Колко таблиците пречат на SEO ?

От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Защо таблиците да пречат? До скоро някои оптимизатори уникализираха текстовете като ги вкарваха в няколко таблици и добавяха различни символи(интервали, точка и запетая, две точки...), за да разделят всеки пасаж. Разбира се за ботовете има някаква уникалност по този начин, но е минимална. В момента обаче не мисля, че има ефект, след като дори спинвани текстове различават
 
От: От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Защо таблиците да пречат? До скоро някои оптимизатори уникализираха текстовете като ги вкарваха в няколко таблици и добавяха различни символи(интервали, точка и запетая, две точки...), за да разделят всеки пасаж. Разбира се за ботовете има някаква уникалност по този начин, но е минимална. В момента обаче не мисля, че има ефект, след като дори спинвани текстове различават

Защото това е легенда, която се носи от много време, че видиш ли бота не индексирал съдържанието на таблиците. Нещо като "бате гледал един как го яде и каза, че било вкусно".

Чели, недочели и разни индийски блогове и си го преразказват. Преди половин година имахме спор с един колега по темата.

Накрая му показах мой сайт, където прекрасно беше индексирано съдържанието на таблиците при това, че реално контента в редовете не се вижда при отваряне ( dispaly:none; ), а се отваря със скрипт при клик на юзъра.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Защото това е легенда, която се носи от много време, че видиш ли бота не индексирал съдържанието на таблиците. Нещо като "бате гледал един как го яде и каза, че било вкусно".

Чели, недочели и разни индийски блогове и си го преразказват. Преди половин година имахме спор с един колега по темата.

Накрая му показах мой сайт, където прекрасно беше индексирано съдържанието на таблиците при това, че реално контента не се вижда при отваряне, а със скрипт при клик на юзъра.

Е, какво очакваш от тукашните "seo" оптимизатори... те са "гуру майстори"!
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Нищо не пречат. Имал съм сайтове изцяло изградени от табличи и се класираха доста добре. Даже и в момента имам.
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Ботовете отдавна индексират и джава скриптовете, нормално е да го е индексирал
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Е айде автора на темата да намери индексиран текст - дума в ТАБЛИЦА в негова ниша :) аз до сега не съм намирал :) за това не ползвам таблици. Предпочитам картинки - компромис е pdf
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

ами има няколко страници изцяло с таблица ..... почти на всички търсения съм на 2-ра страница и то при доста силна конкуренция
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Няколко сайта съм имал само с таблици до преди 2-3 години, всичко си се индексираше перфектно. В момента ми е останал само един, който също има някакви 500-1000 UV всеки ден, който не е пипван от години и си се индексира идеално
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Таблиците сами по себе си нямат никакво значение. Те ти определят лейаута на страницата. Аз не ползвам таблици, защото се стайлват по трудно и са pain in the ass за мобилен лейаут, а виж вече мобилия лейаут е фактор.

От друга страна е важно как си оформяш съдържанието в таблиците, на много хора не им се ранкват добре, защото като е в таблица и не ползват друга html семантика като h1,h2, p и т.н, което означава естествено, че съдержанието ти не е добре структурирано.
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Колко таблиците пречат на SEO ?
Ма това серионо ли?
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Ако наистина имаш какво да кажеш, можеш да си публикуваш информацията и в Excel-ски таблици. Бота ще ги прочете. В момента краулерите се интересуват предимно от качествено и силно търсено съдържание. Гуглерите му викат "полезно за потребителя съдържание". Ако разполагаш с уики-лийкс инфо, ще се счупиш от посещения, без значение от формата на страниците/файловете.
Ако нямаш какво да кажеш и имаш нужда от сериозно SEO-оптимизиране, тогава таблиците са смърт за сайта ти. В такива случаи залагаш на строгата семантика и слоевете.
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Последните две изречения не се вписват по никакъв начин с действителността. Таблиците били смърт за сайта. Я ми покажи някой сайт, който е умрял благодарение на таблиците си. Може да умре заради съдържанието си, заради снимките си, заради медийните си файлове ако всичко това е копирано от друг сайт, но при условие, че дизайна дори и с таблици е малко уникален сам по себе си и липсват грешки в кода няма причина сайта да "умре".
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Малко поглед в бъдещето от мен - как си правите ринспонсив таблиците? Че нали лека по лека започна да се набляга на мобилното?
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

Малко поглед в бъдещето от мен - как си правите ринспонсив таблиците? Че нали лека по лека започна да се набляга на мобилното?

таблиците могат да са респонив с width в %. Но ще имат същия лейаут за десктоп, като и за мобилен. Там можеш да криеш колони за мобиен, което не е най-доброто решение, но върши работа, ако нямаш друг избор. Това отговор на въпроса ти. Но иначе всеки нормален човек си го стайлва с някъв грид и css. При положение, че има bootstrap, foundation, skeleton и още 15 фреймуърка минимум, не знам за кво ги ползваш тия таблици.
 
От: Колко таблиците пречат на SEO ?

таблиците могат да са респонив с width в %. Но ще имат същия лейаут за десктоп, като и за мобилен. Там можеш да криеш колони за мобиен, което не е най-доброто решение, но върши работа, ако нямаш друг избор. Това отговор на въпроса ти. Но иначе всеки нормален човек си го стайлва с някъв грид и css. При положение, че има bootstrap, foundation, skeleton и още 15 фреймуърка минимум, не знам за кво ги ползваш тия таблици.

Именно, това не ми харесва на мен в използването на таблици.
 

Горе