Кой доставчик използвате за Free Shipping?

kociboss

New Member
До преди 2 години Rapido (протеже на Speedy), даваха уникални оферти: 24ч от адрес до адрес за цяла българия (без селата), 2.40 лв до 0.500кг., миналата година прекратиха договора ни с идеята че имат нови условия и то какви: двойни цени + такса гориво (както при спиди).

Като предлагаме безплатна доставка трябва да е на най-добрата цена.

Колко плащате за пратка до 1кг?

Моето проучване до момента показва на прима виста без договори Тип Топ Куриер дават най-добрите цени.

Еконт офис-офис 4-4.50лв. Спиди пощенска (най-малката) 2.40.
 
Интересува ме и мен темата. Получих скоро оферта от Рапидо и от Спиди и очаквах малко по- ниски цени- като сложиш всички такси за НП, гориво, пликове и сметката не излиза много.
Едновременно с това, ако се хванеш с някой "съмнителен" куриер, не говори добре за магазина. Аз като клиент се отказвам от поръчка често, заради начина на доставка.
Имам и друго питане: При Еконт процента отстъпка, който дават зависи от обема пратки месечно. така ли е и при другите куриери?
 
няколко последни поръчки до кило ми бяха пращани с европът за 2.40 до адрес, врата / врата , какви са им договорите не зная но е евтино
 
Има вариант изпращача да си поема част от куриерската услуга. В сайта на европът врата-врата за 0.5кг излиза абсурдно нещо: 9.84лв ... Някой с договор няма ли да сподели?

DGL Express имаха най-добрите цени, но се оказаха пирамида, аз изгорях с 1100лв наложени платежи преди да фалират. До колкото знам те ползваха Спиди и ги бяха завлякли с над 40 бона... отделно откраднаха наложените платежи. Някакво леке 87-88 набор от Люлин беше собственик...
 
Ти хубаво ще получиш оферта от Рапидо, но запитваш ли се дали пратките изобщо ще пристигнат?
 
Ти хубаво ще получиш оферта от Рапидо, но запитваш ли се дали пратките изобщо ще пристигнат?
Рапидо съм ползвал само като клиенти и всеки път е имало проблеми. Пращат СМС че ще дойде X ден, идва 2 или 3 дни по-късно.
 
Рапидо съм ползвал само като клиенти и всеки път е имало проблеми. Пращат СМС че ще дойде X ден, идва 2 или 3 дни по-късно.
Така са, просто нямат капацитет явно, а са обхванали няколко големи клиента.
 
Интересно ми стана, че и Рапидо и Спиди вземат процент комисионна при превод на парите, събрани от НП/ППП към твоя банкова сметка или изобщо при изплащане към теб, при Спиди даже има някакъв минимум 50ст без ДДС, което месечно и годишно си е значителен разход.
 

Горе