Кой е наи-добрият софтуер за ел. търговия в България

valya

New Member
Здравейте,тъй като съм в процес на правене на онлайн магазин за дрехи,кой софтуер бихте ми препоръчали - cloudcart,shopiki.bg Или gombashop.bg

Приемам и други предложения,ако имате,но за сега само това успях да открия.
 
Виж също opencart и prestashop. Чел съм, че също са надеждни платформи, но не съм ги пробвал лично.
 
OpenCart или Magento, но за Magento трябват повече ресурси - и финансови и IT
 
OpenCart или Magento, но за Magento трябват повече ресурси - и финансови и IT
Подкрепям това мнение. Много зависи и от целите. Ако ще е магазин с над 50К продукта, определено няма да сбъркаш с Magento. ;) Изброените от теб са платформи, които не са много подходящи, ако говорим за голям сериозен проект. Прави го на нещо вече доказано и самостоятелно. Вече според бюджета зависи и коя точно система или платформа може да ти пастне най-добре.
 
Подкрепям това мнение. Много зависи и от целите. Ако ще е магазин с над 50К продукта, определено няма да сбъркаш с Magento. ;) Изброените от теб са платформи, които не са много подходящи, ако говорим за голям сериозен проект. Прави го на нещо вече доказано и самостоятелно. Вече според бюджета зависи и коя точно система или платформа може да ти пастне най-добре.
А какво мислиш за PrestaShop.
 
А какво мислиш за PrestaShop.
Не е лоша платформа. Не я намирам с нещо по-добра от Опенкарта, малко по-малко камюнъти има, дизайните са доста добри, което е плюс, може да държи доста и е олекотена, става за професионално изглеждащ магазин. Просто не съм правил от доста време на нея и честно казано не смея да препоръчам, защото не съм я разджитквал скоро време. Докато другите две съм и за това си дадох за тях мнението. ;)
 
Не е лоша платформа. Не я намирам с нещо по-добра от Опенкарта, малко по-малко камюнъти има, дизайните са доста добри, което е плюс, може да държи доста и е олекотена, става за професионално изглеждащ магазин. Просто не съм правил от доста време на нея и честно казано не смея да препоръчам, защото не съм я разджитквал скоро време. Докато другите две съм и за това си дадох за тях мнението. ;)
Благодаря! Ще почета още малко за платформите и ще реша с коя да направя онлайн магазина.
 
Ползвам Presta от версия 3 версии назад, като в момента проучвам най-новата. В началото , когато реших да стартирам собствен онлайн магазин прегледах всички ( или почти ) и се спрях на Presta. В момента имам повече от 3000 продукта и Несъм имал проблем. Единственото неприятно нещо е, че ако тръгнеш с по-стара версия, не можеш да импортираш продажбите и клиенската база в по-нова версия. Твърди се, че най-новата решава това ограничение, но нямам време за задълбочена проверка. Иначе дезайна който ползвам е стандартната тема без преработки. Грозна е, но продажбите са си добри :)
 
Благодаря Ви. Оказа се доста по-трудно,отколкото очаквах..
Не е трудно, нужно е да се почете. Няма родил се научен човек, не бива да се отчайваш.
Изпратих лично съобщение.
 
Здрасти valya
Моя съвет е да се спреш на Opencart
Ако споделиш малко повече за идеята си на лс. Ще мога да ти дам повече практични съвет.
Не е толкова сложно колкото изглежда на пръв поглед
 
Единственото неприятно нещо е, че ако тръгнеш с по-стара версия, не можеш да импортираш продажбите и клиенската база в по-нова версия.

Има платен модул с който мигрирах всичко от 1,6 на 1,7 така че това не е проблем вече.
 
една разлика м/у Prestashop и Opencart - на първата добавките с модули са по-скъпи и не съм на 100% сигурен но май след като си купиш модула, една година след това нямаш право на безплатни ъпдейти
 

Горе