta property="og:image" content="URL" />

По този начин можеш да укажеш на FB точно коя картинка искаш да използва за всеки даден пост, като не е задалжително тя да присъства в него.
 
От: Картинки при споделяне на линк във Фейсбук

Възможно е линкът, който подаваш да е неразбираем за Фейсбук. Ползваш ли магии за "хубави" адреси? Опитай да промениш линковете по някакъв начин. Може да помогне. Може и темата, която ползваш в Уърдпрес да е прецакана и затова да не се взема картинката.
 

Горе