Конверсия - МН с/у ГБ

khadoo

Member
Защо конверсията на продуктите на ГБ е по-добра от тази на МН? От маркетингова гледна точка МН продуктите са представени много по-добре - като опаковка, цветове, надписи и т.н., а стоките на ГБ са си чист СКАМ на външен вид, и въпреки всичко се пласират по-добре при еднакъв като количество и качество таргетиран трафик и сносно сейлс копи. Коя е причината според вас? Аз като един купувач например бих избрал Проактол пред Лисе Екс Ел или както там се казва.
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Нз, и аз мислих над този въпрос...на ГенБъкс продуктите са някакси "прошлянски", докато на МН или МаркетХеалт са някакви лъскави такива...ама...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Конверсия - МН с/у ГБ

От гледна точка на маркетинга няма никакво логично обяснение.Само като погледнеш сайта на Проактола и опаковката всичко е по-лустросано.
За около 180 уникални посетители от Гогле абсолютно таргетирани имам 2 продажби на ГБ.
За много повече посетители за Проактол нищо.
Може да е парадокс на маркетинга.
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

А идвала ли ви е идеята, че МН може да лъжат в отчитането на продажбите и реално да имаш 3-4 пъти повече но просто да не ти казват... лично аз представа си нямам защо е този парадокс, но и при мен ГБ конвертира по - добре!
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Току що четох във форума на МН, че някакъв си промотира Проактол и добавя продукти Худия за сравнение, че Проактол е номер едно и ... каква ирония, вместо от продукта, който промотира човека направил продажба на Худия. ;-)
 
Последно редактирано:
От: От: Конверсия - МН с/у ГБ

Току що четох във форума на МН, че някакъв си промотира Проактол и добавя продукти Худия за сравнение, че Проактол е номер едно и ... каква ирония, вместо от продукта, който промотира човека направил продажба на Худия. ;-)

Здрасти бате и добре дошъл.

Това се нарича ревю, и да - по тегав е продукта със сигурност. Нека и аз дам мнение защо продуктите на джена конвертират повече. Не са скъпи (нормалните за пазара), имат нелоши опаковки и ей такива.

А сега за маркетинга:
@alergodil има логика - статистиките показват следното за промотиран продукт до $50-60 трябва да имаш конверсия до 1:100, за продукт до $200 конверсията е 1:200+ и т.н. Както и клиента купува най често ако е на 3 клика от лендинг пейджа до плащането...:) Не му се разправя с 100 000 глупости за да си поръча един ботъл, примерно.

GenBucks разчита на обикновени сайтове, добър съпорт, билинг система - конверсията се крие в простотата на един продуктов сайт - необходими основни неща: Home, FAQ, Contact us, Order и тама каквото си върви с всеки пейдж. Докато проактола е скъп, лъскав (което не е много голям + ), сайта е направен така че може да се загубиш (не спазават принципа - Buy or Get Out) - както и лично имам забелешки по селс копито, но това е лично мнение. Имат и кофти билин системи..:wink: (МН и Маркет Хелта).

@khadoo, какво би избрал един клиент е въпрос на маркетинг и тактика, при добро копи и easy-to-use сайт може да се направят чудеса. Изключвам утвардени марки...говориме за нещо с което клиента се запознава за пръв път. И продуктите на са скем, лично съм виждал бутилчиците и готините им описания за използване, както и всичко в добре направена опаковка.

@HavVvoC, няма смисъл да го правят. И без това им е калпава конверсията. Не могат да крията ордъри на хора с по 2-3 на месец, при пратен толкова голям трафик, все пак как да ги промотираш ако не лепи на този трафик, но не е изключено.
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Gb ползват три билинг процесора преди да отрежат клинета като на последната им опция им взимат 14% от центата за да процеснат каритите (високо рискова транзакция) другите се си седят с един билинг процесор които взима нормалните 2-3% (5% се води скъпо какво да кажем за 14 колко си ядът от печалбата) и затова не показват ордерите в реално време защото като видиш колко деклаинд има ще изтръпнеш .... (моя теория)

ние на сайта ни за проактол също продаваме повече от другите сравнителни продукти които има по малко звездички отколкото проактола в ревюто


ПППа и ГБ продуктите работят поне за някои знаем със сигурност :)
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Всичко е ОК, убедихте ме ще си купя някоя друга бутилчица ;-)), но това че ГБ не могат да се разберат с най-голямата търсачка в света накланя везните в полза на МН... фрий трафик преди всичко...;р
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

не ползваш темплеити за сео слагаш афилиейт линкове с нофолоу до саитовете на ГБ и засега нямаш проблеми с Г (имам чуството че някои си е платил да ги цакат )
 
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Браво Кулайс, благодаря ти. Ей тоя въпрос за темплейтите и деиндексирането ме мъчеше много. Сега след тези съвети знам как да постъпя.
Работя над проект за продуктите на Гб под под формата на ел. магазин.
 
От: От: Конверсия - МН с/у ГБ

Браво Кулайс, благодаря ти. Ей тоя въпрос за темплейтите и деиндексирането ме мъчеше много. Сега след тези съвети знам как да постъпя.
Работя над проект за продуктите на Гб под под формата на ел. магазин.
Евалата бате и от мен.:) Винаги може да си поискаш помощ. Просто за да не се мучиш бих ти препоръчал МН, но с тази конверсия която имат - лично се надявам ГБ да са ти водещи в този шоп. Много малко програми имат такава конверсия като ГБ, просто от време уно са се справяли с това.

Това че някой смотаняк е подкупил отдела на спам едиторите на Google говори само по себе си че са сила и пречат на някой в тази ниша. На някой с кофти конверсия и знания за клиентското поведение. Продуктите им са доста сполучливи, ефективни, както и лесно употребими.

:wink::wink:
Успехи от мен
 
От: От: Конверсия - МН с/у ГБ

Браво Кулайс, благодаря ти. Ей тоя въпрос за темплейтите и деиндексирането ме мъчеше много. Сега след тези съвети знам как да постъпя.
Работя над проект за продуктите на Гб под под формата на ел. магазин.


прочети и тази тема

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=2297
 
Последно редактирано от модератор:
От: Конверсия - МН с/у ГБ

Здравейте всички :)

Започнах проект над инфо саит против тютюнопушенето и исках да попитам имате ли някакви наблюдения над конверсията на продуктите против цигарите на ГБ и МХ.
Надявам се да се харчат, пак и по мои наблюдения всеки пушач все ги спира цигарите така че би трябвало да има хляб в тази ниша, а имам и уникален контент :)

Поздрави!
 

Горе