Колко смятате да инвестирате в своя бизнес?

Fishy

New Member
Колко смятате да инвестирате в своя бизнес през новата 2008г ?

Лично аз смятам да зарежа някой неуспешни проекти, които бях започнал в началото на 2007-ма, когато още имах много бегли познания в онлайн бизнеса.

Сега смятам да започна със следните инвестиции:

20лв за PPC реклама (още не съм решил къде и ако ми подскажете ще е супер. За предпочитане да не е Google)
домейн + хостинг за 1 година (най-вероятно ще успея да ги взема безплатно)

Скромно, но при полужение, че не знам до каква степен ще получа възвращаемост- толкова.

Моля споделете, ако не е фирмена тайна :Р

Весели празници!
 
Добра тема си отворил.:) Аз лично ще инвестирам в бъдещи онлайн проекти около 50% от печалбите - това включво всичко за което се сещам - от домейни до маркетинг. Трябва да се реинвестира - това е начина по-бързо да се придвижиш финансово към поставената си цел. :wink:

И най-важното е , както стана дума - възвращаемоста да е в добри кроценти. Това се постига с учене и много практика. И изкараният капитал - за поддържане на бизнеса, както и за създаване на нови такива, като се скача от по-голям на по-голям проект. :wink:
 
За себе си мога да кажа, че време нямам да се занимавам с online бизнес, но съм готов да инвестирам необходимото, да започна някакъв, който не изисква внимание от моя страна.
Определено в моя случай ресурса не е проблем. Организацията и уменията ми куцат.
 
Колкото дойде ;)
Аз лично инвестирам по-голямата част от приходите си.
Само че за новата година съм си харесал едно BMW и мисля да си го взема ;)
BMW 318 is
мммммммм 146 кончета ... ммм ;)
 
Кажете какво мислите за фрийлансърите аз смятам да дам малко кинти
примерно 100$ за СЕО 100 уникални примерно или може да дам само 5-10
за да ми пренапишат някой друга статия... и малко за PPC 20 може останалото живот Its my life.. ляляля :D
 
Ами едно предложение/съвет.
Ако ще наемаш фрийлансър е задължително да му искаш портфолио. Ако става въпрос за SEO му искай история на проектите (сайтове), които е 'качил' на висока позиция. Питай смело- "Който плаща- поръчва музиката".

Успех!
 
Ами похарчи за контент (уникални статии които може да си ги дооптимиззираш наръка с уебсео или друг софтуер ) някои друг домеин и хостинг и може да пробваш ппц то с някои друг долар но внимателно че това е един от най лесните начини да си изхарчиш бюджета за реклама...
 
да но това ще става по нататък но просто искам да си правя сметката :)
 
я да видя.... инвестирах около 300 USD+500 affiliate по някои извесни сайтове ии сега зимам 3 пъти повече, за самооценка ще кажа : бива, но сайта те първа се развива, и немога да повярвам в трафика който навърта..

отделно адсенс отделно банерите :D

p.s зарязах един старичък (3 годишен) проект и сега мисля да направя нещо по голямо :p
 
Според мен няма нещо, в което да вкараш нищо и то да ти върне много.
Мисля, че по-скоро трябва да се търси нещо сигурно или поне с премерен риск, човек сам да прецени колко би се занимавал конкретно с това, защото ако трябва да вложи усилия за научаване, за влизане в нова материя, трябва поне да му е интересно.

Изобщо хората бяха казали нещо в смисъл, че трябва да вложиш повече усилия в подготовката, за да ти е по-лесно и повече да върви, като се захванеш за работа...

После даже и да платиш повече, знаеш за какво и имаш подплатени очаквания.

Малко принципно изказване, но е вярно - за мен.
 
appleshoe каза:
Според мен няма нещо, в което да вкараш нищо и то да ти върне много.
Мисля, че по-скоро трябва да се търси нещо сигурно или поне с премерен риск, човек сам да прецени колко би се занимавал конкретно с това, защото ако трябва да вложи усилия за научаване, за влизане в нова материя, трябва поне да му е интересно.

Изобщо хората бяха казали нещо в смисъл, че трябва да вложиш повече усилия в подготовката, за да ти е по-лесно и повече да върви, като се захванеш за работа...

После даже и да платиш повече, знаеш за какво и имаш подплатени очаквания.

Малко принципно изказване, но е вярно - за мен.

няма ли? първия ми проект беше такъв, ако не броим интернет тарифата за вкарване, и пак добри пари си докарвах.. беше ми и супер интересно... кой не обича игрички ? :lol:
 
appleshoe каза:
Според мен няма нещо, в което да вкараш нищо и то да ти върне много.
Мисля, че по-скоро трябва да се търси нещо сигурно или поне с премерен риск, човек сам да прецени колко би се занимавал конкретно с това, защото ако трябва да вложи усилия за научаване, за влизане в нова материя, трябва поне да му е интересно.

Изобщо хората бяха казали нещо в смисъл, че трябва да вложиш повече усилия в подготовката, за да ти е по-лесно и повече да върви, като се захванеш за работа...

После даже и да платиш повече, знаеш за какво и имаш подплатени очаквания.

Малко принципно изказване, но е вярно - за мен.


Зависи какво разбираш под нищо... аз когато преди две години започнах бизнес започнах без никакви налични пари... но вложих 100% от времето си и голяма част от контактите си. Сега мисля че имам добре развит бизнес, който тепърва ще се развива.
 
Тези, които залагат на сигурно движат бавно с инвестициите си. Пример за това са безмислените влогове б банките, там е сигурно и печелиш, но като се замислиш за инфлацията - може и да не видиш печалба. :wink:

Според мен няма нещо, в което да вкараш нищо и то да ти върне много.
Е то си е повее от вярно. Ако не работиш върху нещо няма как да ти върне положеният "труд". :roll:
 
MacTeP каза:
appleshoe каза:
Според мен няма нещо, в което да вкараш нищо и то да ти върне много.
Мисля, че по-скоро трябва да се търси нещо сигурно или поне с премерен риск, човек сам да прецени колко би се занимавал конкретно с това, защото ако трябва да вложи усилия за научаване, за влизане в нова материя, трябва поне да му е интересно.

Изобщо хората бяха казали нещо в смисъл, че трябва да вложиш повече усилия в подготовката, за да ти е по-лесно и повече да върви, като се захванеш за работа...

После даже и да платиш повече, знаеш за какво и имаш подплатени очаквания.

Малко принципно изказване, но е вярно - за мен.


Зависи какво разбираш под нищо... аз когато преди две години започнах бизнес започнах без никакви налични пари... но вложих 100% от времето си и голяма част от контактите си. Сега мисля че имам добре развит бизнес, който тепърва ще се развива.

И аз започнах без пари, даже напуснах работа за да имам време да се занимавам с това което ми е било в главата. Купих си домейн и хостинг и след 10 дни вече бях спечелил $100. После направих и други сайтове и т.н. ...
 
Според мен за да е сериозен бизнеса трябва да инвестираш средства според големината на бизнеса. Без пари нищо сериозно не може да се направи или поне няма да има такова развитие.
 

Горе