Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

sunstorm

Active Member
Реших да си омеша малко гугъл трафика на сайтовете ми с фейсбук трафик и няколко пъти питам за цени хора, които предлагат във форума трафик от фейсбук към новинарски сайтове.
Само, че нещо не ми излизат сметките. (нищо лично срещу хората с офертите) Нито ако рекламата, от която печеля в сайта ми е на клик, нито ако е директна.

Та макар, че знам колко е различно при всеки като кликове, монетизация, разположение и цветове на реклами, нека спретнем една дискусия.

Аз лично не виждам как мога да монетизирам 1000 човека фейсбук трафик с български новинарски сайт, така че да платя 4 - 5 лв за тях, а и да имам печалба. Къде е грешката в сметките? Някой изкарва ли на 1000 човека по 8-10 лв с бг новинарски сайт?
 
От: Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

Грешката е в рпм-а. По принцип да рекламираш, за да си набавиш трафик и да спечелиш от реклама от същия тоя трафик е нещо такова:

WxPl4.jpg
 
От: Re: Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

Аз само едно мога да кажа със сигурност - 1000 човека от фесйа биха изкарали в пъти по-малко от 1000 човека от Google. Говорим за еднаква таргетиран трафик. ;)
Така е! И аз съм го забелязал това при мен.

Грешката е в рпм-а. По принцип да рекламираш, за да си набавиш трафик и да спечелиш от реклама от същия тоя трафик е нещо такова:

WxPl4.jpg
Ха-ха картинката е много точна. Отворих тази тема, за да се уверя, че не бъркам някъде. Защото ако купувам фейсбук трафик, трябва "да работя" за този който продава фейсбук трафика. Освен разбира се ако не докарат за тази цена същите хора, но към фирмените ни сайтове, с които продаваме продукти. Иначе само да товаря сървъра - не виждам смисъл.
 
От: Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

По принцип може и 40 лева да изкараш от тези 1000 посещения. Всичко зависи от това колко ти е голям новинарския сайт ;)
 
От: Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

По принцип може и 40 лева да изкараш от тези 1000 посещения. Всичко зависи от това колко ти е голям новинарския сайт ;)
Възможно е. Принципно ако продаваш 1000 импресии по 7-12 лева, като големите новинарски сайтове - ДА. Щото тези 1000 фейс-човечета надали повече от 1500 - 2000 импресии ще генерират. Освен ако нямаш друго предвид.
 
От: Колко изкарвате на 1000 човека БГ - фейсбук трафик?

Възможно е. Принципно ако продаваш 1000 импресии по 7-12 лева, като големите новинарски сайтове - ДА. Щото тези 1000 фейс-човечета надали повече от 1500 - 2000 импресии ще генерират. Освен ако нямаш друго предвид.

Точно за това говорех ;)
Ако си голям и продаваш 1К импресии за 5 лева, но имаш 8 заети рекламни позиции... Все пак всички знаем кои са най-големите купувачи на FB трафик в България ;)
Да не забравяме че идват и избори и цените отиват x2 (поне) :)
 

Горе