Касови апарати свързани с НАП

rak

Active Member
Догодина през март изтича срока за свързване на касовите апарати с НАП. Досега всяко ново изискване, което ми е губело време и пари съм изпълнявала с крайна досада, но това вече ме притеснява много. Не стига че ще трябва да сменям касовия апарат, да плащам абонамент към мобилен оператор и един господ знае още какви неща ще се появят, но вероятно ще се наложи да ходя многократно да оправям бакии заради обърквания на "брилянтната" им система.

Наскоро четох, че бизнеса ще даде около 140 милиона за да се свърже с НАП и всяка година поддръжката ще му струва около 40 милиона. НАП очаквали приходи от събрани данъци, благодарение на системата около 30 милиона лева. Всъщност даже и толкова няма да съберат, приходите ще са само за производителите на касови апарати и мобилните оператори.

Заради това безумно изискване се замислям дали да не взема да си закрия фирмата и да мина в редовете на сивата икономика...
 
От: Касови апарати свързани с НАП

Не става в сивата...
ти си в малък град доколкото знам.
ще се намерят много благожелатели които да те изтропкат.
Трябва да ходиш по домовете да работиш.
Ще си платиш като поп и ще псуваш, няма друг начин , аз така направих.
 
От: Касови апарати свързани с НАП

За изтропкването си прав, само че ако знаеш че две трети от салоните са тотално незаконни и никой не ги пипа. Повече от 10 години вече си бачкат и фризьори и козметици и маникюристи, даже си имат табели и всичко. Хич не им пука. Това е защото никой не ходи на проверки, освен евентуално ако има сигнал. Чудех се, да закрия ЕТ-то и да се пиша свободна професия в някоя дейност, за която не се изисква касов апарат.
 
хехе брокер на имоти консултираш ги за покупко продажба срещу някакватакса и междувремено ми хвърляш и една пострижка безплатно :) мак че гледах по някакви новини че и врачките трябвало да си вземат касов апарат...
 
От: Re: Касови апарати свързани с НАП

хехе брокер на имоти консултираш ги за покупко продажба срещу някакватакса и междувремено ми хвърляш и една пострижка безплатно :) мак че гледах по някакви новини че и врачките трябвало да си вземат касов апарат...
Не само и тези на магистралата, където гледат на еднооки смоци. :)

Като цело май всички искат да ги забият с апарати вързани към НАП. Новата технология ще е за да няма лъж вериж. Много добре, но ние сме в БГ,. тук ще му хванат чалъма. :)
 

Горе