Когато си смотан и SEO-то не помага

sunstorm

Active Member
Малко петъчна тема: Тук си говорим за разни оптимизации на сайтове във форума и повечето от вас се чудят как да изскочат напред в резултатите. А знаете ли като сте отпред как да продадете на клиентите?

Пресен случай: в сряда поръчах нещо дребно за 5 лева от онлайн магазин за телефонни аксесоари (доставката е за моя сметка). Поръчката направих около 12.00ч. Първо ми казаха, че ще дойде на следващия ден. Отивам аз на куриера, пратката я няма. Обаждам им се. Отговарят ми - Ама тя ще дойде на другия ден.
Добре, преглътнах го, че за 5 лева ще се разкарвам втори път до куриера. Все пак и аз пращам на клиенти из цяла България. Случва се нещо да се обърка.

Отивам на другият ден в петък. Предварително питам в онлайн магазина за номер на товарителницата ми, защото не са ми изпратили. Дават ми го. Отивам до куриера. Пратката я няма. Звъня им, обяснявам им. Отговарят ми: - Ами той колегата е забравил пратката, ма аз съм ви написал товарителница?!?!?!?!?!Да ви я пратя за утре?

Разбира се, че им я отказах. Много мразя да ме разиграват. Този магазин влиза в черния ми списък.

Драги ми смехурковци. За дългите години стаж, никога не съм си позволил да разигравам така клиент. Най-малкото ако се случи да сгрешим бихме предложили безплатна доставка или бихме се ИЗВИНИЛИ и компенсирали клиента! Тука става въпрос за 3,50 доставка, която ми излезе златна без да съм получил нищо. Изгубих сумати време, на мен на служителите в Еконт, вместо да си върша моята работата. Както и гориво. Нерви.

Даже не смятам да им пиша името на тези нещастници, че най-вероятно четат този форум и ще настъпят едни драми.

Та въпроса ми е "И кво както стигнеш до предните места в гугъл? Дори да ти е добро SEO-то, като си смотан търговец - какъв е резултата?"

После реват из форума, че нямат продажби и какво трябвало да променят по темплейта!
 
Последно редактирано:
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Че е глупаво, е ясно, но защо се разкарваш да ходиш до Еконт, като би трябвало да ти пратят SMS, когат имаш пратка?
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Че е глупаво, е ясно, но защо се разкарваш да ходиш до Еконт, като би трябвало да ти пратят SMS, когат имаш пратка?

SMS-a закъснява, защо не им звъниш на Еконт?
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Не е това фокуса на темата, а фактът, че има трагични търговци в БГ.
Дано естествения отбор да си свърши работата.

Че е глупаво, е ясно, но защо се разкарваш да ходиш до Еконт, като би трябвало да ти пратят SMS, когат имаш пратка?
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Разкарвам се до Еконт, защото съм имал случай да ми объркат телефона или да не получа смс. Още повече малоумния търговец ми дава номер на товарителница, която не е изпратил?!?!?????

Проверих онлайн и не намерих пратката, затова се разкарах втори път до куриера.
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Ами такива са повечето - несериозни. Не осъзнават, че всеки клиент е супер важен, независимо дали поръчва нещо за 1 лев или за 1000 лева. Подценяват дребните суми и мислят само за момента, а не за бъдещите си приходи от този клиент. Ако беше поръчал нещо за голяма сума, сигурно щяха след половин час да са в Еконт с подготвената пратка, но за 5 лева им се е сторило, че не трябва да си дават много зор.

Затова няма как да бием китайците и затова цял свят купува от техните онлайн магазини. Поръчвал съм неща за по 1 долар и ми ги пращат на другия ден. Даже съм сигурен, че най-вероятно губят от това, защото опаковките и разходите по изпращането най-вероятно са повече от долар, но хората мислят занапред. Днес може да поръчам за 1 долар, утре за 100 и т.н.
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Дано естествения отбор да си свърши работата.

UXHW11z.jpg
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

И какъв е извода - бъдещето не е на малките онлайн магазини особено след като са безброй и се опитват да лапнат голяма хапка с малка уста .Те няма как да обслужат голям поток от лавинообразни заявки и после пропадания с почти никакви а да плащат заплати на служители в тоя период ,затова смъртта на малките е предизвестена . Може би идва време на онлайн молове съвкупност от малки тясно специализирани търговци или подобна схема ,алибаба го показва единението прави силата .
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Икономията от мащаба не е измислена вчера или днес.
 
От: Когато си смотан и SEO-то не помага

Разкарвал съм се и аз до Еконт по няколко пъти излишно, поради уверение на отсрещната страна, че всичко е точно и стигнах до извода, че ще си чакам СМС-а и тогава ще ходя. В крайна сметка, това че дадено кашонче е стоварено на плочките пред офиса, не означава че клиента може да го вземе директно при поставянето му върху циментената повърхност. Има си технологично време за заскладяване и сортиране на пратките, както и междинни други кратки процедури. Автоматизираната система явно работи при вече сигурна възможност за получаване. Отделно един смс може да пристигне в 9:00 ч. сутринта, но в него изрично да е написано, че пратката може да бъде получена след 11:30 ч. По-сигурният и навременен начин е доставка до самия адрес с леко оскъпяване.
 

Горе