Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

niks

New Member
Спипаха собственика на торент-тракер

Служители от сектор “Компютърни престъпления и интелектуална собственост” при ГДБОП и колегите им от териториалното звено „Борба с организираната престъпност” в Благоевград проведоха спецакция за предотвратяване на незаконното използване на авторски произведения /музика, филми, софтуер и други/, без съгласието на правоносителите чрез торент-тракер.

Установен е собственикът, който е и администратор на торент-тракера. В хода на разследването на адрес в Благоевград са локализирани и иззети две компютърни системи и хардуерни устройства. Установено е, че чрез тях се е осигурявал достъп на потребителите в Интернет до огромен брой защитени обекти на авторското право, без необходимото по закон съгласие на правоносителите.

Чрез торент – тракера се е предоставял неограничен достъп до най-новите и касови филмови заглавия, сред тях и български като по този начин се нанасят огромни щети.

....................................

Познайте кой се е оплакал:

1. Задунайски цървул

2. Беден Славяно Мангал

3. Посткомунистическо чифтокопитно

И трите вида животни си мислят че са бизнесмени и произвеждат някакъв продукт, а не долнопробно лайно което и пари да ми дават не бих му обърнал внимание

PS

Агрономе ходи рути маймунярка да те видим колко струваш, не че не знаем:p
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

трябва да се отчита дейност
и ти би правил същото ако си на мястото на ЯК
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

даже се чудя през другото време този шеф какво прави , може и да чете нашите форуми :)

който както се нареди..., нали знаеш :)
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

даже се чудя през другото време този шеф какво прави , може и да чете нашите форуми :)
Дано ги чете и има пълната ми подкрепа за всичко, което наистина е кибер престъпление. Да няма милост срещу истинските престъпници, оботаващи интернет. За това е ценно звено. А акцийки като тези са явно ей така, между другото.

На мен лично ми е приятен човека, но ме дразни какви действия го карат явно от по-горни нива да прави. Не знам колко е стурала акцията, но за торент тракер в Благоев град ... едвали се е избила (отношението ощетени/продадени авторски продукции), а разликата я поема данъкоплатеца. Само ако наистина са предотвратили пиратсвтото и са стимулирали продажбите им. Което мен лично ме съмнява. И за двете. :)
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Самоук ром въртял разбития торент

Самоук ром е собственикът на торент сайта в Благоевград, който бе разбит при спецакция, проведена от ГДБОП-МВР и колегите им от териториалното звено „Борба с организираната престъпност” в Благоевград.

Мъжът, въпреки че е от ромски произход и се е обучавал сам, е притежавал завидни технически и компютърни познания, техника и оборудване, с които доста е изненадал специалистите от сектор “Компютърни престъпления и интелектуална собственост”, пише Е79 News.

==================

Не нам тия........

То верно че славяно мангалите са безмоъчна рая след като вече 68 години ги клатят комунисти и милиционери обаче чак дотам да са изпаднали да вярват на подобни партенки....

Атанас Ушев и родата му стоят зад торент тракерите в Задунайско, индийците са само за параван
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Хахахха този коментар под втората статия ме разби

То един грамотен циганин да има в Благоевград и те в затвора ще го вкарат;)))

:D
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o
МАНГО НИЕ СМЕ С ТЕБ!
[video=youtube;adxhto88bYA]http://www.youtube.com/watch?v=adxhto88bYA[/video]
:twisted:
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Снимка на нещастника. От местопрестъплението - Благоевград.
mango1.jpg

:lol::clap:
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Пак се започна... Ей приятели, това е само началото, смятайте какво ни чака ако ACTA влезе в сила, ще стане като едно време по комунизма - ходеха по домовете да проверяват кой има видео и му го вземаха, а сега ще ходят да взимат и PC-та, ще започнат и форуми и социални мрежи да затварят защото ще има пълна забрана на словото, и обмяна на информация, а торентите са на малкия проблем, ACTA обхваща много голям мащаб, в който много неща са в сянка и неясни. Според мен това е поредното им отчитане на дейност, тъй като е много по лесно да заключат дребни рибки, от колкото големите мутри. От операциите "Наглите" заловиха 33 човека, а осъдиха само трима. За кокошка няма прошка, а за милиони няма закони! Всеки един от нас може да бъде на тяхно място в утрешния ден, не е нужно да се занимаваме с тракерство, просто ще ни измислят нещо и ще ни дойдат на гости, като ни проснат на земята сякаш сме убили човек. Просто не са решили не са го направили, винаги могат да си измислят причина и да ни направят мръсно! Но както са казали старите хора - "Бай ми бабо да не ме среща мечка в гората, а не като ме срещне какво да правя". :)
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Снимка на нещастника. От местопрестъплението - Благоевград.
mango1.jpg

:lol::clap:


Е браво на човечеца - научил се е да работи на компютер ! Но мисля че това е просто бушон за прикритие на баш шефа на торент-тракера ! :wink:
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Виж защо името му е променено сега: Anonymous удари ГДБОП

Според мен няма случайни неща !
 
Последно редактирано:
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Антимафиоти спряха достъпа до нелегален торент – тракер

Служители на ГДБОП прекратиха достъпа до нелегален торент - тракер.

От сектор "Компютърни престъпления и интелектуална собственост" при ГДБОП са работили по сигнал, подаден от създателите на български филм в средата на миналата година за нарушено авторско право

.....................

Агронома си осигури почивката на море това лято, разправят че някви Чучкови миндили му били платили за акцията, някой да знае нещо за тях ?

Кой ли е този идиот който е сидвал или свалил Задунайска боза незнайно защо наречена филм. Пари да ми дават Славяно Мангалски "филм" не шервам.

Както може би съм казвал тук всичко е гладно, бедно, тъпо и бездарно хванало се за коричката хляб, което е предпоставака за безпричинно и перманентно квичене, все едно на някой му пука за славяно мангалите и техните никому ненужни продукти
 
niks, с тези ти изказвания и аз скоро мога да почна да те храня като harkon-а. Един мой любим аниме герой ползваше един лаф: "Глупаците не разбират от изкуство."
Повечето от съвременните ни сериали и филми си ги бива (лично мнение). Без значение дали купуваме или не купуваме, трябва да имаме поне малко уважение към тези от нас, които се опитват да правят изкуство в нашата яко обездушена държавица. Не считам, че всеки "пират" трябва да го гонят милиционерите, но все пак трябва да си има някакви граници в това пиратство.
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Който иска да си плати за гледане на филм, ще си плати независимо дали онлайн или офлайн.

Интернет е свободна зона за обмен на информация, когато го правиш безплатно без да извличаш полза от това не е престъпление и не трябва да се преследва.

Изкуство се прави в свободни държави от свободни хора, в колониите се раждат единствено дебилщини които "само глупаците наричат изкуство"

........................

Повече информация по случая от БЛИЦ

Спреният от ГДБОП торент-тракер се е поддържал от Венелин Василев. Освен filebox1.com, където са се обменяли файлове с нарушени авторски права, той е държал правата и на сайтовете VipArena.net и games-bulgaria.info. Проверка на БЛИЦ установи, че към момента и трите са спрени. Торент сайтът е регистриран в Англия и е качен на лондонски сървър.

В интернет пространството Венелин Василев се подвизава още с красноречивият прякор ONEBIGFORALL. Завършил е история в благоевградския университет „Неофит Рилски”, твърди, че се интересува от скъпи коли, най-вече с марката Волво. Макар и да не е имал регистрирана на свое име фирма, Венелин Василев е припечелвал от реклама на сайтовете си и е предлагал плащания онлайн.

Сигналът срещу сайта на Венелин Василев е подаден от създателите на български филм в средата на миналата година за нарушено авторско право. Проверка на ГДБОП е установила, че на адрес filebox1.com са се предлагали имножество филми, софтуер и музика в нарушения правата на авторите.

-------------------------

Коментари :

- Нашите автори са дребнави душици.

- В Бг няма филми, а тъпи бози!!!

- Заради филма на Чучкови е,p2p А тия старите никой не се сърди създателите са измрели. Пък Замунда не е спират щото е на политиците

- Сайтът си беше страхотен,наистина публичен/без регистрации,без коефициенти/.Качваха се неща преди да са качени на Замунда и вървеше страхотно.Причините за спирането му търсете не в българските автори,а в уплашените собственици на старите такери!Те защо съществуват още?
 
Не знам колко си правно грамотен, но официално никой български съд няма практика да дава нареждане (определение) за спиране на сайтове. Никой полицай няма практика да издава административно нареждане за преустановяване на дейност на даден сайт. Тези неща не се правят, защото за тях се изискват сериозни основания, а и подлежат на обжалване в кратки срокове (ако не се лъжа, до 7 дни). За да се заобиколи законът сървърите се представят просто като веществени доказателства (компютърни информационни системи съдържащи компютърни информационни данни) и като такива просто се събират. Поради дупки в нашия НПК обжалване на решение за изземване не е възможно. Така се затварят сайтове в България без реално някой съд да е разрешил самото затваряне на сайтовете. Ако се хостват извън България, там така лесно без сериозни основания не дават разрешения за изземване. Ако вече "са събирани доказателства" (т.е. ако вече един сайт е тарашен), трудно съдия ще разреши повторно "събиране", т.е. повторно задигане на сървъри. Ето защо живуркат Замундата и Арената. Отделно, че имат достатъчно финансов ресурс за да поддържат машини на повече места по света, което обезсмисля класическата саботажна схема със заграбването (уж изземване) на сървъри.
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

Боли ме фара дали имат право да спират сайтове или не важното е че го правят и то безнаказано

Право в колониите не съществува, правно грамотната рая не е нищо повече от една наивна рая която се вярва докато не кацнат нинджите, не и се обади местния копои Атанас Ушев или не получи призовката.

За мен е важно в такива случаи да съм подготвен и да има на кой да се обадя за да парира нещата в зародиш.....ако ме разбираш какво искам да ти кажа.

PS

Няма лошо да си правно грамотен но си объркал мястото където да си прилагаш знанията, а иначе за консултации мога да те търся от време на време
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

niks, без да искам да те обидя, смятам, че разсъжденията, които излагаш в постовете, не са нещо характерно за уважаващ себе си човек и показват известна липса на морал.

1. Unwise ти го каза по-горе, трябва да сме благодарни, че в тази държава, където вероятно се печели сравнително малко от изкусвто, има хора, които въпреки всички трудности се опитват да творят. Българина повече от всякога има нужда от култура. Създаването на филми, песни, видеоклипове и т.н. са неща, в които професионалисти влагат труд и време, тези неща също струват пари и тези професионалисти също го правят, за да изкарват пари от това и най-вече да се хранят с труда си.

Не знам ти какъв си, но ако си програмист или дизайнер, вероятно ще ме разбереш. Нали не искаш да направиш сайтове на 10 човека и те да духнат, без да ти платят?

2. Като цяло не съм гледал актуалните български филми, но вероятно те отразяват сегашната действителност. Ако съм прав и филмите ти се струват глупави, значи повечето българи са такива. Като са тъпи бози, ти напиши един сценарий, наеми режисьор (или ако искаш поеми и тази функция), наеми снимачен екип, актьори, декори, места за снимките, плати си за монтаж, звукорежисура и останалите неща и направи хубав филм. Обзалагам се, че в близките 5 години няма да можеш да го реализираш ако не друго, то заради многото пари, които са нужни за това. Надявам се с горното ми твърдение "да запуша устата ти" за изказвания от сорта "българските филми са бози"

3. Ако българските филми са бози, пусни си някоя турска или латино-американска сапунка, защото те не са и така ще се причислиш към хората, които аз наричам бедни душици.


То верно че славяно мангалите са безмоъчна рая след като вече 68 години ги клатят комунисти и милиционери

4. Макар че не харесвам сегашното възпитание и начин на мислене на българите, не бих си позволил да наричам истински българин "славяно-мангал" и да твърдя, че е безмозъчна рая. А също и че "са ни клатили комунисти и милиционери". Ако ти си имал сексуални отношения с комунисти и ченгета, си е твой проблем. Аз съм българин и изказвания като горното ме обиждат тотално, затова имаш една сочна псувня от мен! Няма да я напиша, защото това е форум за онлайн бизнес, но ще ти я пратя под формата на червена ряпа!


П.С. Ти си първия, на който давам червена репутация през живота си от всички форуми, които съм ползвал.
 
От: Колорадския бръмбар пак демонстрира мускули-Спипаха собственика на торент-тракер

1. Тази държава не е БЪЛГАРСКА и това го вижда и знае всеки ИСТИНСКИ Българин, това че ти си сляп говори че не си БЪЛГАРИН а Славяно Мангал.

2. В епохата на интернет и глобалните комуникации авторите на филми, песни и въобще продукти подлежащи на защита трябва да намерят начини за избиване на разходите и реализиране на нормална печалба без да ограничават правото на свободен обмен на информация. Ако не могат значи са бездарни като филмите си и трябва да духат супата. Няма да спечелят битката с Интернет, вярвай ми най-много да си го вкарат още по навътре.............

3. Гледам само качествени филми и музика, а това се тези реализирани през 80-те и най-вече 90-те години, почти всичко правено след 2000-та година е пълен ташак и не си заслужава загубата на време, пък да не говорим за пари... за справка виж коментарите в Замунда или Арена под филмите правени преди 2000-та година и след нея.

4. Това че не усещаш как вече 68 години те клатят комунисти и милиционери се дължи най-вероятно на разработения ти свинктер като типичен Славяно Мангал неспособен да прозре ИСТИНАТА за жалкото си битие.

Псувай, няма страшно знам че истината боли дано ти олекне, ти не си виновен....мама, татко(ако имаш такива) и първите седем години

PS

Аз червени ряпи не давам, пък в случая с теб не е необходимо ти сам си е даде като ми я изпрати с което доказа собственото си бездарие и неумение да водиш спор пред очите на всички
 

Горе