Конкурс за изработка на лого

pgplamen

Active Member
Рейтинг - 100%
7   0   0
Конкурс за изработка на лого - фирмата Аква спорт Н www.aquasport-n.com

Дейността на фирмата е свързана с продажба на риболовни принадлежности и аксесоари.

Условия за участие:
- Всеки автор може да участва в конкурса с неограничен брой предложения;
- В логото да присъства името на фирмата на латиница.
- Дизайнът на логото трябва да е авторски, да не копира или напомня на съществуващи лога, лесно разпознаваем;
- Изпратените варианти трябва да са в монохромен и цветен вариант.
- Проектът за лого трябва да бъде изпращан във формат png.
- Проектите трябва да бъдат придружени с електронен или пощенски адрес на автора, както и трите му имена;
- Победителят се задължава да подпише декларация, че предоставя безсрочно и безвъзмездно всички права върху разработката на логото
- Участниците в конкурса трябва да са носители на авторските права и на правата за публикация на проектите си;
- Всеки участник в конкурса приема изброените по-горе условия за участие;
- Проектите изпращайте на адрес: aqua_sm/@/tradel.net
- Разбира се, освен на имейла можете да поствате логата и тук в темата
Срокове:
- Конкурсът ще се проведе в периода 10.05.2014 г. - 24.05.2014 г.
Победителят ще бъде обявен на 31.05.2014 г.

Награди:
- Победителят в конкурса ще получи парична награда в размер на 100 лв.

Успех на всички участници!
 
От: Конкурс за изработка на лого

Ето едно предложение от мен

proekt1.jpg


proekt2.jpg


2014_05_09_155650.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого

Една концепция и от мен. Идеята на създаденото от мен лого е да бъде максимално изчистено, съвременно, модерно и в същото време да вдъхва авторитет. Естествено първата асоциации ми беше риба, въдица, въдичар ... но в последствие идеята се разви в друга посока. Ако се вгледате ще откриете три основни елемента - кукичка, плувка и щурвал (да не пренебрегваме океанския риболов) ... Общо взето считам, че се получи ето отдолу и PNG -тата:

aqua1.png


1. Разпознаваемо и със силна идентичност

aqua2.png


2. Стилно и удачно за реклама в онлайн издания, при изработване на брошури каталози и други печатни материали.

aqua3.png


Тук си признавам, че не се постарах особено, но пък се вижда, че стои добре върху бяла визитка.

aqua-office.png


Видях, че става дума за няколко магазина и веднага си помислих за брандиране на витрините, или централния офис.

aqua-logo.png



Без допълнителни ефекти.
 
От: От: Конкурс за изработка на лого

Без да натрапвам мнението си:

Последният проект е супер, но не може ли кукичката малко повече да прилича на буквата, която замества?
 
От: От: Конкурс за изработка на лого

Без да натрапвам мнението си:

Последният проект е супер, но не може ли кукичката малко повече да прилича на буквата, която замества?

Може, разбира се, но тогава ще прилича повече на буква и по - малко на останалите символи, които опитвам да изобразява. Като се "затвори", контрата още нагоре кукичката се загубва и остава само плувка (Не, че е лошо, но ще се изгуби част от идеята ми :)
 
От: От: Конкурс за изработка на лого

:beer: Благодаря за отговора и наслука!
Между другото, твоят проект как ще лепне на някоя чаша за бира или капучино :)
 
От: Конкурс за изработка на лого

Да повдигна темата. На пощата също се получават предложения. Когато са публични е по добре. Да могат да се видят от всички.
 
От: Конкурс за изработка на лого

Логото с кукичката вместо буква наистина на мен лично най-много ми хареса браво на колегата !
 
От: Конкурс за изработка на лого

Приключвам с още една вариация на последното ми предложение.

6exp.jpg


Много слаба активност за съжаление, поне тук:mrgreen:
Пиите по една :beer: и творете, ако не спечелите кво от това, поне ще си направите кефа :)
 
От: Конкурс за изработка на лого

Не знам къде изчезна мой отговор, за тва пак ще пусна :shock:
Опитах се максимално изчистено, ясно да изработя логото, ето го и мой вариант.
aqua_black.jpgaqua_white.jpgвизитка.jpg
 

Горе