Кой е най-добрият начин да си премести WP сайт?

kpetrov

Well-Known Member
Още не съм го преместил, но до ден два, ще го местя. Засега само тестово опитах ръчно местене. Свалям slq базата. После свалям архив на директорията на сайта.
И получавам проблеми с връзка към базата данни, и то отчасти.
От най-големият дев форум ми обясниха, че различните хостове може да използват различни начини на връзки към базата данни. Доколкото разбрах това може да се дължи на нещо във wp-config файла.
Какво например ако се премести с аддон, като duplicator?
Или ако предварително на новият хост инсталирам wp app, и после ръчно кача базата и някой папки, като папката на темата, на плъгините и на картинките? Това дали ще работи правилно?
Името на файла, на свалената ДБ, доколкото логически предполагам няма значение за импорта към новата ДБ?
Какво друго освен wp-config файла може да е проблем за връзка към базата данни, щото аз за друго не се сещам...
 
Ползвам, е и какво, различни начини се предлагат, а аз попитах кой е най-подходящият. По-скоро се питам, защото трябваше да питам тук. Не трябваше.
 
Обикновено питам съпорта на хостинга и те ми дават линк от блога им, ако сам не съм намерил такъв за най-удачния начин за нещо. Предполага се, че те знаят най-добре кое сработва на техния хостинг и е най-лесно.
 
Направи всичко ръчно, не ти трябват никакви пъгини и простотии. Влизаш в phpmyadmin и експортваш БД, после сваляш всички файлове с любимия си ФТП клиент. Отиваш на новия хостинг, добавяш домейна, правиш нова БД и потребител на БД, влизаш в phpmyadmin на новия хостинг и инпортваш вече свалената БД в новата празна. После отваряш конфиг файла и редактираш парола, БД и име на потребител на БД с актуалните такива. Качваш файловете в новосъздадената директория на новия хостинг и си готов. Има и още неща, ама може и да не опреш до тях, пробвай това и кажи дали си се оправил. От това по лесно няма.
 
Направи всичко ръчно, не ти трябват никакви пъгини и простотии. Влизаш в phpmyadmin и експортваш БД, после сваляш всички файлове с любимия си ФТП клиент. Отиваш на новия хостинг, добавяш домейна, правиш нова БД и потребител на БД, влизаш в phpmyadmin на новия хостинг и инпортваш вече свалената БД в новата празна. После отваряш конфиг файла и редактираш парола, БД и име на потребител на БД с актуалните такива. Качваш файловете в новосъздадената директория на новия хостинг и си готов. Има и още неща, ама може и да не опреш до тях, пробвай това и кажи дали си се оправил. От това по лесно няма.
На бас, че има по-лесно?
 
Ако проблема с връзката с базата данни е свързан с хостинга то или ще имаш на всички страници връзка или няма да имаш. Такова положение като половината WP прави връзка с DB-то, другата половина няма. Връзката с базата данни я описваш само на едно единствено място: wp-config.php. Не съм чул WP да държи конекцията с базата данни в някой кеш файл, пирмерно както magento си кешира xml-ите, или пък да си я кешира в redis - случвало се е при други цмс- и
 
Възможно е, разбира се, аз така го правя от много години и ми отнема от 30 секунди до 1 минута, без времето за сваляне и качване на файловете. :) Ако не те мързи драсни тука тая тънкост, че ми стана интересно. Говорим без плъгини и други магии, само с нотепад ++.

На бас, че има по-лесно?
 
Най-чисто: Сваляш файловата част, сваляш базата, наливаш в новия хост и връзваш. Аз все така си ги правя. Има и плъгини, но там може и да се омаже нещо. :)
Точно така го бях направил, но част от постовете нямаха връзка с базата данни, и от един дев форум ми казаха, че можело да ползват различни пътища към базата хостовете и нз.
 
от меню постоянни връзки просто презапиши и се оправят
 
Хм, как така отделни постове ползват отделни пътища към базата? Има един конфиг файл, той е за цялата система. Има ли ги в базата тези постове? Нали за единична инсталация говорим, не за някакъв нетуърк?
Не знам, примерно на заглавна страница излизат всички да кажем, обачекато цъкнеш да влезеш в самият пост, половината нямат връзка с базата данни, половината имат.
 
точно, върви в менюто на постоянни връзки, и ги запиши без да сменяш нищо, както са си сега примерно сайт/дата/ ... ил ииме на публикация
 
точно, върви в менюто на постоянни връзки, и ги запиши без да сменяш нищо, както са си сега примерно сайт/дата/ ... ил ииме на публикация
Демек ?p=123?
 
точно, върви в менюто на постоянни връзки, и ги запиши без да сменяш нищо, както са си сега примерно сайт/дата/ ... ил ииме на публикация
Направих го, но после от самите менюта в сайта ме праща към старият съблинк и това не е от кеша...
 
Всъщност търся подходящ за WP сайт с добра като цена и параметри средна програма, засега съм избрал fastcomet.
 

Горе