Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

monefff

Well-Known Member
Кой според вас е най-добрият онлайн магазин ?
(Говорим за безплатните..)

Аз лично сега започнах да "разследвам" Open Cart и взима да ми допада..

Та.. Вашето мнение ? :)

Поздрави,
Симеон
 
Последно редактирано:
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Сякаш, че зависи какво точно ти е нужно за магазина и с какви познания разполагаш :)
На мен лично оупънкарта ми допада-лесно се работи с него, дори от начинаещ, лекичък е и сравнително бърз. Проблем е липсата на хубави темплейти за него ;)
 
Както Caprice е казала - почти невъзможно е да се каже, кой е "най-добрият".
Разликите не са много, но се отличават. Един разполага с доста добро количество екстра модули, но пък с малка база от темплейти. Други пък са с много темплейти и малко модули.
Тук нещата по-скоро опират до лични предпочитания, за това и практически няма кой да определи кой е най-добрия.
На мен лично ми е по-удобно да работя с wordpress и с него също се получават доста кадърни онлайн магазини.
Всичко зависи от това на какво ниво си и какво точно ти трябва. Такива теми са подобни на Joomla VS. WP VS. Drupal - винаги ще има хора на три различни мнения - въпрос на вкус.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Кой според вас е най-добрият онлайн магазин ?
Говорим за безплатните..

Аз лично сега започнах да "разследвам" Open Cart и взима да ми допада..

Та.. Вашето мнение ? :)

Поздрави,
Симеон

Правилно си се насочил.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Зависи колко продукта ще имаш и закакво ще го ползваш. Ако е за нещо по-голямо Магентото е решението, но да не забравяме че и то си иска своето .... повечко ресурс.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Ако до сега не си ползвал платформа за онлайн магазин (а имам чувството, че не си), разгледай live demo-та на различни платформи, за които си чувал или тепърва научаваш. Както съфорумниците по-горе казаха, в крайна сметка всичко опира до вкус, изисквания към завършения магазин и най-вече до знания.

Ако подкараш един open cart, ще се научиш кое от къде се прави за малко повече време, от колкото би ти отнело да разучиш WordPress например. Но ако подхванеш една Joomla или Drupal(Ubercart), тогава трябва да имаш сериозен запас от търпение и познания.

Не искам да звучи плашещо по-горе написаното. Защото всичко е инвестиция. Ако инвестираш във време за по-мощна платформа, след това тя ще ти се отплати с липси на главоболия и претенции от страна на клиенти или оператори. Успех в избора и да кажеш на какво си се спрял.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Направете една анкета, ще е интересно какво най много се ползва от уебмастерите.
Аз съм за опенкарта определено.
 
Последно редактирано:
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Още един глас за OpenCart и от мен. Един от недостатъците според мен е, че не може да се намили цената на определени марки само, или поне засега не съм открил такава опция.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Здравейте,

Като цяло имам желание да се захвана с този тип "бизнес", но ми е още малко в неяснота..
Интересно ми е дали може да влеза в примерно 2 Affiliate Програми и да ги комбинирам в мой собствен магазин като примерно Open Cart.. (харесах си готино темплейтче там)..
Примерно искам да взема малко продукти от Amazon и малко от ClickBank..
Има ли такива варианти?
И като цяло, ако се вържа към Affiliate програмите, имам ли пряка връзка с клиентите?
Примерно, ако нещо се обърка при доставките и т.н..
Имам ли аз някаква материална отговорност, ако нещо се обърка, или съм независим?
Просто разпространявам продукти на хората, като мен не ме закачат.. или..?

Ако някой има желание да сподели, е заповядал да помогне :)
Винаги гледам да науча колкото се може повече, защото колкото повече толкова повече.. :)

П.С. Магнето имаха доста добър дизайн, но искат парички, ако не се лъжа.. :)

Поздрави,
Симен
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Магентото има и безплатна версия и платена. В безплатната версия има интегрирана доста голяма функционалност, което го прави голяма, сложно и тежко, но когато навлезеш повечко в нещата ще оцениш продукта. Не е за начинаещи определено.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

За Magento е доста хубав безплатен онлайн магазин, докато не стигнеш до ъпдейтите. Тогава става интересно (за справка форумът им) :)
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Аз пък съм фен на PRestashop, малко е сложничка и няма голям избор от дизайн, но пък си ме кефи :)
 
Работил съм с OpenCart за едно малко магазинче и доста ми допадна. Изчистен дизайн, бързо зарежда страниците и има много улеснен admin-панел.
Единствения минус е, че трябва да едитваш кода на темите за дребни неща като премахване на Language bar-a, промяна на Primary links и Footer.
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Определено, се спрях на ОpenCart, даже му намерих и готино дизайнче.. :)

Някой ще може ли да ми отговори на тези въпроси:

Здравейте,

Интересно ми е дали може да влеза в примерно 2 Affiliate Програми и да ги комбинирам в мой собствен магазин (OpenCart)
Примерно искам да взема малко продукти от Amazon и малко от ClickBank..
Има ли такива варианти?
И като цяло, ако се вържа към Affiliate програмите, имам ли пряка връзка с клиентите?
Примерно, ако нещо се обърка при доставките и т.н..
Имам ли аз някаква материална отговорност, ако нещо се обърка, или съм независим?
Просто разпространявам продукти на хората, като мен не ме закачат.. или..?

Ако някой има желание да сподели, е заповядал да помогне :)
Винаги гледам да науча колкото се може повече, защото колкото повече толкова повече.. :)

Може и на ЛС да ми отговорите, няма проблем :).. Просто винаги ми е било интересно, но така и не открих точните отговори никъде в интернета :)

Поздрави,
Симеон
 
От: Кой е най-добрият "онлайн ФРЕЕ магазин"?

Влез в самите афилейт програми и попрочети малко. Би трябвало да имат и форуми кадето хората са се зблъсквали със подобни проблеми, както би трябвало да е описано какви платформи поддържат и скрипрове или етц за интегтацията във тях. Едвали ръчно се качва всичко.
 

Горе