Квартира/Апартамент в София?

toretic

Member
Здравейте, съвсем скоро може да ми предстои местене в София, какво трябва да търся като апартамент, да си търся сам или със съквартирант? имот.бг? или да ходя при някаква агенция? Иска ми се да си намеря съквартирант, обаче едно ми е кофти, да не ме окрадат...
Какво ще ми препоръчате?
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Зависи в кой квартал искаш. Най-добре е да си живееш сам (ако можеш да си го позволиш). Затова моят съвет е - намери си таванче. С агенция ще стане най-лесно, но струва $. Иначе трябва да се озърташ. Успех :)
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Да с агенциите наистина е по-лесно, защото казваш в кой квартал искаш и до каква цена и те водят на огледи направо. "Адрес" във Велико Търново ми взеха 50% от цената на наема еднократно за услугата.
 
От: Квартира/Апартамент в София?

@redrum, google maps казва младост. Знам, че е най-добре сам, но малко излиза солено.. или поне така мислех. има разни обяви по 250 лева. Исках съквартиранти с цел приятели, ама като се замисля, по-добре да си намеря такива външни.
За 50те процента май е навсякъде.
Младост ОК квартал ли е? Не ме интересува дали са блокове, дали са еди кви си, въпроса е да е бял квартал(капито?). Даже, ако може да ми кажете от кои квартали да стоя настрани ще съм благодарен :).
Също така кво ще кажете за етажите? До сега съм живял в къща и ми е странно 5ти етаж или 13ти... буах... обаче незнам кви са далаверките там, защо едни са ок, други не...
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Мнение на не-софиянец:

Младост е доста ОК във всичките си варианти - 1,2,3,4,... Даже бая ок!
Люлин тоже е ОК, ама малко по-малко ОК.
Дружба вече отива към не особено ОК. Даже малко бие на гето...
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Младост е екстра, колкото може да е екстра панелната софийска джунгла, особено 2, 1а и 1 - там си близо до метрото (пеш), а от там за 15 минути до центъра. Иначе може Дървеница, Мусагеница, Дианабад, Хладилника, Витоша. Зависи от много неща :)
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Люлин си е друг град. Както казва Кулеков - Бейрут.. или Багдад. Отиваш да живееш там на собствена отговорност :). Ама все си мисля че ако си трайкаш.. няма нищо да стане. А там доколкото знам е най евтино. И покрай метрото си на 10 мин. от всичко.
 
От: Квартира/Апартамент в София?

ех как знаех, че ще има за ляолин споменато :D

що ве, Люлина си е екстра... през деня :D, през нощта не съм се престрашавам да ходя. Иначе зависи до къде искаш да ти е близко... университет нещо? Младост е ок ако ще копаш из бизнес парка някъде, Дървеница и Студ град сичко мирише, в Изток е хубаво ама трябва да са ти дебели джобовете, Надеждите и Обелите ... три дена с камили до София, в центъра принципно е хубаво, но много зависи какво точно.

Като цяло в цяла София е мизерно. :D
 
От: От: Квартира/Апартамент в София?

Мнение на не-софиянец:

Младост е доста ОК във всичките си варианти - 1,2,3,4,... Даже бая ок!
Люлин тоже е ОК, ама малко по-малко ОК.
Дружба вече отива към не особено ОК. Даже малко бие на гето...
Айдеее... Започнахме с обидите. :D
Иначе сериозно казано Младост е доста ОК, но според мен има два много важни недостатъка. Доста пренаселен стана, но по съществения е логистиката в пиковите часове. Просто може да те откаже. Бизнес парка им разказа играта на хората от квартала. Сутрин е трафик на излизане, а вечер на влизане в Младост. Аз вчера в час пик бях поканен на другарска сбирка, и понеже ми забраниха да ходя с кола реших да си хвана небезизвестния и култов 88, като си знаех, че ще е навалица и едно такси ще ми резне главата от кръста. Задръстването ме хвана точно под Цариградско и реших, че ще сляза на първата спирка и ще ходя хеш. Та едни 100-150 метра ги взехме за 15 минути, а шофера отказа да отвори вратите и с право. Май се отплеснАх? Другия недостатък е, че там цените са бая по-високи вече заради метрото. В Дървеница ценичките май също не са от най-ниските, защото е най-близичко до Щутгарт, но може би и заради факта че там са има-няма шест блока на кръст. В Дружба цените са сравнително най-ниски, но той е най-отдалечен, пък и се минава през младостко задръстване. Но определено Младост е фаворит в класацията на кварталите в тази част на София.
Успех с квартирата! Обещавам да се ослушвам, пък като дойдеш може да пием по бира. ;)
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Много зависи къде трябва да ходиш, за да си избереш квартал. Според мен, хубави квартали са Гео Милев /близо до Плиска, тоест тролеи, автобуси и т.н./, Изток, Слатина /част от нея, защото има някакви цигански къщи по натам/, Редута /аз го харесвам квартала повече е пълен с млади хора, семейни с деца и е сравнително спокойно, близо до Ситняково и минава автобус, който стига директно до НДК/, Дървеница, Дианабад/нещо е скъпо последно време като гледам/, Младост 1 към Кауфланд :)и близо до метрото, Яворов/не съм запозната с обстановката, но е на Цариградско шосе/. По принцип хора, които познавам, са си доволни от Младостите :) Като че ли Илиенци, Надежда, Западен Парк, Света Троица, Банишора, Обеля и Люлин /не съм ходила много, но май не е много хубаво/. За агенциите- ами през агенция, ако нямаш познати имам тук един телефон на един познат на майка му, но нз колко е сериозна. Агенция- внимание, не ги слушай какво предлагат, а кажи ти какво искаш! Договор и с агенцията, защото би трябвало да има един период, в който ако не ти хареса жилището, да се махнеш и да ти върнат кинти, но, уви, ако не го съобразиш това абсурд/вече се опарих неведнъж/. Аз не бих се преместила в квартал с парно, че малко май е непредсказуемо :) Друго, което се сещам, е цена: средна цена /и за кварталите на бул.България/ е 350лв за едностаен полуобзаведено или обзаведено. Бях капарарила едно за 300лв, жалко, че не пита по-рано:(, отказах се /Манастирски ливади, липсва инфраструктура добра,но инак нелош квартал:)/. Не слушай брокери, които ти казват, че току що са дали жилището на някого и имат нещо много добро за теб, но скъпо...
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Както спомена Alfina,едни от най-приличните квартали са Изток,Гео Милев,Редута.
Панелните катакомби в Люлин,Обеля и Дружба(<---особено тук) са под всякаква критика.Ако си решил да наемеш апартамент,най - читавото място с подобни сгради си остава Младост,а и гетата са далеч:)
 
От: Квартира/Апартамент в София?

най - читавото място с подобни сгради си остава Младост,а и гетата са далеч:)

Какво толкова му харесвате на младост?

АВТОРА Е МЛАД ЧОВЕК ИСКА ДА ЖИВЕЕ
ДА ХОДИ В СТУДЕНТСКИ ГРАД ЗА ДА Е В ЦЕНТЪРА НА ВЕСЕЛБАТА БРЕ
АЗ АКО БЯХ НА 20 ЩЯХ ТАМ ДА ЗАБИЯ ВЕДНАГА!
капса сам се включва да го еба :) инерционно
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Аз живея в Люлин и мога да кажа , че е един от най-хубавите квартали за живеене.Има много кафета , най-големите магазини за техника и хранителни вериги вериги,метро и не на последно място - места за паркиране пред всеки блок.
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Аз живея в Люлин и мога да кажа , че е един от най-хубавите квартали за живеене.Има много кафета , най-големите магазини за техника и хранителни вериги вериги,метро и не на последно място - места за паркиране пред всеки блок.
Остави ги - не разбират :) Аз съм от над 20 години в Люлин и си е екстра, а Младост не ми харесва въобще. Всеки си хвали квартала като цяло :)
 
От: Квартира/Апартамент в София?

С мойте скромни виждания за голямото село отново бих избрал да живея в манастирски ливади , бели брези , мотопистата или иван вазов .. а ако е дал тоя от горе може и бояна ... според мен младост е доста добър квартал от гледна точка на ИТ бизнеса който е доста локализиран там .. а за люлин няма да го коментирам просто .. не за друго не съм видял но какви слухове се носят :D
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Колегата да каже къде ще работи, или ще учи ли, какво ще прави в София, от това зависи много.

Никой не каза цени, мой приятел даде обзаведен таван на Орлов мост за 150 лева, 2 стаи по 15 квадрата някъде+ тоалетна+баня. Отделно плащаш тока и парно и вода.
 
От: Квартира/Апартамент в София?

Какво толкова му харесвате на младост?

АВТОРА Е МЛАД ЧОВЕК ИСКА ДА ЖИВЕЕ
ДА ХОДИ В СТУДЕНТСКИ ГРАД ЗА ДА Е В ЦЕНТЪРА НА ВЕСЕЛБАТА БРЕ
АЗ АКО БЯХ НА 20 ЩЯХ ТАМ ДА ЗАБИЯ ВЕДНАГА!
капса сам се включва да го еба :) инерционно

къф живот е батко, трябва да си изкарам три сертификата, които струват общо 15к евро и си търся някаква работа там колкото да имам да си плащам квартира и да имам някакви кинти.

деба и смотаните фирми, ходих в един склад последно на интервю, три часа, щях да ставам там логистичен координатор... шеф на складче за някакви дрехи с 2ма пича под мен и кво? всичко супер, ама като им казах, че искам 1500 лева начална нещо им се отщя.

Иначе по темата, ще е някаде в младост най-вероятно.
 
От: Квартира/Апартамент в София?

деба и смотаните фирми, ходих в един склад последно на интервю, три часа, щях да ставам там логистичен координатор... шеф на складче за някакви дрехи с 2ма пича под мен и кво? всичко супер, ама като им казах, че искам 1500 лева начална нещо им се отщя.
А сигурен ли си, че ще успееш да ги изкараш тези пари, че и за собственика да има?
 

Горе