SEPA/СЕПА поддържани банки в България, SEPA развитие и Fintech фин. институции.

sporter

Member
Здравейте колеги ,знаете ли кой банки в България поддържат СЕПА системата за разплащане . На гишетата по банките като питам за СЕПА и ме гледат с учудване и се налага аз да им обяснявам какво значи СЕПА и се чувствам малко неловко. :cry:
 
И аз чувам за пръв път, но има ли нещо общо с това:

[video=youtube;VTN6HvK7C90]http://www.youtube.com/watch?list=PLnVAEZuF9FZkzSHOWroJKoolA8AULE3c-&feature=player_embedded&v=VTN6HvK7C90[/video]

Сигурно да. Нека някой по-ориентиран даде някое мнение, но си мисля, че ако големите банки тук не предлагат SEPA, обречено е. Май има някакъв шанс в Дойче банк. Но само предполагам. ;)
 
От: Re: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

И аз чувам за пръв път, но има ли нещо общо с това:

[video=youtube;VTN6HvK7C90]http://www.youtube.com/watch?list=PLnVAEZuF9FZkzSHOWroJKoolA8AULE3c-&feature=player_embedded&v=VTN6HvK7C90[/video]

Сигурно да. Нека някой по-ориентиран даде някое мнение, но си мисля, че ако големите банки тук не предлагат SEPA, обречено е. Май има някакъв шанс в Дойче банк. Но само предполагам. ;)

Да за това става въпрос . За да получа плащане от Адсенс чрез банков превод изискват банката да поддържа тази система .
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Няма проблем да получаваш евро. Проблема възниква когато трябва да пращаш - таксите тогава са абсурдни.
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Накратко: направи си сметка в любимата си банка. Него IBAN(ан) даваш на монополиста. Ползвай WU, ако има такава опция.
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Да, за съжаление и аз съм търсил много информация от банките, но всички се услушват за евтиния Сепа и си продължават по Суифт. И все пак, което ми прави впечатление е лекото тръгване в посока понижаване на таксите, имам предвид 2 банки Прокредит и Тексим, които вече имат фиксирани такси за превод без значение от сумата - 15 евро и 9 евро съответно.
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Понеже и на мен ми трябваше Сепа на скоро пообиколих из банките и в крайна сметка се оказа, че на Демир банк е 13 евро, на Ассет 15. Като това е крайната цифра на превода и суифта, защото някои от банките го представяха по доста изкривен начин и те карат да си мислиш, че ще платиш 9 евро, но се оказва, че суифта е още 15 и станаха 24.

Адски е скъпо, нямам обяснение, за което. Работя с чужденци и техните преводи към други страни варират от центове до максимум 1,5-2.00....
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Мисля че всички банки унас не поддържат СЕПА за интернет банкирането си.
Например в ПИБ излиза 30лв превода в Европа ако го пуснеш през онлайн банкирането им, но ако отидеш в клон и искаш платежно за СЕПА излиза 1.50лв. Безумие....
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Междубанков превод в евро за 1,50 лв? Къде го пише това? Има ли го в тарифата?
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Мисля, че само уникредит в момента имат обявено използване на СЕПА преводи. И да, цените са там някъде.

Докато не се приеме от Вашата банка може да ползвате transferwise
 
TransferWise.com

От 20.01.2014г. са тръгнали SEPA плащания между България и Полша.

Относно горния пост:



От друга дискусионна тема става ясно, че си МИСЛЯТ, че ще се промени нещо, след като въведат изцяло SEPA тук ДО 31.10.2016г. (или до 1г., ако се влезе в еврозоната и се въведе €, т.е. напр. ако се влезе на 01.10.2016, то най-късно SEPA трябва да се въведе изцяло до 01.10.2017). Нищо подобно, никакви стотинки, никакви евроцентове, haha. Справка – screenshot-а.



По-изгодно от това е само СЕПА превода, но за момента никоя банка не го предлага.

В България всичко е побългарено, се побългарява или се възнамерява да се побългарява, тук е без изключение също (т.е. НИЩО НОВО и необичайно). Извод: в страната на неограничените НЕвъзможности това е поредното нещо, което е НЕвъзможно!

Така, че стягайте гащите и който не е започнал, ВРЕМЕ МУ Е, за TransferWise (за 1-ви път упоменат у форума тук на 24.12.2013г.) и НЕ чакайте никаква еврозона, SEPA и прочие BS. Дори давам и няколко теми с отзиви от ползватели, ако някой го е „страх“: magelanci / HWBG / BGHelp.

Demo Vbox Video (стъпка по стъпка)

За любознателните – видеота как работи всичко.



JMP_Halloween_City_08.jpg

Тъй като TW може да превеждате тип „BGN-to-BGN“ (локален/domestic transfer) и после от трансферът се осъществява от опериращата TW банка в съответната държава на TW в локалната валута (дали е „EUR-to-EUR, „GBP-to-GBP“, „USD-to-USD“, „RON-to-RON“, etc.), т.е. тук имате ЗАДЪЛЖЕНИЕ да имате BGN банкова сметка. За хората с валутни български сметки могат да се насочат към CurrencyFair (споменат на 03.01.2014), макар че пак могат да ползват и TW, превеждайки от валутната сметка към левовата на UNCR. TW авт. връщат надвнесена сума (справка-доказателство) и:


Ако плащаш фактури и искаш контрагента ти да получи точна сума използвай инструмента им за точни суми, така ще трябва да им преведеш с малко повече, но ще ти върнат разликата след като определят точния курс на който ще превалутират. Така ще избегнеш разлики от исканото по фактура и изпратеното.


…и мисля, че приключихме въпросът със SEPA :|.
 
Последно редактирано:
От: TransferWise.com

.....
Така, че стягайте гащите и който не е започнал, ВРЕМЕ МУ Е, за TransferWise ...
......

Егати рекламата. Платихте ли или форума е ваш.

Аз пък си направих сметката и през моята банка излиза по-евтино - ~същия курс, таксата е по-малка. :twisted:
 
От: От: TransferWise.com

Егати рекламата. Платихте ли или форума е ваш.

Аз пък си направих сметката и през моята банка излиза по-евтино - ~същия курс, таксата е по-малка. :twisted:

И коя е твоята Банка?!
 
Re: От: TransferWise.com

Егати рекламата. Платихте ли или форума е ваш.

Аз пък си направих сметката и през моята банка излиза по-евтино - ~същия курс, таксата е по-малка. :twisted:

Всеки по-всяко време може да си пусне тема тук да рекламира безплатно (не мисля че е нормално някой в бизнес форум да забранява на бизнесите да се саморекламират с постове теми) или може да си вземе реклама ако иска да е стикната темата.... НО има ОБАЧЕ: ако потребителите на форума оплюят нещо с доказателств... колкото и да се оплаквате на собствениците тема ще си седи ....

Не ви изнудваме за да си постнете реклама, но ако някой се издъните и ви хванат в крачка на база доказателствата ще си ви държим...
 
От: От: TransferWise.com

Аз пък си направих сметката и през моята банка излиза по-евтино - ~същия курс, таксата е по-малка. :twisted:

Не съм публикувал aff-links. Винаги се дебнат офертите „на далавера“.

„Аз“ – кой сте Вие?

„Моята банка“ – ако наистина е Ваша, то и наистина може да си направите така, че да дори и да няма никаква такса, нормално. Практически не казвате неистина.

Добре е да се прилагат доказателства коя е банката, от коя държава към коя държава (и съответно банка) в каква валута трансфер, колко парични единици. Най-сигурно е принципно един (non-PSed) screenshot от е-банкирането с отворен в background local time, придружен с информацията от предходното изречение. За да се и види колко е таксата и дали наистина си струва.
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Някой може ли да ме каже в крайна сметка банки, които работят със СЕПА ?

До колкото ми стана ясно има в Демир банк е 13 евро, на Ассет 15.
Също май има при Тексим банк и Прокредит. Не съм много наясно дали е така
 
От: Кой банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

Моето кратко проучване показа, че банките нямат голяма идея какво е СЕПА. Там, където има SEPA Direct debit е за юридически лица и еднолични търговци - в УниКредит. Няма SEPA Direct Debit в ПИБ, ДСК, Райфайзен.
 
От: Кои банки в България поддържат СЕПА (SEPA)

BULGARIA Allianz Bank Bulgaria AD 79 Maria Louisa Blvd. SOFIA BUINBGSFXXX
BULGARIA BULGARIAN DEVELOPMENT BANK AD 10 STEFAN KARADZHA STREET SOFIA NASBBGSFXXX
BULGARIA BULGARIAN-AMERICAN CREDIT BANK 2 Slavyanska Street SOFIA BGUSBGSFXXX
BULGARIA CENTRAL COOPERATIVE BANK PLC 87 Tsarigradsko Shosse Blvd. SOFIA CECBBGSFXXX
BULGARIA CIBANK EAD 1 Blvd. Tsar Boris III SOFIA BUIBBGSFXXX
BULGARIA D COMMERCE BANK AD 8, TSAR OSVOBODITEL BLVD. SOFIA DEMIBGSFXXX
BULGARIA DSK BANK PLC 19, MOSKOVSKA STREET SOFIA STSABGSFXXX
BULGARIA EUROBANK BULGARIA AD 1 BULGARIA SQUARE SOFIA BPBIBGSFXXX
BULGARIA FIRST INVESTMENT BANK LTD. 37 DRAGAN TZANKOV BLVD SOFIA FINVBGSFXXX
BULGARIA INTERNATIONAL ASSET BANK AD 81-83, TODOR ALEXANDROV BLVD. SOFIA IABGBGSFXXX
BULGARIA INVESTBANK PLC 83A, BULGARIA BLVD. SOFIA IORTBGSFXXX
BULGARIA MUNICIPAL BANK PLC 6, VRABCHA STREET SOFIA SOMBBGSFXXX
BULGARIA Piraeus Bank Bulgaria AD 115E Tsarigradsko Shosse Blvd. SOFIA PIRBBGSFXXX
BULGARIA ProCredit Bank (Bulgaria) AD 26 Todor Alexandrov Blvd. SOFIA PRCBBGSFXXX
BULGARIA RAIFFEISENBANK (BULGARIA) EAD 18-20, GOGOL STREET SOFIA RZBBBGSFXXX
BULGARIA SOCIETE GENERALE EXPRESSBANK AD - VARNA 92, VL. VARNENCHIK BLVD VARNA TTBBBG22XXX
BULGARIA T.C. ZIRAAT BANKASI - SOFIA BRANCH 87 Tsar Samuil str SOFIA TCZBBGSFXXX
BULGARIA TBI Bank EAD 52-54, DIMITAR HADZHIKOTSEV STR SOFIA TBIBBGSFXXX
BULGARIA TEXIM BANK AD 141, TODOR ALEKSANDROV BLVD. SOFIA TEXIBGSFXXX
BULGARIA Tokuda Bank AD 3, Graf Ignatiev Str SOFIA CREXBGSFXXX
BULGARIA UNICREDIT BULBANK AD 7, SVETA NEDELYA SQUARE SOFIA UNCRBGSFXXX
 

Горе