Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

pepo_999

Well-Known Member
Някой запознат ли е с с темата за въвеждане на касови апарати на кафе машини и детски клатушки който трябва да влезе до месец, апаратите не са измислени още, как ще стане връзването им към монетните механизми или ще се сменят и те, досега как е отчитан прихода, ако някой има инфо по темата ще е полезно да сподели
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

До сега прихода не се отчиташе...

То и за това всеки си буташе автоматите на всяко оживено място където успее да се намърда да плаща наем...
 
Как се отчитат? С една счетоводна книга, това е. За момента не знам да има някакво решение, което да е мултифунционално, особено при тези прости машини, които нямат броячи за това. Просто отчиташ оборота и го вписваш в книгата, като към страницата за деня прикачваш с телбот една касова бележка, която си направил с регистрирания за случая касов апарат и това е. Така гледам, че го правят хората с такъв тип бизнес. Тук няма друг начин или поне няма нещо по-добро измислено.

Нали това те интересуваше? Не знам какви ще са тези нови апарати, но не вярвам да успят да ги свържат с клатещ се Немо, с просто устройство за монети. Имаш начин, но може да се манипулира, както всичко друго. Ще сложат кабел, който прави връзка при пъхане на монета. Това може да се направи. За клатушките е добре, но за кафе машината ще е идея по-сложно. Ще е доста инвестиция това, ако карат самия търговец да го прави. Един път апарат, и един път такса да се върже към НАП и един път инсталиране към дадения обект/машина.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Реално единственото задължение е да се свърже машината към НАП и всеки път, когато някой поръча кафе, чай и т.н. те да бъдат известявани. В близко бъдеще не се изисква машината да издава хартиени касови бележки. Братовчеда има вендинг машини и ако има интерес ще се поинтересувам по темата.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

общо взето пак търговеца ще го отнесе откъм набутване на пари
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

общо взето пак търговеца ще го отнесе откъм набутване на пари

Ще го отнесе крайния потребител, защото търговеца ще вдигне цената, за да си покрие разходите.
 
Re: От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Реално единственото задължение е да се свърже машината към НАП и всеки път, когато някой поръча кафе, чай и т.н. те да бъдат известявани. В близко бъдеще не се изисква машината да издава хартиени касови бележки. Братовчеда има вендинг машини и ако има интерес ще се поинтересувам по темата.
Това не мисля, че сме го дораснали? Кафе машина или клатушка, вързани за НАП. Не мисля, че е нещо масово или добре внедрено в бизнеса. Касовия апарат - ДА, но това не мисля, че и в следващите няколко години ще е. Пък ако питате мен е абсолютна тъпотия и глупост. Ще е точно в стила на НАП да вкарат такова. Не за друго, но и това не е гаранция, че нещата пак ще са читави и честни. Тук си зависи изцяло от собственика на бизнеса.

Всъщност ще го отнесе изцяло сектора, защото ще се качат цените на продуктите и услугите, а от там и потреблението ще се замисля дали им е нужен продукта/услугата. Това ще е вътрешно за всеки, но не и за скапаната държава. Но не се притеснявайте, за да съществува бизнес във вида му, който го виждаме, все някъде някой го е играл по-тарикат от НАП. :)
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Цените на кафето от машина няма как да вдигнат повече от сегашните, тъй като ще спрат да са конкурентни на истинските кафенета. Просто ще се наложи да плащат данъци върху реалната печалба и ако са на загуба да сменят бизнеса, а ние да забравим за удобството на машините.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Цените на кафето от машина няма как да вдигнат повече от сегашните, тъй като ще спрат да са конкурентни на истинските кафенета. Просто ще се наложи да плащат данъци върху реалната печалба и ако са на загуба да сменят бизнеса, а ние да забравим за удобството на машините.

Искаш да кажеш, че няма да имаш машини?
съмнявам се...
малко по-трудно ще е за тези които имат само няколко..но тези където държат десетки, дори стотици - ще им се наложи да работят за по-малка печалба..
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Да, аз точно това казвам. Ако се окаже, че след плащането на ДДС, данък печалба и всички останали налози върху реалния оборот бизнесът е на загуба, просто ще изчезнат машините, защото няма да си заслужава поддръжката им. Но цената на кафето от машина няма как да се вдигне поради конкуренцията на реалните заведения.

Понеже пазарът не търпи вакуум след време ще паднат наемите за поставяне на машини и те бавно ще започнат да се завръщат.

Но това е най-лошият възможен сценарий. Не се знае дали ще стане така.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Сега кафе от такава машина може да се намери за 40 стинки. Готов съм да си отрежа главата 50% до кръста, че сложат ли апарат за връзка с НАП, цената ще се вдигне. :)
Няма никакво значение, дали реално ще плащат повече данъци или не. Ще стане както си става по нашите ширини:
Суша - вдигаме цената на храните.
Наводнение - пак вдигаме цената на храните.
Пада долара - вдигаме цените.
Скача долара - пак вдигаме цените.
И т.н.

Та очаквайте - след като го въведат - цена на кафето от машина - двойна.
И заради конкуренцията и заведенията ще вдигнат цените - ей така от солидарност :)
 
Да, така е. Цената ще се вдигне, ако вържат машината за НАП, но не ми го събира акъла как ще го направят? На цетката могат да сложат нещо или на резервоара с вода. Просто каква е схемата, някой да ни светне. За клатушките, там има механизъм за стотинки, по 1 лева. Там мога да приема.

Ще го направят така, че всеки ще си пие кафе в тях и кафе ще се пие рядко и по кафенетата. А кафето, като ти дойде на 50 ст., вместо 30 ст., не знам как ще се случи момента с плащането му, при положение, че реалната цена ми идва към 10-15 ст. макс. Ако трябва да бъда честен, и по-малко е. Може би 5 ст.
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

може да се намери и по 20 стотинки в момента
 
От: Re: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Да, така е. Цената ще се вдигне, ако вържат машината за НАП, но не ми го събира акъла как ще го направят? На цетката могат да сложат нещо или на резервоара с вода. Просто каква е схемата, някой да ни светне. За клатушките, там има механизъм за стотинки, по 1 лева. Там мога да приема.

Ще го направят така, че всеки ще си пие кафе в тях и кафе ще се пие рядко и по кафенетата. А кафето, като ти дойде на 50 ст., вместо 30 ст., не знам как ще се случи момента с плащането му, при положение, че реалната цена ми идва към 10-15 ст. макс. Ако трябва да бъда честен, и по-малко е. Може би 5 ст.

Има си брояч на пуснатите монети. Колко му е да да го вържат с gsm - НАП. Въпроса е в цената на устройството. И таксите на операторите.
Сега може да имаш 100 машини и един касов апарат свързан с НАП. След това вече ще имаш 100 апарата и 100 такси :).

Тоя бизнес умря. Мир на сметаната му :).
 
То не е голямата работа, но и там може да се манипулират нещата и то много по-добре отколкото на колонките за бензин, както го направиха преди месеци. Цената според тях ще е "поносима" за всеки един търговец, но както казваше мои скъп приятел, голяма дума кажи, голям .... пални. Така, че на това не може да се разчита кой знае колко. И определено дават още лапачка за операторите, защото в момента им са малко и на тях парите. :)

Да, явно този бизнес скоро няма да прокопса или ще има много далавери тук. Аз лично вярвам, че хората няма да се дадат и пак държавата ще го отнесе. Да ще го вържат, и т.н., но знаем колко изобретателен е българина. Както четох на един статус във фейсбук, по повод скандала с моряците, заловени с наркотиците, зад всеки една голяма измама седи един малък българин. :) Та и тук ще е така. Просто човек се учи, живота го учи. Защо в другите държави не е така? Защото там не са принудени да го правят. Това беше и един от законите на физиката, нали? Всяко едно действие има равно по-големина противодействие.

Като отидох да поддавам в НАП декларацията, на гишето до мен един човек закриваше касовите си апарати. Явно не е тръгнало добре и там. Пича предаде касовите бележки, дневника на магазина, както и декларацията. Каза да пратят много поздрави на Дянков и си излезе. Даже не знаех как да реагирам. А отделно не вярвах и че това се случва. :)

Явно скоро и това е дневен ред: Автоматите за продажби трябва да имат касови апарати до 31 октомври.

И друго заглавие гледам тук: И клатушките вързани за НАП
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Просто пазара ще се окрупни. Ще изчезнат хилядите автовати за кафе на незнайни марки и ще налазят тези брандирани с Нескафе и т.н.

Отделно ще се окрупни и с другите вендинг автомати за кроасанчета, капути и т.н.

Квото и да си говорим наема на едно такова нещо да е 100-150 лева на месец за някое по-централно място на улицата или в някое учреждение... +50 лева за ток. Още една еднократна инвестициа от 400-500 лв и по 5-6 лева на месец за симкарта ли ще ги събори... Е те горките добре че са те... Благотворителни агенции.. Ходят събират жълтите стотинки от кутиите, и ги превеждат за консумативи и работят на доброволни начала.

Ако нямаше фъндък нямаше да са на всеки ъгъл...
 
цената на устоиството е 200 лв връзката ще е нещо от рода на 6 лв на месец, обаче поставянето му разрушава гаранцията на машините.... понеже никъде в цяла еропа не се изисква такава връзка, на места са пробвали но са се отказали защото излиза нейкономически обсоновано, поне според шефа на асоциацията държавата да за да събере нещо от рода на 6 лева (не съм сигрен за цифрите че беше преди повече от 10 дни като го "гледах" - слушах го на бекграунд но беше нещо такова) данък ще ще вкара опреаторите в нещо като 12 лв разходи... по добре било машините да са на нещо като патентен данък

прпеоръчвам гледане на Bulgaria On Air правят актуални предавания точно по икономически теми който ни вълнуват и нас... който е на работа телевизор в офиса и да върви леко на бекграунд :) гледах го в оригинал на слеобедни повторения че сутрин спя но късно я виждам темата

[video=youtube;ZT8-g0t847s]http://www.youtube.com/watch?v=ZT8-g0t847s[/video]
 
Re: От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Просто пазара ще се окрупни. Ще изчезнат хилядите автовати за кафе на незнайни марки и ще налазят тези брандирани с Нескафе и т.н.

Отделно ще се окрупни и с другите вендинг автомати за кроасанчета, капути и т.н.

Квото и да си говорим наема на едно такова нещо да е 100-150 лева на месец за някое по-централно място на улицата или в някое учреждение... +50 лева за ток. Още една еднократна инвестициа от 400-500 лв и по 5-6 лева на месец за симкарта ли ще ги събори... Е те горките добре че са те... Благотворителни агенции.. Ходят събират жълтите стотинки от кутиите, и ги превеждат за консумативи и работят на доброволни начала.

Ако нямаше фъндък нямаше да са на всеки ъгъл...

проблема е за тези който имат по 100 машини който ще останат без гаранция... дребните ще го избутат някакси така че по скоро обратното :) освен някой който няма късмет статистически да се счупи точно неговата
 
От: Касов апарат на кафе машини и детски клатушки

Аз не вярвам Мюмюн с 20 машини по строежи и на пазара в Люлин да хване сам да слага тоя модул.

Фирмата, която му е продала машината ще му предложи тази услуга. Както с касовите апарати...
 

Горе