Конвертиране при теглене от PayPal

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от plamenboss, Дек 13, 2017.

1. plamenboss

plamenboss Member

Рег.:
    Апр 12, 2010
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Здравейте на всички. Искам да попитам някой, дали е теглил скоро от ПП и конвертирали ли са сумата му в БГ левове по техния курс, който естествено е неизгоден! Има ли начин да се спре това конвертиране?

AvantaBG харесва това.
  2. ianpav

ianpav New Member

Рег.:
    Юни 17, 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Според мен е оправено вече , защото последните 5-6 плащания проверявам и гледам , че е по курса на банката , както съм го задал . Това го проверявам по време на самото плащане .

3. plamenboss

plamenboss Member

Рег.:
    Апр 12, 2010
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Курса, който видях определено не беше на банката. Сега тези, които има доларови сметки пак ще си получат парите в долари, но конвертирани два пъти един през ПП и един път през Банката, което не е никак приятно.

4. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83
    Теглиш към IBAN, а не към Card. Нормално е. Друг път, не се самопрецаквай.

Blinky и plamenboss харесват това.
  5. plamenboss

plamenboss Member

Рег.:
    Апр 12, 2010
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Не знаех, че може по IBAN, и че мога да добавя банк акаунт към ПП мислех, че не е достъпно за Бг. Огромно благодаря на Шерифа за полезната информация. Приятна вечер на всички.

6. ¦•••SHERIFA•••¦

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83
    Достъпно е добавянето на такъв още от около октомври 2015 (тема). Незадължителен. Отделно не може да се confirm/verify, не е и задължително, и пак да се тегли към него.

Което си е сериозен проблем, но изглежда не се интересуват от това, 2г. по-късно все така си стои.

7. plamenboss

plamenboss Member

Рег.:
    Апр 12, 2010
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Не ми се е налагало да тегля често и за това не съм бил наясно. Сега след, като добавих IBAN-а минах през телефонна верификация и вече изписва, че банк акаунта е верифициран, което може да се види на снимката по-долу:

Прикачени файлове:

• bank.png
      bank.png
      File size:
      68.3 KB
      Преглеждания:
      11
    Последно редактирано: Дек 13, 2017
  8. ¦•••SHERIFA•••¦

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,710
    Харесвания:
    394
    Точки:
    83
    Последно, теглил си към IBAN или към Card? Щото само към IBAN има „двойно превалутиране + такса за вх. валутен превод“. Към Card има само вх. такса 0-1-2% (до средата на октомври), след него време: и там двойно превалутиране + вх. такса 1-2%. Но е по-кофти IBAN тегленето, отколкото картовото. Из форума има тема за „оправяне“ на картовото теглене, нейде.

9. plamenboss

plamenboss Member

Рег.:
    Апр 12, 2010
    Съобщения:
    77
    Харесвания:
    5
    Точки:
    8
    Да, теглил съм само към Card и не е имало конвертиране в Бг левове. Сметката е доларова и съм получавал сумата в долари, но днес ми изписа, че сумата се преконвертира в левове.В трансакцията не пише колко долара ще получа, а колко лева. И сега не знам как ще е по изгодно да се тегли към карта или към ибан. Когато е по карта няма такса входящ превод, а по ИБАН не знам как ще е, но с времето ще се разбере.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice