Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

crazydevil

Active Member
Рейтинг - 100%
12   0   0
Трябва ни изработка на илюстрация/герой, който ще е нещо като лице на сайта/компанията Winzes.com

За да добиете точно за какво говоря ви давам малко линкове като пример:

http://dzineblog.com/2010/09/40-cool-mascot-style-website-inspirations.html
http://www.1stwebdesigner.com/inspiration/creative-examples-illustrated-characters-website-design/
http://line25.com/articles/showcase-of-character-mascot-use-in-web-design
http://webdesignfan.com/25-websites-with-awesome-mascots/
http://www.hongkiat.com/blog/21-excellent-examples-of-animal-as-web-mascots/
http://www.dezinerfolio.com/2009/02/24/20-sites-with-beautiful-character-illustrations

Насоки:

- концептът може да е животинче, роботче или всякакво друго нечовешко същество
- по някакъв начин да е обвързано с дейността на фирмата (Web, Marketing, Advertising, Software Solutions)
- като идея може да е облечено в тениска с фирменото лого(не е задължително)
- може да е само скица, по-добре е цветно, но не е задължително

Важни изисквания:

- броят на участниците и предложенията не е от значение
- 100% уникалност, оригиналност и креативност
- предложенията трябва да са в png или jpg, като избраният концепт ще ми трябва във векторен формат(*.ai или *.EPS) в цветен и монохромен вариант.
- ще се наложи да се подпише декларация, че дизайнерът няма претенции върху изработката

* Трябва ми само в 2D формат, впоследствие имаме човек, който ще го направи 3D

Парична награда: 100лв.
Срок: до 19.01.2014
Плащане: Paypal, в брой в София, Банков превод

winzes-transp.jpg

Надявам се във форума да има хора, които могат да рисуват ;)

* Ако случайно не харесаме концепт, най-доброто предложение ще получи 20лв.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

* Ако случайно не харесаме концепт, най-доброто предложение ще получи 20лв.

Може ли едно разяснение относно този ред - ако не харесате нито едно, ще наградите най-доброто с 20 лева.
Просто ей така? Или все пак ще използвате изображението? Надявам се разбрахте какво имам в предвид..
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

И как според теб няма да го харесат пък ще го използват... Разбирай го "Просто ей така" :)
 
Ако не харесаме нищо, естествено, че нищо няма да използваме и за нищо няма да претендираме. Просто най-доброто предложение ще получи 20лв. за усилията си.
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Някакъв краен срок има ли??? Искам и аз да се пробвам.
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Някакъв краен срок има ли??? Искам и аз да се пробвам.
Срок: до 19.01.2014

Жалко че нямам толкова познания:)
Успех на всички които ще се включат!
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Изглежда няма такъв голям интерес, както при логото. Причината според мен е в значително по-малката награда при положение, че всъщност би трябвало да е обратното - измислянето и рисуването на уникален персонаж, лице на компанията е по-трудоемка работа от правенето на лого според мен и следва да е по-високо платена.

Дано съберете достатъчно предложения все пак.
 
Re: От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Изглежда няма такъв голям интерес, както при логото. Причината според мен е в значително по-малката награда при положение, че всъщност би трябвало да е обратното - измислянето и рисуването на уникален персонаж, лице на компанията е по-трудоемка работа от правенето на лого според мен и следва да е по-високо платена.

Дано съберете достатъчно предложения все пак.

Реално логото е лицето на компанията и то е в пъти по-важно за нас. Героят ще е просто част от концепцията на сайта. Той ще е и временен, целта му е просто да привлече внимание.

Като цяло много се чудихме каква сума да обявим, тъй като не разбираме много от рисуване. След като поразпитах насам натам, ни казаха, че 50-100лв. са нормални цени и реално добри художници могат да скицират герой за минути. Едно време дори и в даскало съм виждал съученици да рисуват подобни в тетрадките си.

Не бяхме сигурни дали Предприемач е правилното място, но в крайна сметка решихме да пробваме, но и ние сме леко скептични... Затова имаме и резервни варианти.
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Ето я и моята бърза скица, моля без злобни коментари от други потребители. Качеството не е много добро, ще се постарая ако имате интерес да го предам в по- добро състояние.
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

@fuzz4o само аз ли не виждам скица или в бързината си забравил/а да я сложиш?
Ето един мой експеримент,не е точно илюстрация,ама да отпушим темата, Winzes ми звучи като Рамзес не знам защо,което ме наведе на асоциация с това кое е боготвореното животно от Египтяните ,завъртях и логото за уши и се получи това по-долу:mrgreen: едно кибер коте или който каквото вижда:
Спокойно може да пускате
злобни коментари
,колкото искате:)

T_Shirt_winzes.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

И още една модификация на същата идея с кибер котката, но този път дебела,квадратна и малко арт:)

Business_Card_fatcat.jpg
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Имам проблем с качването на изображение. Изпратила съм го на пощата им. Иначе концепцията на колегата над мен много ми допада браво!!!:-o
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

puheno sashtestvo mini.jpg За сега това... :) само като идея.


Добавям "човечето" вече във фирмените цветове заедно с логото.

winzes pro 1.jpg

Може да бъде и на петна или някакви други шарки.
Върти ми се в главата и още нещо,ще го пусна когато е готово.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

winzes prog 2.jpg Ето го и другия вариант на очилаткото :-o
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

По принцип имам желание да се включа, само че накрая ако ме избереш, файлът ще ти го там пак с вектори но .PSD. Просто нямам желание да се занимавам с гадния илюстратор а разлика на практика няма да има. Това и това съм ги правил така, предполагам нещо такова ти трябва. Поздрави.
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Ето една скица от мен, ако решиш че ви харесва ще я направя после както трябва, оцветена със светлосенки и т.н.

skitsa.png
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Ето още една скица и от мен,но този път наистина скица по остарелия вече метод на папирос демек хартия:mrgreen:

winzes_sk.jpg
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

Изключително слаб интерес да не кажа никакъв към конкурса,сори за офтопика,но ми е чудно по принцип за да си дизайнер трябва да си добър художник,за да не бъда разбран погрешно аз не претендирам,че съм такъв,но като знам какво количество дизайнери щъкат из форума е парадоксално слабия интерес при това паричната награда никак не е малко като се има в предвид няколко конкурса с доста по-голям интерес за по-малко пари.

Една скица отнема не повече от 5-20 мин. зависи колко се стараеш,моята аматьорска ми отне 10мин. точно.
Аре стегнете се и покажете малко творчество,не вярвам,че няма добри художници тук!:wink:
 
От: Конкурс за изработка на концепт/илюстрация

В момента дизайнер ≠ художник.

Другото което е - надценяваш "дизайнерите" във форума. Едно е да сглобиш банер от 5 картинки от Г или да кръстосаш 3 линии за лого, а съвсем друго е да измислиш / нарисуваш геройче, което да изглежда добре. Чувство за естетика тук много малко хора имат, макс. 5-6 човека и 3ма от тях влизат сигурно по веднъж седмично, така че според мен е съвсем нормална активността :)
 

Горе