Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Незнам при Вас как е, но аз забелязвам промяна в алгоритъма на Alexa Rank.
Доколкото съм забелязал, като се грижиш за сайта си, добавяш мета тагове, добавяш съдържание, увеличаваш трафика си и Алекса се подобрява.
Последната седмица при 5-6 сайта на които им следя Алекса ранка се забелязва тенденция надолу.
Затова и се обръщам към Вас да споделите дали забелязвате нещо подобно и с Вашите сайтове?
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Алекса поне до колкото знам се базира на трафика само, ако ти падне трафика намаля и тя. Няма общо мета таговете и съдържанието. Освен като под ново съдържание не си докараш нов трафик.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Нормално е.
Пролетта, докато сайта ми бе нов и интересен, бях стигнал до 300 000. Лятото малко пишех, нивото на посещения е леко по-ниско според AWstats. Освен това Алекса пресмята на база средно за трите последни месеца.
Но по-същественото е, че хем непрекъснато се създават нови сайтове, хем новинарските сайтове дърпат нагоре. Следя няколко стари големи форума, с голямо посещение. Те също падат полека назад.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Нормално е.
Пролетта, докато сайта ми бе нов и интересен, бях стигнал до 300 000. Лятото малко пишех, нивото на посещения е леко по-ниско според AWstats. Освен това Алекса пресмята на база средно за трите последни месеца.
Но по-същественото е, че хем непрекъснато се създават нови сайтове, хем новинарските сайтове дърпат нагоре. Следя няколко стари големи форума, с голямо посещение. Те също падат полека назад.

Не виждам интересно, в това за новинарските сайтове. Форумите са си форуми и не гепят толкова трафик колкото новинарските сайтове напълно нормално е да са доста преди тях.
Както казах алекса се базира на трафика, нил той от картинки или каквото и да е дори и видео, просто не виждам какво те учудва в случая, в всяка новина има поне по две-три големи снимки те дупчат трафик в същото време се плющат новини постоянно лайкове фейсове гугъл, и трафика им е сериозен. Кажи ми кой форум прави повече посещения дневно от един новинарски сайт?
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Идеята ми не бе да сравнявам форум с новинарски сайт. А че утвърдени и големи форуми, които статистически са константа, падат назад.
Едното е, че се създават новинарски сайтове, които се наместват на по горни позиции в Алекса, другото е, че се създават нови сайтове, част от които също се наместват високо.
Тезата, че ако не са ти се променили посещенията на сайта, не би трябвало да се местиш в Алекса не е правилна. Може да падаш в Алекса, дори и да ти се увеличават посещенията на сайта. На някой друг сайт може да се увеличават повече посещенията и да те измести.
Това исках да кажа.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Май пак не съм се изразил правилно или не съм бил разбран правилно.

Алекса се влияе от трафика, като download на страницата Ви, ако сам си чоплиш по сайта да кажем постоянно повече пак можеш да си я дигнеш, броят посещения не е толкова важен а трафика като размер изтеглени kb. или mb.

Дано сега да съм бил по-ясен. :)
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Alexa може да се влияе от трафика, но не се влия само от това.
Трафика на всичките ми сайтове се увеличава, а Алексата се влошава всеки един ден от 10 дена насам.
Вдигал съм сайт от 3 милиона до 700 000 само със ново съдържание без трафик, така че може да се поспори от кави фактори се влич. Просто според мойте данни нещо са променили в алгоритъма, затова искаш допълнителни данни за да потвърдя или оборя лемата:)
Мерси за всички мнения досега, ще се радвам да чуя и други подобни.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Дай да видим някой да анализираме то така само на кафе не става.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Конкретно примерно първия сайт от подписа ми преди 10 дена беше на милион и дваста хиляди и сега е на 2,387,623
Всеки ден правя линкове, редактирам/добавям съдържание, трафика бележи леко повишение и дори си увеличава индексираните линкове в Алекса и пътя е здраво надолу. В SERP-а няма промяна.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Конкретно примерно първия сайт от подписа ми преди 10 дена беше на милион и дваста хиляди и сега е на 2,387,623
Това е много рязък спад.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Точно това е и проблема че спада на Алексата идва изведнъж и извън всякакъв контекст.
Сайта съм го регистрирал и към Quancast- там статиститиката е нормална.
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Точно това е и проблема че спада на Алексата идва изведнъж и извън всякакъв контекст.
Сайта съм го регистрирал и към Quancast- там статиститиката е нормална.

Пад в импресиите има ли?
 
От: Като че ли нещо става с Alexa ранк?

Според GWT няма, но аз редактирам мета описания и съдържание и това оказва влияние въху общия броя на заявките но не и на импресиите, т.е. моите действия са махнали junk keywords импресиите или поне аз така си го обяснявам.
 

Горе