1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Кой е най-добрият смартфон?

Дискусията в 'Инструменти за Уебмастъри - Webmaster Tools' стартирана от Stivi_G, Февру 4, 2015.

1. Stivi_G

Stivi_G Member

Рег.:
    Апр 11, 2013
    Съобщения:
    139
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18
    Не знам дали е най-подходящото място, но видях в този раздел тема за полезни мобилни приложения и за това реших да е тук. Както се разбира от заглавието кой според вас е най-добрият смартфон (марка и модел) и защо?

Последно редактирано: Февру 4, 2015
  2. Ivo94

Ivo94 Well-Known Member

Рег.:
    Апр 12, 2009
    Съобщения:
    1,840
    Харесвания:
    97
    Точки:
    48
    От: Кой е най-добрият смартфон?

Този, който Ви върши работа :)

kpetrov и sstankov харесват това.
  3. Stivi_G

Stivi_G Member

Рег.:
    Апр 11, 2013
    Съобщения:
    139
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

Да. Но имах предвид марка и модел.

4. Ivo94

Ivo94 Well-Known Member

Рег.:
    Апр 12, 2009
    Съобщения:
    1,840
    Харесвания:
    97
    Точки:
    48

Не слугувам на марки, освен при автомобилите и компютрите, разбирай и лаптопите. Таблети съм виждал много по-добри (някакви неизвестни китайски марки) на цени в пъти по-ниски от прехвалени други "маркови". Виждаме как "литна" и Huawei, така че за мобилни телефони пък въобще няма как да съм фен на марка някаква. До преди няколко години имах предпочитания, минаха вече 2 или 3 години, които промениха мнението ми коренно. Мобилния телефон е един вид еднодневка, днес го имаш утре го изпуснеш и вече го нямаш (или сериозен ремонт). До 300-400 лева съм склонен да дам за смартфон, повече бих дал за всичко друго, но не и за телефон.

crazydevil харесва това.
  5. Stivi_G

Stivi_G Member

Рег.:
    Апр 11, 2013
    Съобщения:
    139
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

И аз имам мнение и натрупан опит, но бих искал да чуя колегите какво ще кажат по въпроса. Най-важното е един телефон да ти върши работа, но доста телефони (за мен) не си оправдават цените за които се продават.

6. Ivo94

Ivo94 Well-Known Member

Рег.:
    Апр 12, 2009
    Съобщения:
    1,840
    Харесвания:
    97
    Точки:
    48

Това имам предвид. Не мога да дам 1500 лева за телефон като за тези пари може да се вземе още един сносен лаптоп, а двете устройства мисля няма смисъл да сравняваме :)

7. Stivi_G

Stivi_G Member

Рег.:
    Апр 11, 2013
    Съобщения:
    139
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

Да за 1500лв един ще предпочете лапоп, друг смартфон, трети таблет, пък някой може и кола да си вземе с тези пари (друг е въпроса каква и в какъв вид)

Мисълта ми беше следната. Преди време взех на жена ми Samsung Galaxy S Advance. За тогава си беше добър модел и цената не беше много малка. На 2-3 месец започна да забива като невидял. Кликаш да набереш някой, той се набира след 20-30 секунди, започва да те изхвърля от разни приложения за щяло и нещяло. И като започнат да зачестят тези проблеми, решихме да го върнем уж да го оправят (все пак си беше с 2 години гаранция) и пичовете от Технополис го държаха 1 месец, преинсталираха го и го върнаха. 2-3 седмици пак стана същото. И се разбрахме да и взема друг - LG 4xHD. Взехме го от Виваком. И горе-долу същото. И така от други мои познати/приятели разбирам, че не са доволни от смартфоните си, много бавят, забиват и т.н. Тази година на жена ми и взех iPhone 5S както и отначало искаше и вече 7-8 месеца никакъв проблем няма. Най-много да е забил 1-2 пъти за целият период. Като сума макар и на изплащане не е никак малко, но за сметка на това другите 2 като обща стойност много се доближават до iPhone, но не могат да му стъпят и на малкият пръст като качество.

Та интересно ми е вие какви смартфони ползвате и дали пак трябва да дам сериозна сума (1000+) за да има качество или има по сносни устройства на приемливи цени? Примерно до 400-500лв (нови)? Просто исках да чуя мнението на повечето хора.

Последно редактирано: Февру 4, 2015
  8. pgplamen

pgplamen Active Member

Рег.:
    Апр 1, 2009
    Съобщения:
    804
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28

Всичко идва от приложенията и ъпдейтите колкото повече толкова повече започва да забива. Същото е като при компютрите първо върви екстра после започва да бави. Предполагам при I Phone са по малко приложенията и затова върви по бързо. С моя Samsung S 4 правих малко тестове с бенч марк и когато беше чисто нов даваше най високи резултати. След първия ъпдейт резултатите започнаха да падат. Още с включването започна да прави ъпдейти кога за андройд кога за прилогения. Всичко е направено с цел няма 10 години с един телефон да карат хората. Сроред мен не до марка. Аз съм доволен до момента от моя Samsung.

9. N.JELQZKOV

N.JELQZKOV New Member

Рег.:
    Окт 4, 2012
    Съобщения:
    558
    Харесвания:
    48
    Точки:
    0

Аз съм много навит на Oppo R5. Освен, че е най-тънкия смартфон, е и доста корав. :)

10. kruxdoom

kruxdoom Member

Рег.:
    Дек 11, 2012
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Varna

Ако искаш да нямаш проблеми с ОС, единствено Windows и IOS.
    И Андроид става но там трябва да се изръсиш 1000лв за топ телефон. Евтините и среден клас просто не вървят добре. Описаните проблеми според мен са от ОС, а не от конкретната марка телефон.

Ако свикнеш на нормален телефон и вземеш да поразцъкваш някои среден клас Андроид ще се уплашиш колко е зле. То не бяха лаг, забивания, изхвърляния от приложения и други мизерии.

11. madseason

madseason Active Member

Рег.:
    Авг 30, 2013
    Съобщения:
    706
    Харесвания:
    67
    Точки:
    28

Xiaomi Note 3GB е по-дебел от Оппо-то с 2mm (6.95mm), но пък характеристиките и цената са впечатляващи.

12. ops5

ops5 Active Member

Рег.:
    Окт 27, 2012
    Съобщения:
    829
    Харесвания:
    98
    Точки:
    28

Въпроса е некоректен? Зависи от крайната цел - за какво ще използваш смартофона (освен говорене)?

sstankov харесва това.
  13. pgplamen

pgplamen Active Member

Рег.:
    Апр 1, 2009
    Съобщения:
    804
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28
    От: От: Кой е най-добрият смартфон?

Имам и Samsung duos дори е в ниския клас и си върви добре. Вярно забива от време на време но мноо рядко. Но няма инсталирани приложения. :)

14. glndrk

glndrk Well-Known Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    1,362
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Професия:
    IT Support

[emoji1] ползвам 3 андроида, единия е с 512 рам. Всички са на повече от година, и нямам сериозни оплаквания.
    В момента също пиша от андроид [emoji1]
    Изобщо не съм съгласен, че уиндоус мобиле е добра ОС. Точно обратното...
    Още нещо и трите ми андроида са под 500 лв [emoji1]

15. angelovarna

angelovarna Active Member

Рег.:
    Юни 20, 2007
    Съобщения:
    503
    Харесвания:
    31
    Точки:
    28
    Място:
    Varna

+1
    В моя случай, най-добра работа ми върши iPhone-а който ползвам. И тъй като искаш обосновка и подробности:
    Моделът на телефона ми е 5S, компактен като размер, осигурява стабилна работа, достатъчно дълъг живот на батерията, дълга софтуерна поддръжка и е с международна гаранция (купен е в Германия).
    Жена ми от друга страна иска телефонът й да е с екран от 4.5" нагоре. Ползва Huawei...ще те излъжа за модела (двуядрен процесор някакъв и 2GB RAM) и една Nokia Lumia 630.
    Huawei-a не е видял нито един софтуерен ъпдейт откакто е купен (вече година и половина), изключва си звуците когато иска и така често се пропускат повиквания, понякога забива камерата и показва само зелен цвят (проблем и при други модели), забива, но не повече от веднъж-два на месец.
    Nokia-та я взех към договора ми за 60лв :) за резервен телефон - никакви грижи няма с апартчето - много добра производителност за хардуера, с който разполага, не забива и не създава главоболия. Ако Windows Phone 8.1 бе по-развита и поддържана от разработчиците ОС и вкъщи не бяхме с ябълкови компютри бих преминал на тази платформа.

16. kruxdoom

kruxdoom Member

Рег.:
    Дек 11, 2012
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Място:
    Varna

И аз не съм съгласен с теб. Имаш три Андроида и вадиш заключения, че били по-добри. Ползвай паралелно няколко различни ОС и тогава вади генерални заключения. Аз ползвам и Андроид е мога да кажа, че е зле.

17. Torbalan Trolski

Torbalan Trolski Well-Known Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    2,071
    Харесвания:
    422
    Точки:
    83

Този, който не се троши :D

kpetrov харесва това.
  18. Stivi_G

Stivi_G Member

Рег.:
    Апр 11, 2013
    Съобщения:
    139
    Харесвания:
    8
    Точки:
    18

Благодаря ви за отговорите. Наистина е важно как и колко се използва смартфон, но нали все пак за това е смарт? За да можеш да ползваш допълнителните опции (приложения). Иначе ако е само за едното говорене. Взимаш си един за 5-10лв и нямаш грижи.

Един мой познат пък ми каза, че проблема на телефоните с Андроид не е от ОС, ами заради качеството на хардуера и на изработката. Понеже се правят в Китай.

19. glndrk

glndrk Well-Known Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    1,362
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Професия:
    IT Support

Аз не казвам, че не съм ползвал, а че имам 3 андроида.
    Работата ми е такава, че постояно ми носят най-различни телефони да оправям. Така, че не е като да не съм имал досег с Lumia и iPhone.
    За Lumia - store-to им е бедно и скъпо в сравнение с това на андроид. На последната лумия не можеше да и се сетна статично IP [emoji15]
    Да не продължавам нататък...
    Иначе за андроид ти каза, че всичко под 1000 прави проблеми и забива. Аз ти казвам, че не е така...
    Товаю че някои не знае как да си пплзва и поддържа телефона, не значи че ОС му е скапан. С Уиндоус и всичко останали ОС е същото...

Вискяр Градинаров харесва това.
  20. AMitrev

AMitrev Well-Known Member

Рег.:
    Авг 6, 2012
    Съобщения:
    1,378
    Харесвания:
    176
    Точки:
    63
    Място:
    София

хардуара бил се правил в Китай!
    @Stivi_G ама ти откри топлата вода. Загледай се какво ти пише на телефона и ще откриеш и че той е сглобен в Китай.

Сподели страницата