Конкурс за лого - готварски сайт

Izvunzemen

Active Member
Рейтинг - 100%
11   0   0
Започваме проект по създаването на готварски сайт, в който ще се качват рецепти, направени от нас и снимани от нас. Стараем се да готвим по-разчупени и интересни неща, които да се различават от обикновените, за които вече са изписани хиляди рецепти. В сайтът, освен рецептите ще има и авторски снимки с обясниние стъпка по стъпка в процеса на приготвяне. Обмисляме и видеа след време. Целта ни е да направим хубави снимки и сайтът да изглежда малко по-професионално от тези, които има в България. Естествено за това ни е нужно и хубаво лого! :)

Името на сайтът- "Готвар", а домейнът е gotvar.bg, но ако решите да включите името бих се радвал да е изписано самото име на кирилица "Готвар". Думата готвар, както се досещате, идва от думите буквар и готвене. Бих се радвал предложенията да са насочени към тези елементи.

Логото ще се използва за страниците в социалните мрежи, както и за сайта, към момента съм се спрял на темата SocialChef (http://gotvar.bg/) може да я видите в сайта.

Награда - 100 лв.

Началната дата на конкурса е днешната - 20 юни
Крайна дата на конкурса- 30 юни, в същия ден ще обявя и победителя.
ЗАПОЗНАТ СЪМ СЪС ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН!

Предварително благодаря на всички включили се! :)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

8809437X.png
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Много благодаря за предложенията, супер сте! :)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Ето го и моето предложение. Може би ще има малко допълнение към това лого, ще добавя едно шише до книгата. В няколко варианта е логото, може да се ползва без кръга в моментите когато не позволява да се използва голямият размер.
Имам едно предложение и към Извънземен - може да даваш насоки и оценки на логата /дори и да е на лично/

Примерно: кое ти харесва и кое не, цветове, елементи и т.н.

Този конкурс ще е добър, сигурен съм!

akBMlFA.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Да, може би си прав, би било полезно, ако има и някакви насоки.

Логото на EGraphix е много хубаво, защото е съчетало по много готин начин готвенето и буквара, но шрифтът е много солиден и не изглежда добре.
Логото на Websolut е направо уникално, надписът също е много стилен, но книжката не е вкарана в идеята, това е единствения минус.
Happy George - идеята за отворената книга и излизащите звезди от нея е много добра, но така съчетана с надписа изглежда малко олд-скуул.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Мустаците може да са книгата , ама според мен с готварската шапка и мустаци е по готино , но ти си знаеш :)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Мустаците може да са книгата , ама според мен с готварската шапка и мустаци е по готино , но ти си знаеш :)

Мислиш ли че не съм го пробвал, но не ми стои добре.
Дано ми хрумне и нещо по-оригинално, това е прекалено буквално, но на мен ми харесва;)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Websolut много благодаря, станало е страхотно! :)
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Ако съм разбрал правилно искаш да има и значка/лейбъл вариянт към логото? Ако е така, ще променя шрифта на моята концепция, както си написал и ще направя и такъв вид.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Ако съм разбрал правилно искаш да има и значка/лейбъл вариянт към логото? Ако е така, ще променя шрифта на моята концепция, както си написал и ще направя и такъв вид.
До колкото съм прочел заданието няма такова изискване, всеки е свободен да импровизира както намери за добре, но тъй като въпроса е зададен към колегата нека той да ти отговори.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Точно така, няма изискване да е значка или някаква определена форма.
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Днес имах малко свободно време и си поиграх малко миксирайки предложенията ми и добавяйки анимация, идеята ми е, че логото може и да е анимирано за какво пък трябва да е стандартно:)

JWcUbrE.gif


Очаквах повече дизайнери да се включат за да стане по-интересно, но все още не е късно, няма спамери(засега), така, че ....:)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конкурс за лого - готварски сайт

fe45f6c104a3f4fd.jpg


Накратко за идеята:
Реших да поема по възможно най-директния път и да комбинирам елементи символизиращи "книга" и "готвене". Почнах да изследвам различни вариации за формата на книгата докато стигнах до тази, при която страниците на книгата са оформени като вилица. Цветът е богато червено - 0/100/100/0, за него теорията казва, че стимулира храносмилането. Единствения проблем, с който се сблъсках е шрифтът. Показах предварителните варианти на близки и познати за мнение и получих много противоречиви мнения по отношение на шрифта, затова предлагам три варианта - един строг и груб, един по-"забавен" и един по-обикновен.

Надявам се да ти хареса и ще се радвам на мнение!
 
От: Конкурс за лого - готварски сайт



Първи клас - извадете готвара с рецепти и тетрадките с тесни и широки редове, където ще повтаряме всичко до съвършеност! :)
И внимателно с огнено червения нюанс!

И по-конкретно, самото лого има за цел да изглежда не толкова перфектно, нещо като първи опит на ученик. Хората с малко повече въображение ще свържат белите шарки по текста с брашно, а шапката е позиционирана в най-горната част на логото за да символизира "цел" и "устременост". Тесните и широки редове са връзката и закачката с буквара, и как при повторение всичко се осъвършенства, защото смятам, че книгата символизира спокойствие (и учене, разбира се), а готвенето в самата си същност е приключение, страст иии голяма бъркотия понякога.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого - готварски сайт

Към автора - поздравления за хубавия домейн, много готина идея. Искрено пожелавам да го развиете и след време да е добре познаваем бранд.

И успех с логото разбира се.
 

Горе