Кое е това бойн изкуство? Винг чун?

$INeed$

Well-Known Member
Здравейте колеги. Имам едно питане.

Кое е това бойно изкуство, което е на клипа?

[video=youtube;MCoH4FVgi7M]https://www.youtube.com/watch?v=MCoH4FVgi7M[/video]

Определено не мисля, че е Конг фу. Колебая се между Карате и Джу джи цу, но не съм толкова добър в това, и ще съм благодарен ако някой се включи и наистина знае какво е. Много ми допада като начин на изпълнение и е доста практично. Но не знам колко в релани живот, но тук гледам скоростта е от значение и яката кординация. Мерси предварително. Айде биачи, казвайте си какво е това. :)
 
От: Кое е това бойн изкуство?

Мисля, че беше кунг-фу, поне така го представяха във филма. Гледал съм го отдавна и не го помня много добре.
 
Re: От: Кое е това бойн изкуство?

Мисля, че беше кунг-фу, поне така го представяха във филма. Гледал съм го отдавна и не го помня много добре.

Да де, но тук не летят толкова много. Мислех, че това е стилът на кунг-фу предимно. Тук ми е много динамична часта с ръцете и чат пак си има крака. Но може би си прав. ;)
 
Re: От: Кое е това бойн изкуство?

Винг чун се казва.

Да, това е определено. И сайт си има тук: http://www.vingtsun.bg/ - супер. 6о кинта на месец. Далавера си е. И е доста интересно изкуство. На мен ми хареса така като го изгледах. :)
 
От: Кое е това бойн изкуство?

Излагате се. Това е филм за учителя на Брус Лий - Ип ман. Както са казали горе - Винг Чун е изкуството, аз съм тренирал, ама на живо не изглежда толкова добре като на филма :)
 
Re: От: Кое е това бойн изкуство?

Излагате се. Това е филм за учителя на Брус Лий - Ип ман. Както са казали горе - Винг Чун е изкуството, аз съм тренирал, ама на живо не изглежда толкова добре като на филма :)

Хвърли ни е детайли. Даже ще променя и тайтъла на заглавието, защото си е интересна тема. На мен ми изглежда нещо много по-бейсик от Кунг-фу, но ако си добър защо да не ги правиш тия магии като на филма. Не казвам, че точно като на филма ще си, но най-вероятно ще се оправяш доста добре в градски условия, ако си го научил като хората, или се бъркам. :)
 
От: Кое е това бойн изкуство?

Ами, то си е вид кунг фу. Брус Лий на негова база създава своя стил наречен Джит Кун-До. А иначе, в тия неща добър е относително понятие :) Но ако бяха добри практикуващите щяхме да ги виждаме в модерните формати от които се изкарват пари - UFC, Bellator и прочее. Не знам за известен съвременен професионален боец, който да идва от този стил.
 
От: Кое е това бойн изкуство?

[video=youtube;ZM676yGD_5w]https://www.youtube.com/watch?v=ZM676yGD_5w[/video]
 
Re: Кое е това бойн изкуство?

Джет Ли не е ли от този стил? В модерните бойни не съм го виждал и аз, но това не гони комерс все пак, нали там си имат и духовна част, дисциплини, традиции, не е само да налъмиш боксовите ръкавици и да започнеш да се млатищш с друг. :) Но във филмите е в пъти по-използвано от бокса, борбата и други такива. ;)
 
От: Кое е това бойн изкуство?

Това е Винг Чунг - това е най-доброто кунг фу. Това е отказ от Ip Man, учителя на Брус Ли.

А иначе това си е стил, който убива и няма правила като всички други изпедерастени спортове, дето на улицата първо те падат ... както няма и в тези серии на бойните турни и Крав Мага. Всичко, което е по точки и с правила ми е малко да не казвам ...
 
Благодарско на всички....това исках да знам. Яко е, нищо не няма федерации за него. То пък и по тези федерации и глупости само некви бабаиди без идея какво е красиво бойно искуство. Легнат и почнат да се търкалят като примитивни бабуни. Бах и грозотията. И накрая голямата работа. ;)
 
От: Кое е това бойн изкуство? Винг чун?

Пълна глупост е това. Балет. Само палците им липсват.
 
От: Re: Кое е това бойн изкуство?

Джет Ли не е ли от този стил? В модерните бойни не съм го виждал и аз, но това не гони комерс все пак, нали там си имат и духовна част, дисциплини, традиции, не е само да налъмиш боксовите ръкавици и да започнеш да се млатищш с друг. :) Но във филмите е в пъти по-използвано от бокса, борбата и други такива. ;)

Стилът на батко Ли е Ушу! То е красиво. Може би има и доза балет, но факта, че в пъти по-малко може да те увреди при трениране или практикуване, може би си заслужава.

Замислих се за някое ... българско бойно изкуство ?
 
От: Кое е това бойн изкуство? Винг чун?

Бойно изкуство на нашия народ - това са народните бобри, а също и боя с нож. Никой от тук не си мисли, че истинските бойни изкуства са тия без оръжие, нали така?

Цитирам едно мнение от дао форума:

При голямото Старазагорско клане по време на руско-турската война 1877-78 г., турската армия и башибозука на Сюлейман паша (с истинско име Соломон Леви Явиш) блокира цивилното българско население в Стара Загора и започва поголовно клане. По това време предните отряди с руски казаци и опълчение били принудени да се изтеглят към Казанлък, тъй като чакали подкрепления срещу огромната армия на Сюлейман паша. Българите попаднали в обкръжение разбира се са се защитавали както могат. В една от църквите (тази църква съм я виждал) се били скрили и натъпкали над 2000 души, основно жени, старци и деца. Мъжете били малко и зле въоръжени за ефикасна защита. Имало обаче двама братя, които по думите на очевидци разказали играта на турците. Двамата явно са били перфектни майстори в боя с нож, а и са били озверели от явната безисходица, тъй като семействата им били в църквата. Те застанали стратегически на една от портите и ВЪОРЪЖЕНИ САМО С ОВЧАРСКИ НОЖОВЕ (КАРАКУЛАЦИ) ЗАКЛАЛИ В БОЯ НАД 40 ТУРЦИ!

Ето как изглежда каракулака:

camp50-small_zps28d1ea87.jpg
 
От: Кое е това бойн изкуство? Винг чун?

E, то за това има разлика между бойно изкуство и спорт. Трениращите без оръжие не трябва да се филмират и да се мислят за нинджи, щото много хора навън носят ножки и по-сериозни неща.
 
Обаче над всички бойни изкуства е традиционното нашенско Вин кел.
 

Горе