Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

takamato

Active Member
През 2008 цената за поставянето на теракотна настилка беше около 20 лв на кв/м...
През 2009 разни псевдо майстори започват да предлагат цени от 15-10 лв... намесват се и нови "попълнения" на по 5-6 лв. ... от "пишман плочкаджии" цените в момента се движат от 1 до към 3 лева, което изпрати добрите майстори в заслужена пенсия, или в МакДоналдс на 2 лв/час...
Нека се учат новите.... какво става обаче когато изпадат плочките?
Кой-кого е налъгал?
За кого е ползата?
 
От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

Понякога може и баш майстора да си остави ръцете. Такъв един, с много стаж и много търсен(и приятел на семейството) го оставих вкъщи да лепи плочки в банята, а когато видях резултата, щях да припадна - с едни огромни фуги между плочките и нареждал и едни пластмасови кръстчета между тях да му определят размера на фугите...от тогава всеки път когато започна да мия банята го псувам, да не говорим че фугина изпада и като влязат моите мъже в банята с обувките и фугите станат черни от кал, не е лесна работа да се почистят. Веднъж един майстор ми каза, че най-лесно се лепят плочки, когато собственика го няма, защото не му виси на главата и не може да го гледа какви ги върши. Навремето като се налепяха плочките и бяха за цял живот, сега като се налепят след година - две пак мислиш за плочки и майстори.
 
От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

При мен бяха направили такъв наклон на плочките в банята, че водата не се оттичаше. Накарах ги да разбиват и да редят плочки наново.
 
От: От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

При мен бяха направили такъв наклон на плочките в банята, че водата не се оттичаше. Накарах ги да разбиват и да редят плочки наново.
Добре че си го видял преди да платиш и да си тръгнат, че понякога дефектите се забелязват много след като майстора си е получил парите и си е отишъл. Абе като чуя за майстор и ми настръхва косата. Затова гледам да ограничавам ремонтите вкъщи до неща, които можем сами да си направим.
 
От: От: От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резулта

Добре че си го видял преди да платиш и да си тръгнат, че понякога дефектите се забелязват много след като майстора си е получил парите и си е отишъл. Абе като чуя за майстор и ми настръхва косата. Затова гледам да ограничавам ремонтите вкъщи до неща, които можем сами да си направим.
Много важно е да си им над главата. Вече ползвам услугите само на един майстор, който е мой съсед в кооперацията, в която живея. Умее всичко. Ако е под надзор си върши работата учудващо добре, но оставиш ли го сам може да я зареже и да хване пътя за село.
 
От: От: От: От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е рез

Много важно е да си им над главата. Вече ползвам услугите само на един майстор, който е мой съсед в кооперацията, в която живея. Умее всичко. Ако е под надзор си върши работата учудващо добре, но оставиш ли го сам може да я зареже и да хване пътя за село.
Има всякакви чешити, когато циклехме паркета, ангажирахме един майстор който беше свършил чудесна работа при много наши приятели. При нас също се справи идеално. За него обаче се знаеше, че трябва да няма никой около него когато работи, защото няма да барне работа а ще върти мухабет. Придвижваше се с един раздрънкан москвич, пълен с всевъзможни боклуци и вътре винаги имаше една котка, която явно си живееше там.
 
От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

тук майстори няма
има цигани който са бачкал;и 5 месеца в чужбина
и идват и казват че са майстори с международен опит ...
то няма квалифицирани хора за банките и офисите
вие майстори търсите :)
на мен някой каже ли ми че е майстор и не говоря повече с него
 
От: Колко заплащаме за поставяне на теракота и други услуги и какъв е резултата

..с едни огромни фуги между плочките и нареждал и едни пластмасови кръстчета между тях да му определят размера на фугите...

Ами, това с кръстчетата е всеобща практика, не виждам какъв е проблемът..

Съгласен съм, че трябва да се ограничават майсторските изпълнения доколкото е възможно, понеже не се знае какъв ще бъде резултатът; в крайна сметка, по-добре сам да си свършиш работата; когато разбира се е наложително да се обърнете към калпав професионалист (въпреки че има и много, наистина разбиращи си от занаята), най-добре му стойте на главата. Това го казвам от опит, понеже в момента правим цялостен ремонт на жилище.
 
Последно редактирано:

Горе