Коментари по два блога

r.ivanov

New Member
Здравейте,

Моля, ако някой има мнение, коментар или препоръки да ги сподели. Двата блога са с идентична структура и функционалности, но различни по тематика.

Първият е на градинска тематика: za-gradinata.com (функционира от 5 месеца)

Вторият е на тема обзавеждане и съвети за дома: za-doma.net (функционира от 1 месец)

Предварително благодаря за отделеното време :)

Поздрави!
 
От: Коментари по два блога

Добре ми изглеждат и двете блогчета. Заформили сте добро начало за една мрежа от блогове с интересна насоченост. Винаги ще има хора, които да се интересуват от тези теми. Дизайна е семпъл, всичко се намира лесно, не съм се ровил надълбоко, но заглавията са интригуващи. Единствения ми съвет е да не бързате с пускане на още блогове, разработете темите хубаво и чак тогава мислете за разширяване. Поздравявам ви за добрата работа и ви пожелавам много успехи вбъдеще.
 
От: Коментари по два блога

Добре ми изглеждат и двете блогчета. Заформили сте добро начало за една мрежа от блогове с интересна насоченост. Винаги ще има хора, които да се интересуват от тези теми. Дизайна е семпъл, всичко се намира лесно, не съм се ровил надълбоко, но заглавията са интригуващи. Единствения ми съвет е да не бързате с пускане на още блогове, разработете темите хубаво и чак тогава мислете за разширяване. Поздравявам ви за добрата работа и ви пожелавам много успехи вбъдеще.

Благодаря ти kurtev, желая ти и на теб успех в начинанията :)
 
От: Коментари по два блога

На мен много ми харесват. Дизайна е супер. Шрифта в статиите също много ми допада.

Футъра - много голям според мен. В бюлетина едва ли някой ще се запише..по-добре го сложи горе в дясната колона.
надписа - дизайн и направен от... - според мен е ненужно голям и иконката също е ненужна.

Като погледнеш в лявата горна част на сайта - първото нещо което трябва да видиш е логото - при теб е търсачка (според мен мястото й е в дясно)

thumbnail картинките - много са големи
провери колко МБ е началната страница. Ненужно е и много трафик хаби.
ето това е при теб в момента - http://za-doma.net/public/images/uplds/6043/vsekidnevna_355.jpg

и последно - направи портал, а не блог
блог е по-скоро личен сайт, ако искаш да го развиеш - трябва да свързват блога с определен човек, при теб не е така
 
От: От: Коментари по два блога

Благодаря ти nortrant :)

На мен много ми харесват. Дизайна е супер. Шрифта в статиите също много ми допада.

Футъра - много голям според мен. В бюлетина едва ли някой ще се запише..по-добре го сложи горе в дясната колона.
надписа - дизайн и направен от... - според мен е ненужно голям и иконката също е ненужна.

Като погледнеш в лявата горна част на сайта - първото нещо което трябва да видиш е логото - при теб е търсачка (според мен мястото й е в дясно)

Има какво още да се желае от към дизайн и разположение. Проявих известни своеволия спрямо дизайнерските творения на дизайнера, с който работя и това е и причината да не са изгладени съвсем нещата все още.

thumbnail картинките - много са големи
провери колко МБ е началната страница. Ненужно е и много трафик хаби.
ето това е при теб в момента - za-doma.net/public/images/uplds/6043/vsekidnevna_355.jpg

Така е. Просто в момента за показването на тъмбнейлите, скейлвам оригиналната картинка от статията, от където идва и проблемът. Една от следващите стъпки е да направя генериране на допълнителна тъмбнейл картинка с малък размер.

и последно - направи портал, а не блог
блог е по-скоро личен сайт, ако искаш да го развиеш - трябва да свързват блога с определен човек, при теб не е така

Сългасен съм. За мен най-правилно би било да ги наречем тематични информационни портали, но това с блога просто е за по-кратичко, а по-познато на общата аудитория.

Поздрави, и мерси отново за градивната насоченост :)
 
От: Коментари по два блога

Разкарай тоя банер от най-горе че убива UX-a от всякъде, сложи сърча и соц бутоните в дясно и ги подравни с логото в боттом и всигни целия хедър 60px. Тва ще ти промени коренно сайта. Иначе е добре, свежо, изчистено, малко може да го раздвижиш, че е малко дървено, но като цяло добре.
 
От: Коментари по два блога

Разкарай тоя банер от най-горе че убива UX-a от всякъде, сложи сърча и соц бутоните в дясно и ги подравни с логото в боттом и всигни целия хедър 60px. Тва ще ти промени коренно сайта. Иначе е добре, свежо, изчистено, малко може да го раздвижиш, че е малко дървено, но като цяло добре.

Благодаря GeorgeG,

Съгласен за банера, дори вече го разкарах.

Поздрави :)
 
От: Коментари по два блога

Доста добре е станало. Друго, което може да направиш е да си фиксираш дясната колона но пределена височена след скрола, т.е да се скролва но примерно на 200px надолу да става fixed, така няма да имаш колкова бяло пространство в дясно, а и банера в дясно ще се вижда постоянно
 
От: Коментари по два блога

Доста добре е станало. Друго, което може да направиш е да си фиксираш дясната колона но пределена височена след скрола, т.е да се скролва но примерно на 200px надолу да става fixed, така няма да имаш колкова бяло пространство в дясно, а и банера в дясно ще се вижда постоянно

Мислех си и аз за това с фиксването, само дето четох нейде за това, че уж било забранено от Г това с плаващите карета и поставянето на адсенса там. Или това е поредният мит по въпсоса?
 
От: Коментари по два блога

Eй ти Add placement policy от Гугълул, няма такова нещо - https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=en#Unnatural_attention_to_ads

освен това на практика то не е фикснато, а се скролва и фиксва на боттом позицията, за да ти държи пълен лейаута. При цялата политика на Гугъл за по-добър UserExperience няма логика да е забранено.
 
От: От: Коментари по два блога

освен това на практика то не е фикснато, а се скролва и фиксва на боттом позицията, за да ти държи пълен лейаута. При цялата политика на Гугъл за по-добър UserExperience няма логика да е забранено.

Тук не става ли въпрос пак за същото нещо: predpriemach.com/showthread.php?t=31218&p=292852&viewfull=1#post292852
 
От: Коментари по два блога

Колега, много са хубави сайтовете. Ако искаш мога да ти публикувам уникални статии в моя блог.
 
От: От: От: Коментари по два блога

Тук не става ли въпрос пак за същото нещо: predpriemach.com/showthread.php?t=31218&p=292852&viewfull=1#post292852

Нямам представа, ти си преценяваш, но аз лично бих се доверил на документацията на Гугъл.
 

Горе