Кога започвате линк билдингът

Кога започвате линк билдингът

  • след като минат 6-9 месеца от създаването на сайта

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    17
От: Кога започвате линк билдингът

Я аз съм първият гласувал :)
Почвам да бухам линкове, след като сайта има приличен вид. Естествено не прекалявам.
С увеличаване на съдържанието, увеличавам и входящите линкове и така постепенно...
 
Задължително с линк билдинга се почва след като сайта има повече от завършен вид - освен, че е приключено всичко по него, създадено му е и допълнително съдържание (най-често в раздела блог / новини), за да изглежда и жив, не само завършен.

Аз лично почвам след 1-2рия месец. Не за друго, а защото има един период, в който се намира и индексира, както и Google го поставя някъде, заради това, което представлява без да се извършват т.н. SEO методи (изключвайки върху самия сайт де - оn page SEO). Това е най-логичното, защото знаете къде искате да отидете (първи места, естествено), но нямате представа къде сте (къде е излязъл и какво да подобрим). Това е моята препоръка. За стари домейни / сайтове, вече разпознаваеми за Google, може вече да се мислят други срокове, все пак там нещата вече "текат" малко или много. ;)
 
От: Re: Кога започвате линк билдингът

Не за друго, а защото има един период, в който се намира и индексира, както и Google го поставя някъде
Да, поставя го някъде и след 1 месец изчезва, не съм пробвал през този период да сложа линкове да видя дали ще тръгне без да чакам повторното му появяване в резултатите. Това ще го пробвам тъкмо имам няколко нови домейна.
 
Re: От: Re: Кога започвате линк билдингът

Да, поставя го някъде и след 1 месец изчезва, не съм пробвал през този период да сложа линкове да видя дали ще тръгне без да чакам повторното му появяване в резултатите. Това ще го пробвам тъкмо имам няколко нови домейна.

Да, смятам го и това, първия скоро и връщане отново на реалните места. Дори това не го списвам в общата план схема, защото е нещо временно. Най-често сенаблюдава при нови сайтове. Преди има няма 2 месеца го видях пак това, няма промяна, все същото си е.
 
От: Кога започвате линк билдингът

Съдържание за няколко дни, за 2-3 седмици период директории и социалки, след това постепенно форуми, блогове, обяви, в статии и т.н.
 
От: Кога започвате линк билдингът

Кога започвате линк билдингът? - Всеки път е различно, зависи от много фактори!
 
Re: От: Кога започвате линк билдингът

Кога започвате линк билдингът? - Всеки път е различно, зависи от много фактори!

Да, това също е истина. Има няколко фактура, с които се съобразяваш пред това и почваш, като всеки път плана е различен, защото ситуациите рядко са 1:1. Говорим за сериозни проекти, а не за пускане на проекти на конвейер. :)
 
От: Re: От: Кога започвате линк билдингът

Да, това също е истина. Има няколко фактура, с които се съобразяваш пред това и почваш, като всеки път плана е различен, защото ситуациите рядко са 1:1. Говорим за сериозни проекти, а не за пускане на проекти на конвейер. :)

Blinky - защо разкриваш тайни от кухнята? Аз вече не смятам да го правя, явно, че според другите нищо не разбирам, макар, че нямам провален нито един мой проект!
 
Re: От: Re: От: Кога започвате линк билдингът

Blinky - защо разкриваш тайни от кухнята? Аз вече не смятам да го правя, явно, че според другите нищо не разбирам, макар, че нямам провален нито един мой проект!

Няма тайни, всеки с практика го знае. А ти щом го споменаваш, малко не ми се вярва да не си го правил. Не се учи в книгите. Някой неща не ги пише, само практиката може да ти ги даде. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Кога започвате линк билдингът

Няма тайни, всеки с практика го знае. А ти щом го споменаваш, малко не ми се вярва да не си го правил. Не се учи в книгите. Някой неща не ги пише, само практиката може да ти ги даде. ;)

Така си е, практика е нужна. Както и умение, акъл... прост ли си, нямаш ли си го в главата - цял живот да се опитваш, нищо няма да може да направиш.
 
От: Кога започвате линк билдингът

Съдържание за няколко дни, за 2-3 седмици период директории и социалки, след това постепенно форуми, блогове, обяви, в статии и т.н.

Ти ме разби и аз пробвах това само че не за 2-3 седмици а месеца, понеже едновременно търсих линкове и слагах, работата стана, и това се чудя дали е нормално, понеже много хора казват чакай, чакай не бързай и от тези съвети един сайт го чаках сумати време да се покаже. Явно никой не издава тайните от кухнята.
 
От: Re: Кога започвате линк билдингът

Задължително с линк билдинга се почва след като сайта има повече от завършен вид - освен, че е приключено всичко по него, създадено му е и допълнително съдържание (най-често в раздела блог / новини), за да изглежда и жив, не само завършен.

Сайта ми не е завършен. Имам толкова куци страници, че ако бях гошо, бих заврял сайта в десета глуха.
Което не пречи добрите страници, и сайта като цяло, да излизат на първа страница по доста думи.
Преди се занимавах да търся места за поставяне на връзки към сайта ми, сега вече не. Като напиша добра статия - ФБ, Г+, Туитър. От там нататък - на който му хареса, да ми прави линкбилдинг.
 

Горе