Кой хостинг провайдър да избера?

tricky

New Member
Извинявам се предварително ако звучи прекалено елементарно:) Рових доста из нета, но се обърках от толкова инфо, а и липсата на знания в тази посока още повече затруднява избора. Става дума за блог като стартов проект, а след време информативен сайт от рода на lifestyle.bg, от които евентуално да се печели..:)
Познат ме посъветва да се насоча към CBOX.biz,(предлагали най-доброто на най-добрата цена) но като гледам по форумите май няма кой знае колко техни фенове. Оставам с впечатление че Superhosting.bg са по-добри... Какво ще ме посъветвате? В cbox трафика е неограничен, което предполагам е плюс....трябва ли да заложа на това или има и по-важни критерии?
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

без да звучи като реклама но суперхостинг ще ти препоръчам, нямам сайтове при тях но няколко пъти ми се е налагало да оправям такива на клиенти и съпорта им е на ниво и изключително отзивчив, иначе oт Cbox нямам особени впечатления, но мога да ти помогна кои да не избореш. а и от ICN също съм доволен

1. Хост.бг - под всякаква критика и без коментар, там винаги проблема е при теб.
2. Топхост - тук също толкова зле, проблема обаче винаги е при тях, съпорт след 18:00 няма до другата сутрин, редовно им спира ток, вода, парно, а с това и сървърите, единственото добро е 4е е евтино, но голям праз като са ти по 12 часа оффлайн сайтовете.
3. всякакви измислени и нови фирмички с ниски цени и т.н.

Ако имаш малко повече пари може и в чужбина от хостгатор съм доста доволен!
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Hostbulgaria.com
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Аз лично бих ти препоръчал или http://www.superhosting.bg/ или http://icn.bg/
Използвал съм и други хостинги и изобщо не съм доволен - само от тези 2та.

Поздрави!
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Имам над милион импресии месечно, 0% даунтайм, не съм на най-скъпия план... Суперхостинг ме изгониха още на 2/3 от това положение. Ползвам Space.bg, а изводите си ги правете сами ;)

P.S. Само да допълня, че понеже имам два сайта със сходно съдържание и нещо Гугъл взе да го усеща, безпроблемно ми сложиха единия на друго IP (въпреки че акаунтът е един и същ), като ми дадоха и още съвети как да избегна тази ситуация. Въобще... без думи съм, в положителния смисъл!

P.P.S. Ползвам и CBox, като цяло услугата е добра, но съпортът е много по-муден и "когато му кефне", общо взето ;) Да не говорим, че няма да ти обърнат внимание извън техните задължения, та даже и на това се радваш понякога ;)
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Мда НС1 също съм доволен от тях
 
От: От: Кой хостинг провайдър да избера?

Ползвам Space.bg, а изводите си ги правете сами ;)
Имам един код на спейса за 70% отстъпка, ако някой го интересува, давам го безплатно. Само за новозаписани е май.

Дисклеймър: Не ползвам Спейс бг и не знам каква услуга предоставят.
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Препоръчвам ти superhosting и hostbulgaria а от чуждите bluehost.com
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Еми като за начало hostbulgaria не е зле. Аз ги ползвам също и съм доволен от тях за сега.
 
От: От: От: Кой хостинг провайдър да избера?

Имам един код на спейса за 70% отстъпка, ако някой го интересува, давам го безплатно. Само за новозаписани е май.

Здрасти, предстои ми да си кача сайта за първи път на платен хостинг и съм се спрял на спейс.бг, ако можеш да ми изпратиш кода за намалението ще съм ти много благодарен!
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Благодаря ти, супер си! Съвсем скоро ще мога да споделя и аз впечатления от тази млада хостинг компания :) Мненията на AdSenser определено си изиграха ролята при изборът й. Междувременно получих много примамлива оферта и от друга прохождаща компания, а и като гледам и superhosting какви 2 в 1 ги пускат, май няма да е лесно на прохождащите уебмастъри, като мен да направят избора си :)
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Hostbulgaria.com с тях съм от незнам 2-3 години още преди да си сменят името.Винаги на линия даунтайм не съм имал(ползвам щатските сървари) а цената без коментар и
SQL Бази данни 30
.А хост.бг без коментар как не са фалирали не знам.
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Като се спреш на няколко компании прати им по един майл и ги питай:
Колко едновременни връзки към базата данни са позволени.
Максимум колко сървърни ресурси ти отпускат преди да ти спрат сайта.

Много компании в офертите си датав unlimited traffic, сумати бази данни но като просрочиш някое от горните неща и сайта ти е спрян вече сайта.
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Като се спреш на няколко компании прати им по един майл и ги питай:
Колко едновременни връзки към базата данни са позволени.
Максимум колко сървърни ресурси ти отпускат преди да ти спрат сайта.

Много компании в офертите си датав unlimited traffic, сумати бази данни но като просрочиш някое от горните неща и сайта ти е спрян вече сайта.
Обикновено това са настройки на самите сървъри като примерно за Mysql по default броя на максималните connections e 100 като абсолютният максимум при 32 bit-ова операционна система с 2GB RAM памет за Mysql е 125.

Което мисля че обяснява защо повечето компании имат ограничения за това. Сега при повечето компании машините са 64-bit-ови и имат към 16GB RAM което им позволява на теория да увеличат конекциите към 5 пъти като пак стигаме цифрата от 625 конекции към Mysql като имате предвид че повечето компании на една такава машина разполагат до 1000 сайта сами може да сметнете какво става ако някой нарушава Mysql max connections-a.

Имайте в предвид че никой не може да ви предложи неограничен трафик и така нататък просто защото компютърните ресурси и ресурсите на самата мрежа са ограничени.
 
От: Кой хостинг провайдър да избера?

Прав си bnight. Но е хубаво да се знае с колко ресурси точно разполагаш още преди да си купиш хостинг. Разликата между хубавия хостинг и скапания е колко сайта гъчкат на сървъра, колкото повече са сайтовете толкова повече намаляват ресурсите за всеки сайт.
 

Горе