Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте колеги,

Трябва ми да запиша няколко туториала на линукс минт. Ще съм благодарен, ако ми дадете алтернатива на camtasia за линукс обаче. Ще ми спестите инсталиране и триене и време като цяло, което ми е най-ценно :).
Благодаря ви предварително!
 
От: Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

Ако не се лъжа Mint е Дебиан базирано, така че:

Kazam - аз само това съм ползвал, не че много ми се е налагало но е най-известното.
recordMyDesktop - има го по хранилищата на Дебиан, така че ще си намериш лесно deb пакет :)

Би трябвало да имаш някакъв Софтуер център или там както се казва в Минт. Търси за други софтуери - имаш коментари и рейтинг така че ще се ориентираш кое става и кое не.

:: офтопик :
Какво подяволите е camtasia?
 
От: От: Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

Ако не се лъжа Mint е Дебиан базирано, така че:

Kazam - аз само това съм ползвал, не че много ми се е налагало но е най-известното.
recordMyDesktop - има го по хранилищата на Дебиан, така че ще си намериш лесно deb пакет :)

Би трябвало да имаш някакъв Софтуер център или там както се казва в Минт. Търси за други софтуери - имаш коментари и рейтинг така че ще се ориентираш кое става и кое не.

:: офтопик :
Какво подяволите е camtasia?

Ще пробвам тези двете, които споменаваш, благодаря ти.

А Camtasia е програма за рекордване на скрийна ти, но за Windows. Използвам нея попринцип на windows, но в случая за линукс ми трябва.
 
От: Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

Още един глас за recordMyDesktop .
Вариант 2 (при наличие на излишни хардуерни ресурси на PC-то): Mint-a на виртуалка и си записваш с Camtasia :)
 
От: Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

@WPNewbie значи казваш, защо да е просто като може да е сложно.
От достатъчно на брой безплатни решения искаш да ползваш платено такова, епик :)

@D.Ivanov плащал си за програма, която "снимка" екрана ти? Лол :)
 
От: Кой скрийн рекордер използвате за Линукс?

Плащал е той, на замунда.

Ти в Замунда ли работиш?

Recordmydesktop e ok пробвах я става за работа идеална е.
 

Горе