Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Virosss

Active Member
Винаги съм мислел, че подобна грешка е глупава, още повече от страна на голяма компания като Google и при положение, че уж имат и служители - Българи.

Google Analytics - грешни гео локации
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Ауу вярно, до сега не съм обръщал внимание. Хаха на най-югозападната част ми пише Sofija-grad, а на най-североизточната - Sofija
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Мхм... да объркат името на градовете по бих го преживял... но да има такива разминавания и то от единия край да го преместят на другият... си е смешно... някой с по-голяма наситеност на трафик от България, ще каже ли какви са другите гафове :)
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Нещо се е бъгнало. При мен е същата картинка, както в блога.
%u002525D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2588%25D0%25BE%2520%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%.jpg
Доскоро си беше нормално.
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Аз за това си ползвам старата версия, там си е както трябва.

Има и друго. Рекламирам във ФБ и там по статистиката ми праща по Х посещения, а в гугъл аналитикса ми показва 50-60% от Х. В cPanel-a е почти близко до статистиката от ФБ, но пак са по-малко.
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Аналитикса го зарязах.
Сега влязох заради темата. И какво да видя - посещения от ИЕ браузър 1,40% (едно цяло и четири десети). То бива да се дуеш, ама чак пък толкова...
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Аналитикса го зарязах.
Сега влязох заради темата. И какво да видя - посещения от ИЕ браузър 1,40% (едно цяло и четири десети). То бива да се дуеш, ама чак пък толкова...

Ако не е тайна, какво точно ползваш за статистика?
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Засега ползвам АВстатс от цПанела. Изхождам от това, че домакина би трябвало да е най-наясно с гостуванията. И да е най-обективен. Иначе всеки гледа него си. Както го пише и Maverick по-горе.
Класически пример е Хрома, дето избутва посещаваните сайтове по-напред в серпа, с цел "да помогне". Колкото повече си гледаш (влизаш) в сайта, който анализираш, толкова по-напред се показва. И настава една неземна радост и банкет се прави! :D :twisted:
Ако някой знае нещо по-качествено и обективно, с радост бих го разгледал.
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

Все още се зареж&#.jpg
софия не е намер&#.jpg
Зоопарка не е ту&#.jpg
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

БТВ-то не е ли зоопарк?:-o
 
От: Колко верни са гео локациите на Google Analytics?

БТВ-то не е ли зоопарк?:-o

То май точно това е причината за този надпис.


Между другото, Централна автогара е показана до халите...
 

Горе