Колко Wordpress блога имате?

Колко wordpress блога менажирате?

  • 0-3

    Votes: 11 34.4%
  • 4-8

    Votes: 7 21.9%
  • 9-15

    Votes: 6 18.8%
  • 16-25

    Votes: 0 0.0%
  • Над 25

    Votes: 8 25.0%

  • Общо гласове
    32
  • Poll closed .
От: Колко Wordpress блога имате?

Нито един :)

всъщност може и да са останали няколко сателита в wordpress.com но не съм влизал там от години
 
От: Re: Колко Wordpress блога имате?

Мислех, че тук има по-сериозни предприемачи - едва 4 човека с над 25 и 10 човека с под 10 :oops:

Да съдиш за предприемачи по Wordpress е нонсенс. Wordpress е блог-платформа и е предназначена предимно за блогъри, докато предприемачеството обикновено се свързва с по-комерсиални дейности, за които са по-подходящи друг тип скриптове. Например, едва ли някой разумен търговец с по-сериозно натоварване като посещаемост и поръчки би направил онлайн-магазин върху WP вместо да ползва по-големите възможности, които му предоставят специализираните за тази цел скриптове.
 
strana, тоест да разбирам ли, че масата предприемачи не се занимават с Wordpress, използват изцяло custom решения (разбирах писани за тях) и не ползват wordpess като платформа за блоговете на своите бизнеси? Или ти не използваш wordpress за сателитки?:)))
 
От: Колко Wordpress блога имате?

ако цифрата е xxx бих гласувал,имам доста даже вече не знам какво имам...и не ми е нужно да ги менажирам 8)
платформата не е лоша и я ползвам за каквото ми падне,само влизам да видя хостингите и ако има някой блог който е н/а го махам...
 
От: Re: Колко Wordpress блога имате?

strana, тоест да разбирам ли, че масата предприемачи не се занимават с Wordpress, използват изцяло custom решения (разбирах писани за тях) и не ползват wordpess като платформа за блоговете на своите бизнеси? Или ти не използваш wordpress за сателитки?:)))

Не, не разбирай.
1. Защо им е да ползват custom-решения, след като има готови специализирани такива?
2. Вече посочих в друга тема, че аз досега не съм видял предприемачи в този форум. А това, че вторият закон на strana за онлайн-предприемачеството (Броят на предприемачите в даден форум е обратно пропорционален на ползващите WP) може да просто е съвпадение :)
3. WP издържа на повече натоварване само при наличието на добри програмисти и мощни сървъри. Повечето предприемачи не са програмисти, а да наемат за постоянно такъв им бърка не само в бюджета, но и в навременния контрол върху проектите. Затова предпочитат или готов специализиран скрипт или CMS с подобни опции като Drupal или Joomla (което пък съответства на първия закон на strana за онлайн-предприемачеството: "WP не е CMS, а блог-платформа" ;)

P.S.
а) аз имам само 1 WP и го ползвам само, за да следя новостите в развитието на платформата.
б) сателити не ползвам от началото на 2011, а тези, които тогава бяха сателити, в момента са с над милион дописки, което затруднява всеки WP без програмист, денонощно бдящ над него.
в) контролирам над 1500 сайта, повечето от които са мои, а не на клиенти. Логично е, че да се справя с такъв брой повечето от тях работят на автоматик. Съответно, чрез WP трудно се управлява това (или поне аз не съм намерил подходящ начин), а и предпочитам да ползвам само една определена CMS, като дори шаблоните не са ми различни за всички сайтове с цел да улесня управлението им.
 
Последно редактирано:
От: От: Re: Колко Wordpress блога имате?

Не, не разбирай.
1. Защо им е да ползват custom-решения, след като има готови специализирани такива?
2. Вече посочих в друга тема, че аз досега не съм видял предприемачи в този форум. А това, че вторият закон на strana за онлайн-предприемачеството (Броят на предприемачите в даден форум е обратно пропорционален на ползващите WP) може да просто е съвпадение :)
3. WP издържа на повече натоварване само при наличието на добри програмисти и мощни сървъри. Повечето предприемачи не са програмисти, а да наемат за постоянно такъв им бърка не само в бюджета, но и в навременния контрол върху проектите. Затова предпочитат или готов специализиран скрипт или CMS с подобни опции като Drupal или Joomla (което пък съответства на първия закон на strana за онлайн-предприемачеството: "WP не е CMS, а блог-платформа" ;)

P.S.
а) аз имам само 1 WP и го ползвам само, за да следя новостите в развитието на платформата.
б) сателити не ползвам от началото на 2011, а тези, които тогава бяха сателити, в момента са с над милион дописки, което затруднява всеки WP без програмист, денонощно бдящ над него.
в) контролирам над 1500 сайта, повечето от които са мои, а не на клиенти. Логично е, че да се справя с такъв брой повечето от тях работят на автоматик. Съответно, чрез WP трудно се управлява това (или поне аз не съм намерил подходящ начин), а и предпочитам да ползвам само една определена CMS, като дори шаблоните не са ми различни за всички сайтове с цел да улесня управлението им.
Разбирането ти за предприемачество може би е малко ограничено :) .
Наблегнал си на quantity-то очевидно.
Аз примерно имам малко на брой сайтове, и те са абсолютно различни като предназначение, функционалност, външен вид, таргет аудитория. Всеки от тях ми е отнел поне 2 седмици работа. Някои - месеци. И са сравнително уникални като концепция/изпълнение и точно затова са интересни за народа.

WordPress е единствената платформа, която ми позволява да се 'протегна' в която (кажи-речи) посока искам.
И ми е осигурила един вид fallback - ако случайно бизнесот се омаже, винаги мога дори да предложа фрийленс услуги. Без да ми е било цел, придобих още един занаят. И заради туий спя спокойно :) .

За мениджмънт на много ВП сайтове се ползва Multisite или нещо комерсиално като http://managewp.com/.

ПС: В анкетата не гласувах, щото имам само един зарязан блог и той не изкарва пари. Другото са все сайтове с разнообразно предназначение.
 
Последно редактирано:
От: Колко Wordpress блога имате?

Да доразвия темата:

Ако се гони мащабност и продуктът е обикновен контент тип инфо/новини/статии, което обикновено се монетизира с неща от типа на Адсенс, банерна реклама, продажба на линкове,
WordPress може би не е най-оптималната платформа - магазинните теми по правило генерират доста заявки към базата на хоумпейджа си, а нагласянето на кеширащ плъгин се прави per site.
Демек ако имате 1500 новинарски сайта и ги управлявате с Мултисайт, ще трябва за всеки поотделно да настройвате оптимизации, кеширания и прочие.

Отделен момент - WordPress сайт, различен от блог, обикновено се състои от доста компоненти - плъгини, намерени в Интернета и пейстнати скриптове, алибали... Тия неща имат навика да се чупят при ъпдейт, щото ВП-то е доста бързоразвиваща се платформа. Кофти момент ако наведнъж изгърмят н-на брой сайтове.

Ако се гони бройка и мащабност, WP едва ли е много практично решение и strana вярно говори - изберете нещо дето е близко до търсения ефект out of the box и не се променя твърде често от външни фактори.

... Пък и цялата писаница дето плеснах, все пак се оказа онтопик, понеже анкетата си е бройкаджийска :) .
 
От: Колко Wordpress блога имате?

За е-commerce Уордпрес може да е незаменим в някои случаи, за които съм писал преди и ме мързи да повтарям. С 2 думи - може да предложите експириънс и екстри за клиентите си, дето с друга платформа бая ще се узорите да постигнете и ще се наложи да се поизръсите стабилно.

Ако магазинът ви е просто един каталог на продукти с прикрепени цени и функционалност "кошница", значи се лишавате от маса възможности. И ще трябва да разчитате на огромен трафик и неща като СЕО, за да реализирате някакви прилични продажби. Което е опция предполагам и се връщаме на горния вариант, но тоя път с 1000 магазина, вместо 1000 новинарски сайта :) .

В класическия си вариант онлайн магазините обикновено генерират достатъчно приходи за да оправдаят евентуалния малко по-висок разход за хостинг.
Щом има трафик, значи има и продажби.
Въобще, хостингът сигурно е най-смешния разход по един онлайн магазин...
 
От: Колко Wordpress блога имате?

Noke,

Понятието ми за "предприемач" се базира на знание и определение какво е това, а не на бъркането на предприемач с търговец или с всеки човек, който печели някакви пари от частен бизнес. Камо ли да се нарича "предприемач" човек, който прави пари от MFA, аффилиейт и подобни. Да оставим високопарните слова на неграта, които ръкомахат за MLM по видеоклипчета и курсове.

Ти предприемач ли си? Не си.
Аз също не съм предприемач поне от 10 години насам и я карам като обикновен печалбар. Липсват основни признаци - нови идеи, поемане на рискове, офлайн компонента и т.н. Намерил съм с течение на времето 2-3 ниши, докарал съм ги до оптималност в съставките и си блъскам по тях, но това не е предприемачество - те просто ми носят някакви приходи.

А писането ми в тази тема не бе да ти наранявам чувствата относно WP (има достатъчно подобни други теми за тази цел), а да уточня на mlazarov, че да съди за броя на предприемачите по броя на блог-платформите, които ползват, е нонсенс. Да беше написал по брой сайтове или пък да ги спретне по видовете предприемачески ниши, щеше да е по-обективно.
 
От: Колко Wordpress блога имате?

mlazarov пуска анкетата с негова си цел, която съм сигурен че е малко по-различна от обичайното за форума "Колко домейна имате" или "По коло часа дневно прекарвате в Интернет". Подозирам и че не брои предприемачите във форума.

Останалите просто се хващаме за думичката, дето ни е присърце :) .
 
От: Re: Колко Wordpress блога имате?

Е аз досега отговарях на това:
Мислех, че тук има по-сериозни предприемачи - едва 4 човека с над 25 и 10 човека с под 10 :oops:
а не на заглавието на анкетата. На заглавието си бях цъкнал тихо и безмълвно по-английски :)
 

Горе