Коментари в Wordpress - вирус???

venci

Active Member
Здравейте,

Имам следният проблем:
Направих си нов сайт с нов wordpress в папка /public_html/NEW
след като го напълних със съдържание го прехвърлих в /public_html и всичко ОК сайта си работи,

Коментари не ползвам, махнал съм ги да се показват в сайта и съм ги орязъл чрез премахване няколко реда в темата - Темата е купена, не е крадена!

НО,
2-ри ден подред се публикуват от 20 до 30 коментара на ден автоматично, като коментарите са с текст "цитат от съответната страница... без линкове и други неща в коментара"
име - "Името на страницата"
емайл - "празно"
Адрес - "линк на съответната страница"
IP адрес е адреса на моя сайт за всички коментари!



на какво мое да се дължи това и какво да предприема ?

Благодаря!
 
От: Коментари в Wordpress - вирус???

Автоматичен софтуер за линкбилдинг? - НЕ
Или добавяне на домейна в някой безплатен инструмент за сео? - Незнам
Слагане на кепча за коментари... - нямам

то реално няма коментари в сайта, защото съм махнал от темата самите няколко реда който показват къде да се показват коментарите

а тези коментари за който говоря се трупат в http:// сайт . бг/wp-admin/edit-comments.php
и там стоят като Чакащи одобрение, но е странно че

Всички са Изпратени на: 10.03.2015 19:47 + - няколко минути
Съдържание на Коментара: […] тук има цитат от съответната страница където би трябвало да се показва коментара в сайта […]
Име: Името е името на съответната страница / например "пирамиди 2015", за друг коментар е името на другата страница където е коментара например "София 2015" /
Имейл: за всички коментари е празно
URL (към сайта): копиран е адреса на съответната страница
IP адрес: е един и същ за всички коментари и Ip адреса където се хоства сайта
 
От: Коментари в Wordpress - вирус???

А забранил ли си коментарите за всеки пост?
Това, че си изтрил кода не означава, че не могат да се добавят
 
От: Коментари в Wordpress - вирус???

Това си е т.н. pingback функция..
При едитване на публикация има една отметка по дефоулт: "Позволяване на pingback на тази страница.".
Ако я няма тази отметка, няма да имаш подобни коментари. Това е функция на ВП да те известява за подобни линквания.
 
От: Коментари в Wordpress - вирус???

ето на тези отметки бях чекнал в админ панела wp-admin/options-discussion.php

Опит за известяване на всички блогове, към които има връзка в публикацията. - чекната

Разреши известяването за връзки от други блогове (pingback и trackback) - чекната

Позволяване на потребителите да коментират нови публикации - чекната
(Тези настройки могат да бъдат променени индивидуално за всяка публикация.)

.....

сега погледнах друга моя инсталация на друг сайт .... само последната / Позволяване на потребителите да коментират нови публикации / стой включена


дали е от втората отметка / Разреши известяването за връзки от други блогове (pingback и trackback) / ????


изкаш да кажеш че получавам автоматично тези коментари от WP заради това че има връзки към тези страници в други сайтове и ми попълва цитат от тях в коментарите???
 
От: От: Коментари в Wordpress - вирус???

...
изкаш да кажеш че получавам автоматично тези коментари от WP заради това че има връзки към тези страници в други сайтове и ми попълва цитат от тях в коментарите???
Аха :) Затова ти намекнах още в началото, че може да се дължи на линкбилдинг от твоя или чужда намеса..
 
От: От: Коментари в Wordpress - вирус???

Аха :) Затова ти намекнах още в началото, че може да се дължи на линкбилдинг от твоя или чужда намеса..

Да и според мен това е проблемът. И на мен ми се е случвало да се чудя какви са тези линкове, които се виждат при чек на линковете от сайта, а не ги виждам като потребител. Оказа се, е са именно тракбекове и пингбекове.
 

Горе