Колко часа ставате?

Дискусията в 'За Форума - Webmaster Community' стартирана от bedrijfsbeheer, Дек 9, 2014.

1. bedrijfsbeheer

bedrijfsbeheer New Member

Рег.:
    Дек 16, 2013
    Съобщения:
    733
    Харесвания:
    28
    Точки:
    0
    Обикновенно успешните хора стават рано, това не е задължително, но колкото по-малко е съня, толкова по-добре. Сутринта също така човек мисли по-ясно и лесно може да се съсредоточи върху сложните задачи първо.

Днес станах 4 местно време, но това е изключение, попринцип ставам в 6 сутрин, а вие?

2. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,262
    Харесвания:
    149
    Точки:
    63
    От: Колко часа ставате?

Аз обикновена ставам за между 0,017 и 0,0014 часа, което се равнява на минута или 5 секунди, в зависимост до колко съм се наспал и успал. Така бих отговорил на въпрос "Колко часа ставате?" :lol:
    А ако има и едно "В" отпдед - в събота станах в 3:50, в неделя в 9:25, в понеделни в 5:55, а днес съм отпуска, но въпреки това станах в 7:00, тъй като имам някакви планове. Темата е безмислена!
    Събуждането зависи от това дали човек има работа и какво е работното му време по принцип - плаващо или строго определено, на смени и това е.
    Колкото по-бързо се нагласи биологичния часовник на човек, толкова по-добре се отразява на неговото здравословно състояние.

bedrijfsbeheer харесва това.
  3. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,270
    Харесвания:
    732
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia

Утре, след като станеш в 6 и усетиш приток на мисъл в главата, веднага вземи един буквар или един учебник по Български език.

4. helf_php

helf_php Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2011
    Съобщения:
    451
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28

Ахаххахахах ти сериозен ли си аз като стана в 6 такава мисъл ми идва че не мога си кажа името. Единствената мисъл в 6 сутринта като ставам ми е да включа кафе машината да зарежда и като зареди действам и дотам :confused:

5. Maverick

Maverick Well-Known Member

Рег.:
    Апр 3, 2008
    Съобщения:
    2,180
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    www.Nmarket.bg
    Място:
    www.Nmarket.bg

Темата според мен е много смислена (изключвам сбърканото заглавие). Аз ставам в 6:30. Всеки ден, независимо дали съм на работа или не. Така биологичния ми часовник знае, че стане ли 6:30 трябва да се е наспал и нямам проблеми със ставането/успиването. Стана ли, започвам със закуска и задачи, без мотане. Кафе не пия и нямам нужда да пия. С така създаден режим съм си увеличил КПД-то няколко пъти.

6. helf_php

helf_php Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2011
    Съобщения:
    451
    Харесвания:
    35
    Точки:
    28
    От: От: Колко часа ставате?

Аз не казвам, че е лошо да се става в 6 въпроса е като в стана тогава не мога да мисля въобще. Иначе и аз съм на мнение че като стана по-рано е по добре за организма.
    А относно кафето не мога да разбера какво толкова ви плаши да пиете кафе :shock:

7. VMiloykov

VMiloykov Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 20, 2012
    Съобщения:
    1,867
    Харесвания:
    143
    Точки:
    63

Баси аз си мислех, че ставам рано... Като ви гледам вас, аз направо преспивам :D Аз ставам в порядака на 9:00 - 11:00, зависи как съм си легнал и дали съм много изморен. Днес станах в 9.

8. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,653
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Обикновено ставам в 8, но малко се успивам до към и 20, но гледам да ставам рано, защото съм малко по свеж с малко сън. Запозна ли да спа по 10-12 часа, става голямо размазване. :)

9. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    724
    Харесвания:
    82
    Точки:
    28

И аз да се включа в темата. Ставам към 8:00 +/- 15 мин. За ски ставам и в 5:00. Не знам защо темата се коментира само в колко се става ? Принципно аз лично се чувствам по-добре и повече работа мога да свърша в късните часове. Според мен е редно освен ставането, да се обсъжда и колко часа за сън отделяте.

10. bedrijfsbeheer

Рег.:
    Дек 16, 2013
    Съобщения:
    733
    Харесвания:
    28
    Точки:
    0

По-добре ли се чустваш като напишеш тоя коментар?

@Maverick така е, след време даже аларма не ти трябва, автоматично се събуждаш и почваш да работиш. Ако някой работи 8 часа на ден, а ти работиш 12 часа на ден, познай кой ще победи...

@Scorebg, да при някои вечерта е по-добро време за работа.

11. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    602
    Точки:
    113

Ще победи този, който работи качествено, независимо колко време отделя на решаването на един проблем.

12. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,586
    Харесвания:
    232
    Точки:
    63

Няма как да ставам в 6:30 като си лягам в 5:30 :)
    А човек трябва да спи точно толкова, колкото му се спи. Някои спят по малко, други повече.
    А това да не се наспиваш води до огромен стрес за организма.

А автора на темата по колко часа спи на денонощие и като става с петлите, с кокошките ли си ляга?

13. YuRiX

YuRiX New Member

Рег.:
    Окт 5, 2011
    Съобщения:
    373
    Харесвания:
    53
    Точки:
    0
    Професия:
    SEO
    Място:
    София

Колко часа ставате?
    Ами някъде половин час ставам

14. bedrijfsbeheer

Рег.:
    Дек 16, 2013
    Съобщения:
    733
    Харесвания:
    28
    Точки:
    0

Този, който отделя повече време, има по-голяма вероятност да го реши с по-добро качество. Плюс, дори да си по-качествен, ако не може да продаваш решението си, няма значение това.

@irgy.net спя 6 часа на ден, но, ако седя късно, просто спя 6 часа през деня. Мисълта е да не си губиш много времето в спане, ще спиш достатъчно в гроба.

15. uni-web

uni-web Well-Known Member

Рег.:
    Ян 24, 2011
    Съобщения:
    4,028
    Харесвания:
    317
    Точки:
    83
    Място:
    PC

Зависи в колко ще си легна, ако е нормално ставам към 5-6 тази сутрин станах в 3.

16. Test

Test Well-Known Member

Рег.:
    Ян 12, 2011
    Съобщения:
    1,700
    Харесвания:
    430
    Точки:
    83

Времето отделено за спане никога не е загубено. Недоспалите хора не са ефективни.

17. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,182
    Харесвания:
    609
    Точки:
    113

Аз пък се чудя за къде си се юрнал, щом така или иначе ще стигнеш там? :)

Спя поне 8 часа, ставам в 8 - 8.30 и ставам .. бързо - пъргава съм. Не са ми нужни часове:)

18. uni-web

uni-web Well-Known Member

Рег.:
    Ян 24, 2011
    Съобщения:
    4,028
    Харесвания:
    317
    Точки:
    83
    Място:
    PC

Душе много спишшшшш, аз за туй ли цъкам внимателно сутрин по копчетата :-o

19. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,898
    Харесвания:
    1,653
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Колко часа ставате?

На бившата и трябваше около 1 час, преди да се изстреля - демек, ако трябва да е на работа в 9:00 часа, започва да се смята така - 1 час нагласяне и мотане, 40 мин. път, и накрая сметките показват, че за да отиде в толкова на работа без да закъснява, трябва да стане в поне 7:00 часа. Дават се 20 мин. аванс за разсънване, събуждане и там каквото се сетите.

Нормално е, защото го забелязвам поне в едно 90% от жените. Ние мъжете сме лесни, ставаме, освежаване, обличане и тръгване, и това по мои изчисления се случва за не повече от 30 мин. :) Поне при мен е така. Но без излежаване, мотане и разсънване. Звънва алармата и ставаш, това е.

20. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,182
    Харесвания:
    609
    Точки:
    113
    От: Re: От: Колко часа ставате?

Е, аз се изтрелвам бързо, защото съм изкушена от идеята за кафе и цигара, та бързам да я реализирам. Колко трае тоалетът ми е друг въпрос.:wink: То при жените не е, като да скочиш в панталона и айде, трябва си грим туй-онуй...
    За работа никога не закъснявам, заради размотаване - в това отношение съм мъж ...германец.:)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice