Колко хоста използвате?

lz1nud

Active Member
Интересно ми е да споделите колко хоста използвате и към кои фирми?

Е, аз да кажа първи - 4 хоста в момента:

superhosting.bg
rso.bg
namecheap.com
hidemyhost.com - тоя последния да не го ползвате, няма съпорт, не работи SSL-a, доста често страницата не се отваря, трябва да рефрешнеш
 
Последно редактирано:
Мои или и на клиенти?

Със второто съм оцвъркал почти всички тукашни хостинги че и доста западни такива.
 
Мои или и на клиенти?

Със второто съм оцвъркал почти всички тукашни хостинги че и доста западни такива.

Аз има няма 10 (най-вече заради разнообразието от проектите, в които взимам участие). Но имам един фаворит. :) Без да казвам, да не му правя реклама. :)

За лично - 2.
 
само тези за лично ползване

Digital Ocean, Amazon EC2, Amazon S3/CloudFront

Host.BG - клиент от 2002ра. Идвам от един друг хостинг който те го закупиха през 2003та.
Джъмп - 2017та.
Делта - 2016та.
 
А защо ползвате различни хостове, след като понякога един е достатъчен?
 
А защо ползвате различни хостове, след като понякога един е достатъчен?
Аз нямам точен отговор, но мога да ти кажа в моя случай - заради клиентите и най-вече заради претенциите на проектите им. :)
 
А защо ползвате различни хостове, след като понякога един е достатъчен?

TL;DR - А ти слагаш ли всички яйца във една кошница?

Защото проектите са за различни цели и различни аудитории. Защото хостинги падат, мрежови връзки тоже. Защото условията се променят във движение при хостингите. Защото днес единия хостинг е ОК, другия по-зле; след време нещата се сменят.
 
TL;DR - А ти слагаш ли всички яйца във една кошница?

Е, не, и аз ползвам няколко хоста, просто ми е интересно защо другите го правят, от какви мотиви са водени. :)
 

Горе