Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Кой Webmaster Форум Посещавате Най-често?

  • DigitalPoint

    Votes: 60 63.8%
  • Sitepoint

    Votes: 1 1.1%
  • v7n.com

    Votes: 2 2.1%
  • webmaster-talk.com

    Votes: 6 6.4%
  • affiliate-marketing-forums.5staraffiliateprograms.com

    Votes: 2 2.1%
  • talk.iwebtool.com

    Votes: 0 0.0%
  • webproworld.com

    Votes: 1 1.1%
  • ozzu.com

    Votes: 0 0.0%
  • Друг/и

    Votes: 22 23.4%

  • Общо гласове
    94

Blinky

Owner
Пускам анкета за световните webmaster forums - кои посещавате най-често (къде може да се засечеме) и защо точно тях. Стана ми интересно, защото аз лично обикалям от време на време за информация и ценни ресурси. Знам че и вие го правите с тази цел, даже и заради горила маркетинг-а. Изберете най-посещавания от вас.

Ако форума, който/които посещавате не са листанти, поради факта че са много, може в поста си да кажете и пак причината защо се навъртате натам.

Аз се ровя на доста места, но определено DP Forum-a е на топ позиции в мойте класации. А вашите?
 
Последно редактирано:
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

В dp влизам от време на време, ама не се ровя много :)
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

DP и то секцията за CJ :eek:

баси закодиряният пост стана :lol:
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

DP посещавам понякога даже вече се засякохме там с някои от вас :wink:
а от другите по големи - Submit Express и Warrior

посещавам ги но в случай че не намирам това което ми трябва тук
 
Последно редактирано:
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

PREDPRIEMACH.COM и DigitalPoint ама рядко
 
От: От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

DP посещавам понякога даже вече се засякохме там с някои от вас :wink:
а от другите по големи - Submit Express и Warrior

посещавам ги но в случай че не намирам това което ми трябва тук
Ехххх, как не се сетих за събмитекспреса??? И аз го посещавам често. Браво на adi, знаех си че изпускам някой и ето отговора на това.

Аз предимно посещавам форумите за да видя какво ново и за някоя директория, която е отворена за събмит (фри).:) Както и за наемане на някой за външни услуги. Всичко е според интересите.

Адски много съм доволен от SitePoint & Webmaster-talk-а, къто места за комуникиране с други мастърчета.;) Давайте още мнения, макар че знам че ДП ще е лидер в класирането. Така ще прецениме и ние за какво идва реч.:)
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Определено е голямо поле за инфо и оферти. И много тънки при това. Тези индийци и китайци нямат спирка. Голяма част от подизпълнителните услуги могат да минават оттам. Все пак ако правиш някой проект, се замилсяш колко струва работата ти в определен интервал и преценяваш дали някой няма да може да я свърши, не толкова добре като теб, но за по-малко време и да ти отпусне време за наблягане на другите елементи от проекта.

Давайте още мнения - мисля че фаворит ще си остане този форум, но искам да проверя дали има и други в които влизате и на база това да проуча как е там за да доусъвършенстваме нашия тук.;) Така че статистиката е и от поучителна цел, не само да си бъбриме. Мерси предварително за гласуваният и на тези, които са дали вота си вече. Продължавайте приятели.;)
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

попадна ми една форум директория [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]може би най-голямата в интернет ...[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]боже би не ...де да знам ..
52 webmaster forums можете да видите там и
дано нашия форум един ден е сред първите в класиранията в подобни каталози :)
[/FONT]
Код:
http://www.big-boards.com
 
Последно редактирано:
От: От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Има ли по-специална причина, и ако да би ли споделил. :)
Ами всъщност не. Той, както и freelance job board-овете са ми местата дето обичам от време на време да се пошматквам за да усетя на къде вървят трендовете.
Като ако изляза на улицата и пред някой магазин има опашка (ахаа, промоция, на какво ли...) или в магазин за телефони оределен модел го има в брошурите, а няма в наличност вечер (явно бързо се изкупува и понеже аз не разбирам особено, решавам че има защо). Така и там - идеални места, да усетиш mainstream-а на къде върви, стига да не се набутваш прекалено навътре, че почват да влияят.

Не е много смислено да се юрваш в ниша, за която още 5000 се готвят да навлязат, но пък можеш да видиш те какво пропускат :wink:. Или най-малкото ако трябва задължително да се нахакаш и ти, поне да бягаш "me too"-тата, че затъваш в блато с брандирането.

DigitalPoint и GetAFreelancer ме кефят, защото има всякакви типове, но чак нещо кой-знае колко уникално и специално да ме държи там не бих казал. Впрочем за България по подобен начин се моткам с няколко ника из свежо (по неясна причина доста хора са решили че така ще си популяризират проекта - новото BGTop - и пускат всичко и там). Умерено се забавлявах, като се юрнаха да забогатяват с "pro bloging" и AdSense на български - как да им обясниш, че с това могат евентуално да си платят кафето, ама не и наема...

Та така.

От SEO гледна точка според мен са безполезни, както и повечето директории и форуми въобще - твърде много други линкове към сайтове със съмнително качество, с които човек не е добре да го асоциират. (лично мнение, разбира се)
 
Последно редактирано:
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Най често съм в Warrior Forum,едни от най полезните неща сам ги научил там!
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Доста оферти и инфо има в дп, ама много се натоварва пустия форум и често ми зарежда доста трудно. :(
 
Доста оферти и инфо има в дп, ама много се натоварва пустия форум и често ми зарежда доста трудно. :(
А аз си мислех че ми е бавен нета. Аз като вляза там обикновенно има около 10 000 онлайн, и това май си оказва влияние. Леле...това колко говеда са, колко импресий правят.:)

Иначе найстина всеки божи ден се пълни с какви ли не неща там, от новото видео на бритни до събмит за някакви си 13-15$. Всякакви неща....Но имам и полезни - за което е и центъра на такива като нас.

Давайте още гласове, вижда се кой е лидера. Но ако има и други - да казвате. ;)
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

А аз си мислех че ми е бавен нета. Аз като вляза там обикновенно има около 10 000 онлайн

на датата форума с пхпбб-то при 1000 говеда и датабазата си ебе майката, за дп всеки път като вляза има поне 1300-1400 говеда ама досега сериозен срив не съм отчитал - може би само когато се опитвах да си си сложа и после да сменя аватара си - отне ми 15 минути да чакам да зарежда :lol: , тва се случи по обяд някъде, явно тогава има много народ, сега обаче положението е коренно по-добре - зарежда почти веднага а има около 2к човека....чудя се колко ли плащат за добър хостинг :)
 
От: Кои Световен Webmaster Форуми Посещавате & Защо?

Да, на датата е яко циклаж там, ама какво да се прави, те и ония красиви подписи с картинки цакат системата. Като нямаш с какво да спамнеш, по-добре не слагай подпис.:) Шегичка.

Имаше случай когато ДП форума беше згрибал, когато упгрейдваха Вбюлетина си на следваща версия - тук имаше и цяла тема по случая, и доста форуми базивани на него имаха затруднения. Но от към сървър, никога не са имали даун. Ама и големи пари има там, всичко трябва да е на 6, нали?

И другите световни форуми гледат да си пазят потребителите и да са им доволни. Само като вляза в ДП и се чудя колко ли ще изкарад админите там за деня.:)
 

Горе