Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

redrum

Well-Known Member
Кой според вас е най-добрият цмс за онлайн магазин, разбира се от seo гледна точка. Има голямо разнообразие от системи, коя е най-добрия избор?

Джумла
Преста
Друпал
Уърдпрес
Опънкарт
Магенто
Друга

Коя сте избрали вие, какви са резултатите ви в търсачките, кои плъгини използвате и кое не харесвате в системата, на която е изграден магазина ви.

Нека пишат хора, които активно поддържат онлайн магазини и да споделят с останалите опита си.

Надявам се да се получи добре дискусия, ако има вече такава тема се извинявам :)
 
Последно редактирано:
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Платформата няма значение за СЕО. Избираш тази, която ти подхожда най-добре на бизнеса.
Упражнението е да имаш читав разработчик, който да ти направи onpage SEO-то, а не използва папагалски готови модули.

Тъй като имам най-голям опит с WP и OC смея да твърдя, че за не повече от половин ден работа и в двете системи може да се направят нещата перфектно.
 
Последно редактирано:
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Забравил си втората най-хубава за магазин след Магенто-то (а може вече в последните версии и по-функционална и силна да е) - Преста.

3 крака и 2 рЪце за нея + бърз хостинг и си в джаза.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Тук много хора хвалят Yoast-a. Смяташ ли го за папагалски?
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Забравил си втората най-хубава за магазин след Магенто-то (а може вече в последните версии и по-функционална и силна да е) - Преста.

3 крака и 2 рЪце за нея + бърз хостинг и си в джаза.
Да, добавям. Дай повече инфо. Лесно ли се работи с нея, с готови плъгини ли действаш или без?
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Тук много хора хвалят Yoast-a. Смяташ ли го за папагалски?

Явно не съм се изразил правилно. Мисълта ми беше, че готовите модули се използват без да вниква в същината. Има поне 10 теми - "Инсталирах си СЕО модул/плъгин. Защо не съм на 1-во място в СЕРПА?"

Иначе и аз ползвам yoast, но по-скоро като базова функционалност, към която да си лепя мои филтри.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Да, добавям. Дай повече инфо. Лесно ли се работи с нея, с готови плъгини ли действаш или без?

По-лесно няма, модерен дизайн, готови плъгини само. Темата ми може да й се сменя всеки един цвят и заврантулка, направо аз й ползвам 5% от функциите, че не ми се експериментира.

Тромава е, но за това се поръчва бърз хостинг за още 5 лева на месец и имаш най-доброто от двата свята.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Подкрепям the.rampage.rado, Prestashop е една изключително добра платформа. Имам изградени над 50 магазина с нея и поне още толкова експерименти и демота. Има интегрирани в нея достатъчно фунционалности за да може един магазин да извършва качествена продажба. На мен лично ми допада и я препоръчвам.
Със същия успех работя и с Opencart и там нямам забележки, но мисля, че от двете престата е тежката артилерия.
Биг ги подредил така и само тези, защото с тях съм работил, за другите нямам мнение:
1.Магенто
2.Преста
3.Опенкарт
4.Воокоммерс
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Престата е страхотна за магазин.

Новият ни сайт е обаче на WP, за да обединим услугите ни и с WooCommerce добавихме магазина. Получи се това, което искам. Но няма функционалността на Престата за магазин.

За това, ако е само Магазин препоръчвам Преста.

И не говоря за SEO, защото по мои наблюдения толкова много други неща имат значение. Говоря от гледна точка функционалност и прочие.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

В сърцето ми няма място за никоя друга освен за Joomla!-та! Ако все пак по някакви неведоми пътища тръгна да използвам нещо различно от единствената и неповторимата Joomla!, то това ще е магенто за онлайн магазин!

От гледна точка на Seo-то, няма по - добре оптимизирана cms от Joomla! Единствения и проблем е бавното ядро, което вярвам, че ще бъде подобрено скоро.

Това за seo-то за да опровергая ГОШЕ-тата, който ще ме понтират, че не съм прав, го казват както най - големите SEO гуру-та в България, така и най - големите SEO гуру-та в цял свят :)
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Добре, престашоп за момента води :)
 
Re: От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Най-често ползвам Opencart, когато проектите не са големи. За нещо по-сериозно минавам на PrestaShop. Нямам никакъв опит с другите, даже и с WooCommerce на Wordpress-a.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

За мене ОС е найдобра, но нямам опит със всички изброени
 
Re: От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Добре, престашоп за момента води :)

Преста и ОС, това са системите. А колкото до SEO, всяка система може да я докараш до едно много прилично ниво от към on page гледна точка. ;) Повярвай ми. ;)

А не знам какъм мазохист трябва да си да правиш магазин на Joomla. :) А за Друпал, там дори не искам да знам какво са им родили главите. :)
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Някои ползвал ли Shopware ? Изглежда ми добре на външен вид но вътре как е ... Иначе от изброените подкрепям Опънкарт.
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

Някои ползвал ли Shopware ? Изглежда ми добре на външен вид но вътре как е ... Иначе от изброените подкрепям Опънкарт.

Туй немско чудо за пръв път го виждам, не товари ли много
 
От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

OpenCart... до 10-15К продукти е супер! С подходящите модули и малко знание прави чудеса.
За по-големи проекти WP с WooCommerce, ей това е чудна комбинация. Наскоро гледах сайт /сменяхме му темата/ с тази комбинация с 45К продукти и на тестовете за скорост на гугле изкарва 91%.
Иначе за другите какво да кажа, пробвал съм ги всичките, няма система да не съм пробвал, но това са системите за мен. Разбира се, всичко си е до вкус, опит, навик и т.н. Но от опит според мен... по-горе съм посочил :)
 
От: От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

OpenCart... до 10-15К продукти е супер! С подходящите модули и малко знание прави чудеса.
За по-големи проекти WP с WooCommerce, ей това е чудна комбинация. Наскоро гледах сайт /сменяхме му темата/ с тази комбинация с 45К продукти и на тестовете за скорост на гугле изкарва 91%.
Иначе за другите какво да кажа, пробвал съм ги всичките, няма система да не съм пробвал, но това са системите за мен. Разбира се, всичко си е до вкус, опит, навик и т.н. Но от опит според мен... по-горе съм посочил :)

Аз пък си имслех обратното, че ОС е за поголеми проекти от ВООС
Ама честно нямам ного опит с магазини и база за преценка
 
Re: От: Кой готов цмс предпочитате за онлайн магазини?

OpenCart... до 10-15К продукти е супер! С подходящите модули и малко знание прави чудеса.
За по-големи проекти WP с WooCommerce, ей това е чудна комбинация. Наскоро гледах сайт /сменяхме му темата/ с тази комбинация с 45К продукти и на тестовете за скорост на гугле изкарва 91%.
Иначе за другите какво да кажа, пробвал съм ги всичките, няма система да не съм пробвал, но това са системите за мен. Разбира се, всичко си е до вкус, опит, навик и т.н. Но от опит според мен... по-горе съм посочил :)

Баце, ОС е издържи и на горе от 15К. ;) Супер и за след това, а не знам какво животно се сглабяли на WooCommerce с 45К продукта и какво е черпило като ресурси. ;)

@blaster, добре си си мислиш. ;)
 

Горе