Конвертиране на видео (смаляване на размера)

webmast367

Well-Known Member
Здравейте колеги.
Реших да заснема и обработя няколко клипчета, като за целта си закупих лиценз за филмора.
Клиповете са по 10 минути и са с размер по 2.5гб средно... което се оказа проблем.
Качих клип в програмата и лаптопа ми издаде тотално багажа.. сече, забива... и така не мога да обработя нито 1 видео...

Мислех си, ако конвертирам клиповете да станат по 200-300мб дали няма да е по възможно да ги обработя...
Какво мислите?

Посъветвайте ме безплатен вариант да смаля големината на файловете като не губя от качеството.
Вие как обработвате видеата си?
Благодаря!
 
За видео обработка се изисква сериозна техника, с лаптоп според мен нямаш никакъв шанс.
 
Свали си handbrake и си поиграй с няколко присет-а докато си намериш този, който ти харесва.
Загуба в качеството ще имаш при всички положения.
 
За видео обработка се изисква сериозна техника, с лаптоп според мен нямаш никакъв шанс.

Това ми е ясно, но ако не лъжеха с китайските си боклуци и конфигурацията отговаряше на това което КУПУВАМ.... нямаше да го има този проблем...
 
Свали си handbrake и си поиграй с няколко присет-а докато си намериш този, който ти харесва.
Загуба в качеството ще имаш при всички положения.

Благодаря, сега ще погледна!
 
Това ми е ясно, но ако не лъжеха с китайските си боклуци и конфигурацията отговаряше на това което КУПУВАМ.... нямаше да го има този проблем...
Мани ги тия лаптопи... от както минах на пц , лаптопа ми изглежда плачевно бавен във всичко.
 
Мани ги тия лаптопи... от както минах на пц , лаптопа ми изглежда плачевно бавен във всичко.

Бях си правил брутална конфигурация, но при токов удар гръмна дъното и ми искат 1400лв.... и от тогава смених 3-4 лаптопа .. удобни за пренасяне и работа на всякъде.. бачкам си легнал на леглото и т.н, но докато не опра до някоя програма както в случая......... Ще търся явно да взимам ново ПЦ, или да мъча да оправям старото, което 2-3 год стои и събира прах и най-вероятно вече конфигурацията не е на мода :D
 
Бях си правил брутална конфигурация, но при токов удар гръмна дъното и ми искат 1400лв.... и от тогава смених 3-4 лаптопа .. удобни за пренасяне и работа на всякъде.. бачкам си легнал на леглото и т.н, но докато не опра до някоя програма както в случая......... Ще търся явно да взимам ново ПЦ, или да мъча да оправям старото, което 2-3 год стои и събира прах и най-вероятно вече конфигурацията не е на мода :D
Има едни разклонители с защита от токови удари. Нз дали помагат ама да дадеш една камара пари за комп , едва ли ще спестиш от такъв разклонител за 20-30 лева.
 
Има едни разклонители с защита от токови удари. Нз дали помагат ама да дадеш една камара пари за комп , едва ли ще спестиш от такъв разклонител за 20-30 лева.
Имам бе брат... специален взех който е към 100тина лева че може и повече да беше... получило се някво натоварване казаха токов удар незнам кво е станало но издрънча дъното... на 4-5 дни ползване беше :D
Имам 1 стар комп който не беше зле ще пробвам да наредя на него конфигурацията, ама незнам дали ще върши работа... предполагам ще е по окей от драгливия лаптоп... хем не беше евтин ама те тия китайски боклуци нормално... за фейсбук да го ползваш само ... :D
 
С намаляване на размери няма да го бъде...
Та някой малко по запознат ще даде ли мнение дали това ще ми върши работа...

Процесор i7 4770 - 8 x 3.40 GHz,
Рам 16 Gb ddr3 1600 ,
Видео ASUS GTX 1050 G1 OverClock 2Gb DDR5,
1.SSD A-data 120 Gb,
2.HDD 1000 Gb sata2,
Захранване модулно на CHIEFTEC 650 W

Според бюджета се спрях на това за временно ползване.. според характеристиките на филмора би трябвало да мога да обработвам без проблем дори 4к видеа, като за сега ми трябват най обикновени :D тоест няма да скачам на 4к, а ако скоча ще ъпдейтвам кофигурация поне от към видео карта на първо време.
 
Кажи за какви пари търсиш ? Видеото на това е сравнително слабо - по добре да налееш малко повече пари за GTX 1080 TI ,вместо да сменяш след 2 години пак.
 
Кажи за какви пари търсиш ? Видеото на това е сравнително слабо - по добре да налееш малко повече пари за GTX 1080 TI ,вместо да сменяш след 2 години пак.


Ами тая конфигурация е малко над 1000лв втора ръка... като цяло заради 3-4 клипа не ми се дават повече пари... в случая не знам утре дали изобщо ще ми е нужна конфигурация за това не искам да скачам в сериозни разходи. Иначе ако се захвана с това ще видя вече направо аз да си сглобявам някаква машинка с хубави части като ще давам пари да е като хората за години ползване.
 
Ами тая конфигурация е малко над 1000лв втора ръка... като цяло заради 3-4 клипа не ми се дават повече пари... в случая не знам утре дали изобщо ще ми е нужна конфигурация за това не искам да скачам в сериозни разходи. Иначе ако се захвана с това ще видя вече направо аз да си сглобявам някаква машинка с хубави части като ще давам пари да е като хората за години ползване.
Нямаш ли някой познат геймър? Няма логика за едно видео да вземаш компютър.
 
А с каква програма обработваш и какво искаш да правиш ? Аз скоро ще почвам да уча видео едитинг.
Филмора е програмата клиповете са снимани на Galaxy S8 + Nikon d3300 всички са над 2гб и като сложа забива лаптопа хахах...
 
Нямаш ли някой познат геймър? Няма логика за едно видео да вземаш компютър.
Ами не се сещам....

Иначе 4к видео да се обработи дори филмора са написали че иска 8ядра процесор с поне 12гб рам ... та явно се иска. То и самата програма платената е бъкана с ефекти и глупости, а на тестовата като пробвах нямах такива проблеми ама не съм мъчил и големи файлове...
 
То тая филмора изглежда по лесна от другите програми за видео обработка. Жалко че безплатната версия поставя гадно лого и трябва да се купи. Има ли някъде промоция , код за намаление ?
 
То тая филмора изглежда по лесна от другите програми за видео обработка. Жалко че безплатната версия поставя гадно лого и трябва да се купи. Има ли някъде промоция , код за намаление ?
Мисля че няма... е 40$ ти е за година 60$ за постоянно не мисля че за теб точно са проблемни пари :) Струва си програмката...
 
Мисля че няма... е 40$ ти е за година 60$ за постоянно не мисля че за теб точно са проблемни пари :) Струва си програмката...
сега разгледах че има и допълнителни благинки ако искаш да си вземеш допълнително , но като за първи път дават и програмата и избрана екстра от store за 60 долара. Ще се инвестира че си трябва .
 
сега разгледах че има и допълнителни благинки ако искаш да си вземеш допълнително , но като за първи път дават и програмата и избрана екстра от store за 60 долара. Ще се инвестира че си трябва .
Избрани екстри ще те излъжа мен не ми дадоха да избирам хахах, но има доста разнообразие от ефекти стартово и има безплатни някои за инсталиране след като се купи лиценза.. Абе доволен съм стига да я подкарам като хората хахах ... Иначе да има и доста платени допълнително, но това е нормално...
 

Горе