Който краде има!

Caprice

Active Member
Мъчи ме тука един въпрос: Кога не може да се копира от един сайт?

Искам да си защитя сайтовете от навлеци. Трябва ли да пише изрично да не се копира? Да цитирам Криейтив комънс?

Или щом е в интернетя сайта, секи може да си зима каквото го кефи, та да си плясне пръдливото АдСенсче отгоре? Или да ми искат $$$ за линк от собственото ми съдържание?

Мчи то утре някой ще реши, че го кефи колата ми и ще я 'вземе назаем' щото е спряна на пътя.
Трябва ли да си лепна табелка 'частна собственост' на всичко мое? :twisted:

privatekeepout.jpg
 
От: Който краде има!

И да пляснеш надли ще има ефект само, ако съдиш някой тогава. Мисля, че темата е обсъждана много пъти. :)

Мъчи ме тука един въпрос: Кога не може да се копира от един сайт?

Искам да си защитя сайтовете от навлеци. Трябва ли да пише изрично да не се копира? Да цитирам Криейтив комънс?

Или щом е в интернетя сайта, секи може да си зима каквото го кефи, та да си плясне пръдливото АдСенсче отгоре? Или да ми искат $$$ за линк от собственото ми съдържание?

Мчи то утре някой ще реши, че го кефи колата ми и ще я 'вземе назаем' щото е спряна на пътя.
Трябва ли да си лепна табелка 'частна собственост' на всичко мое? :twisted:

privatekeepout.jpg
 
От: Който краде има!

За мен единствения начин срещу това е в момента в който пускаш пост да го линкваш навсякъде-Twitter, Plus, LinkedIn и т.н. така че да могат търсачките да те разпознаят като първоизточника на новината.
Оттам нататък и да се открадне съдържанието няма да има такъв ефект предполагам.
Как да препиша новина от Mashable след като е ясно как ще завърши историята. Всъщност в момента е възможно и откраднатото съдържание още да дава трафик, но аз лично съм спокоен- тези времена безвъзвратно отминават.
 
От: Който краде има!

Слагай някакъв як javascript, който след copy да заменя определени символи с други, след това да го прекарва през Base64 или MD5 и така да изплюва резултата. :D
 
От: Който краде има!

Добре, де. 2012 сме вече. Трябва ли да е толкова тегаво и сложно? Да се съдим за всяка страница?
С Гугъла проблеми нямам засега, разпознава кой е източника.
Даже повече ме е яд, че копировачите са нагли! Много нагли. Щом сайтят бил в Интернета и всеки можел да го чете, начи и те можели да копират, разбираш ли.
Дошли, изсмукали квото им паднало, сдъвкали и го изплюли на сайта си. И ми звънят да ми искат сума пари за един кирлив линк.
Айде нЕма нужда.

Слагай някакъв як javascript, който след copy да заменя определени символи с други, след това да го прекарва през Base64 или MD5 и така да изплюва резултата. :D
Какъв е тоя скрипт?
 
От: Който краде има!

Осъди един, плясни си в сайта че еди си кой е осъден защото е копирал от теб и ще видиш как копията ще се сведат до 0 :)
Удряй на психическа атака. Според мен колкото и защити да слагаш ако някой рече да открадне ще открадне. В БГ живеем :)
 
От: Който краде има!

Слагай някакъв як javascript, който след copy да заменя определени символи с други, след това да го прекарва през Base64 или MD5 и така да изплюва резултата. :D

А ако забраня на браузера да зарежда скриптове? :p
 
От: Който краде има!

Не знам... То и от сорса може и от куп други места.
2fast4you го каза - в България живеем. А и някъде другаде беше - абсурдно е да се защити някакво съдържание по какъвто и да било начин. :-]
Блокирането на десния клавиш е най-дребното, но и най-ефективно. Не вярвам някой добър уебмастър, който си разбира от работата да тръгне да копира съдържание. Това го правят по-незапознатите хорица... а блокирането на десния клавиш е достатъчно да ги откаже. :)
 
От: Който краде има!

Ако искам да го взема нищо не може да ме спре даже и с включена жаба и забрана за десния клавиш пак ще го крадна после ще го мина през филтър за премахване на излишни кодове и тогава ще го ползвам. Няма как да се защити, за жалост. :(
 
От: Който краде има!

Осъди един, плясни си в сайта че еди си кой е осъден защото е копирал от теб и ще видиш как копията ще се сведат до 0 :)
Удряй на психическа атака. Според мен колкото и защити да слагаш ако някой рече да открадне ще открадне. В БГ живеем :)

Нема да се съдим, махнаха всичко доброзорно :)
 

Горе