Коментари за .uk разширение

RealMoney

Well-Known Member
Някой да е запознат дали има някакви специфики това домейн разширение, някакви ограничения?
 
От: Коментари за .uk разширение

Единственото необходимо за регистрацията на .uk домейн разширение е че трябва да посочите валиден адрес в Англия.
 
От: Коментари за .uk разширение

Трябва да притежаваш и co.uk домейна за да вземеш uk.
 
От: Коментари за .uk разширение

Мдаа, прочетох, че тези които притежават .co.uk имат срок до 2019 да си вземат и съответните .uk домейни :(
 
От: Коментари за .uk разширение

След което могат да се регнат?

След което могат да се регнат. Реално и сега могат да се регнат, но има голяма вероятност да ти го вземат ако решат да гo регват тези с .co.uk :)
 
От: Коментари за .uk разширение

След което могат да се регнат. Реално и сега могат да се регнат, но има голяма вероятност да ти го вземат ако решат да гo регват тези с .co.uk :)

Ех как мога да си ги регна? Пък после ако искат да ми го вземат.. дори за 1 седмица пак ще ми върши работа.
 
От: Коментари за .uk разширение

Ех как мога да си ги регна? Пък после ако искат да ми го вземат.. дори за 1 седмица пак ще ми върши работа.

Наскоро регистрирах .uk домейн за мой клиент и се сблъсках с изискванията челно.

Например: в момента amazon.uk е свободен и ти може да си пуснеш заявка за регистриране и да си го платиш към някой регистратор. До тук ОК, но след като влезе заявката за регистрация в домейн регистратора, той прави автоматична проверка дали има вече регистриран домейн с разширение от второ ниво като .co.uk. Имайте предвид, че проверката обхваща не само .co.uk а всички останали .uk разширения от второ ниво като: .org.uk, .me.uk, .net.uk, .ltd.uk or .plc.uk.

Вариант 1: Ако се окаже, че НЯМА домейн име от второ ниво с желаното от вас име. Остава да отговорите на още едно условие. Да сте посочили валиден адрес в UK. Имайте предвид, че някои регистратори искат доказателство. Сниман документ за самоличност или друг. Ако всичко е ОК с адреса ви честито вие имате регистриран и работещ .UK домейн.

Вариант 2: Ако се окаже, че ИМА домейн име от второ ниво с желаното от вас име, се прави допълнителна автоматична проверка на who is. т.е. дали данните във who is на вече регистрирания домейн (в нашия пример amazon.co.uk) отговарят на посочените данни от вас при заявката за регистрация на новия домейн (в нашия пример: amazon.uk). Ако данните от who is съвпадат - вие ще получите домейна .UK. Но ако данните се разминават, желания от вас домейн няма да се регистрира и парите ще ви се върнат от регистратора.

Тези условия са валидни до 2019 г. след това нещата стават прости все едно си регваш домейн като .COM

@devilx, няма как и за една секунда да получиш работещ домейн, ако не отговаряш на условията до 2019 г.
 

Горе