Каталози - Въпросче

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
искам да попитам.. имам каталози с продукти и цени на бая фирми но лично с тях не съм контактувал дали мога да сложа тяхната стока в сайта ми.
Ако почна да качвам продуктите им от каталозите в магазина ми ще има ли някакъв проблем?
Следователно след като се разработи магазина ще ми дават ли продукти от складовете или само оторизирани фирми които са сключили съдружие или договор могат да взимат на едро от складовете?
 
Без тяхно позволение мисля, че би могъл да имаш проблеми. За да избегнеш този момент, направи среша с тях или осъществи някаква комуникация, изговорете ги нещата и вижте как бихте могли да работите заедно. Но ако действаш така, малко през тях, мисля, че няма да спечелиш, даже има вероятност да имаш търкания с тях. Спомени им каква ти е идеята и концепцията, до къде си с проекта и какво възнамеряваш да направиш. Мисля, че никой нормален бизнесмен няма да откаже каквато и да е възможност за себе си. Това ми звучи като такава. ;)

Ако нещо друго те притеснява, давай - сподели. ;)
 
От: Каталози - Въпросче

Наистина, нищо не ти пречи да им драснеш по един мейл, понеже повечето вносители/производители имат изисквания за цените в онлине магазините - примерно ти продават на 30%-на процента отстъпка, но при условие, че спазваш техните изисквания за пазарна цена. Можеш да си направиш справка с wenger.bg, вероятно и повечето са на този принцип.
 
От: Каталози - Въпросче

Благодаря за мненията.
Питам това защото фирмите са прекалено много а времето ми е ограничено.
Ще постъпя правилно като контактувам с всяка една от тях. Кореспондирам по имейл но някой не отговарят или им трябва повече време не знам..
Ако в рамките на седмица две не ми отговарят ще звъня. Едната фирма ми иска 40лв и да сключа договор с тях за да ми предоставят каталозите.
Останалите се радват че искам да продавам техните продукти и ми дават директно каталозите :)
Благодаря отново
 
От: Каталози - Въпросче

Благодаря за мненията.
Питам това защото фирмите са прекалено много а времето ми е ограничено.
Ще постъпя правилно като контактувам с всяка една от тях. Кореспондирам по имейл но някой не отговарят или им трябва повече време не знам..
Ако в рамките на седмица две не ми отговарят ще звъня. Едната фирма ми иска 40лв и да сключа договор с тях за да ми предоставят каталозите.
Останалите се радват че искам да продавам техните продукти и ми дават директно каталозите :)
Благодаря отново

Имай на предид, че солидна част от фирмите няма и да ти отговорят на мейлите по простата причина, че онлайн пространството за тях не е все още съществен фактор - звъни им на телефоните и това е. А тези, които ти искат пари за разни договори и каталози са клошари от рода на каталозаджиите, които ти спукват телефона от оферти, след като си събмитнеш фирмата/сайта при тях.
 
От: Каталози - Въпросче

За сега само една фирма ми иска пари а тя ми трябва.. ще се прежаля с 40лв.
Останалите големи фирми още с първият имейл ми пращат каталози. Шапка и свалям :)
 

Горе