Кой продукт конвертира по добре?

Sobieski

Well-Known Member
значе мисля да инвестирам малко в PPC и ме интирисува 2 от продуктите на ГБ

Herbofinax и Profinast

Имате ли някакви наблюдения кой е по продаван знам че много хора няма да кажат но все пак ако някой не му се свиди толкова може и на ЛС

10х
 
Sobieski каза:
значе мисля да инвестирам малко в PPC и ме интирисува 2 от продуктите на ГБ

Herbofinax и Profinast

Имате ли някакви наблюдения кой е по продаван знам че много хора няма да кажат но все пак ако някой не му се свиди толкова може и на ЛС

10х

Не знам кое ме накара ама реших да проверя какво е търсенето на ден за тези продукти. Ето резултата:

Profinast: Activity (Estimated): 4 web-wide search engine queries per day
Google = 2
Yahoo = 1
MSN = 1

Herbofinax: Activity (Estimated): 1 web-wide search engine queries per day
Google = 1
Yahoo = 0
MSN = 0

Струва ми се ужасяващо. Даже се усъмних че програмата не работи. За това реших да проверя дали търсят хората лайна. Ето резултата:

dirt Activity (Estimated): 66,970 web-wide search engine queries per day
Google = 38,730
Yahoo = 17,751
MSN = 10,489

Ужас....вместо да търсят нашите билки хората търсят лайна.
Източник:
http://www.seotoolset.com/cgi-bin/checktraffic.cgi
 
E-Business каза:
Ужас....вместо да търсят нашите билки хората търсят лайна.

Това нещо не го разбрах :?
 
AxCx каза:
E-Business каза:
Ужас....вместо да търсят нашите билки хората търсят лайна.

Това нещо не го разбрах :?
предполагам, че имаше предвид билките, които продаваме защо не ги търсят, а предпочитат да търсят "лайна". Става въпрос за търсенията в Гугъл и др търсещи машини :idea:
 
AxCx каза:
E-Business каза:
Ужас....вместо да търсят нашите билки хората търсят лайна.

Това нещо не го разбрах :?

просто исках да кажа че думата Profinast (билков продукт против косопад) има на ден общо 4 търсенета в 3-те търсачки, а думата dirt (лайно) има 66,970 търсенета на ден в 3-те търсачки. Математиката показва че хората се интересуват 16 742 пъти повече от лайна от колкото от този продук. Образно казано...
 
CrAzY-MaST каза:
мда... изобщо нямат търсения изглежда и аз проверих дори и не ми даде резултат туула http://tools.seobook.com/keyword-tools/seobook/index.php

мерси за твоя линк :)

Мдамммм прав си. Твоят инструмент показва 0 търсенета за тези 2 продукта. Но ако имаш съмнение че сайта не работи - провери dirt (лайно) и ще видиш google - 3,266 , Yahoo - 938 , MSN - 408

Работи мамка му и инструмент. Просто хората са луднали по лайната :D :lol:
 
еми тогава да започвам да продавам лайна и ще има конверсия...
кажете някоя афф програма да продавам лайна че много се търсят :D
 
Sobieski каза:
еми тогава да започвам да продавам лайна и ще има конверсия...
кажете някоя афф програма да продавам лайна че много се търсят :D

:) Ти не разбра какво целях със статистическите резултати
Сега да ти обясня защо казах всичко това. За да ти покажа че хората търсят не конкретно име и конкретен продук (марка) а търсят общото. Ако на мен ми трябва продукт за предпазване от косопад ще влезна в google и ще напиша "hair loss treatments" например. а не Profinast. Аз ако знам че така се казва продукта ще вляза в магазина и ще си го купя. защото я виж колко търсенета има на ден за hair loss :
Activity (Estimated): 45,247 web-wide search engine queries per day
около 10 000 ПЪТИ повече търсенета от колкото за Profinast.

Та примера с лайната това целеше. Лайната нямам марка и име и за това се търсят повече :) надявамс е че си ме разбрал сега :) П

ПРОДАВАЙ ТОВА КОЕТО ХОРАТА ТЪРСЯТ
 
Когато правиш сайт трябва да се поставяш на мястото на потребител, които не рабзира от сайтове и афф програми(освен ако сайта ти не е в тази ниша де) Помисли си ти какво ще напишеш ако искаш да отслабнеш, ще напишеш "отслабване" "хапчета за отслабване" или нещо от сорта, много рядко ще се случи да напишеш даден продукт, а ако се наложи ще е защото си попадал преди на него и искаш да потърсиш още инфо за него. Поуката е че не трябва да оптимизираш за името на продукта, а за това, което той върши ;) Разбира се всяко "правило" си има изключения :idea:

Отговор:

Аз продължих и допълних това което колегата сподели, а относно това, което питаш нямам си представа кое се продава повече
 
да но май ти не си ме разбрал :D

защото питах кой продукт се продава повече и 2та са за косопад
но на клиентите може profinast да им харесва повече
 
hristu каза:
Абе откога dirt означава лайно ;) Лайно е shit!

Мдааа явно са съм в грешкаааааа. Я да видим тогава каква е статистиката за shit:

shit : Activity (Estimated): 117,332 web-wide search engine queries per day
Google = 67,855
Yahoo Index = 31,100
MSN = 18,377

УЖАСА е Пълен. Оказва се че лайно се търси не 16 742 пъти повече а 29 333 пъти повече от Profinast :D :lol: :D :lol:
 
coolice каза:
мдам играе е се генерал киурди като хаир лосс :)

Ей това се опитвам да кажа по заобиколен начин. Да стимулирам мозъците :) Да мислят малко хората и сами да стигнат до тоз извод :) А ти го изпраска директно :)
 
бате следващия път ще те оставя :) Опредлено ще им е по полезно за бъдещето да си раздвижват мозъка не бях се замслял за това досега...

Иначе въпрос а е от един пич в даунлаина ни, който е на косъм да се класира за плащане на първа комисона и исках да съм му максимално полезен да стигне бързо дотам :) А като види първият кеш знам че ще надъха да научи как може да изкара повече. :wink:
 

Горе