Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Рейтинг - 100%
38   0   0
Логото е за компанията Amicus Bio - това е и нужният текст, на латиница.

Предмет на дейност: производство на био здравни продукти /напр. на билкова основа, мехлеми, т.н./. Тоест основен фокус е здраве и био/органичност/природа.
"Amicus" означава Приятел, Другар на човека на латински, така че това е и потенциален ъгъл , който може да се използва в логото - например някакво човече или друго. (Би било интересно да видя предложения с този мотив)

Препоръчителни цветове: представям си лога със зелено и/или кафяво и/или неутрални цветове като черно и бяло. Синьото също може да е интересно. Вие избирате комбинацията.

Правила на конкурса:
- Всеки автор може да участва в конкурса с неограничен брой предложения;
- В логото да присъства името на фирмата на латиница (Amicus Bio - може и с главни букви, ако тава е концепцията, или само с малки).
- Дизайнът на логото трябва да е авторски, да не копира или напомня на съществуващи лога (до колкото това е възможно все пак).
- Изпратените варианти трябва да са в монохромен и цветен вариант.
- Победителят се задължава да подпише декларация, че предоставя безсрочно и безвъзмездно всички права върху разработката на логото
- Участниците в конкурса трябва да са носители на авторските права и на правата за публикация на проектите си.
- Проектите прикачвайте тук.
- Запазвам си правото да удължа периода на конкурса, ако има твърде малко предложения.

Критерии за оценка на предложенията:
- Креативност, запазвайки яснота. Логото да се запечатва в съзнанието на човек, но и да не е двусмислено - ясно да показва своята идея. Примери за креативни лога, които ми харесват: 1, 2, 3 (това са просто примери, нямат общо с нашия случай)
- Да отразява визията на фирмата: да бъде лидер в пазара на здравни продукти на органична/био основа и (по избор) да бъде приятел на човека.

Срокове:
- Конкурсът ще се проведе в периода 29.06.2014 г. - 13.07.2014 г. (14 дена от днешна дата)
Победителят ще бъде обявен на 17.07.2014 г.

Награда: 100 лв.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Ето и първото ми векторно предложение. :)

7436785R.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

7436638W.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Много интересни предложения! Радвам се, че отсега ще ми е трудно да избера накрая :)

Ще се радвам да видя и предложения с мотива за компанията, която е "приятел" на човека - например някое човече, или нещо друго.
 
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Ето и едно с 3D човече, тук идеята е , че логото е приятелски прегърнато , но тъй като човечето не стои добре зад логото там е само главата му в нещо като прегръдка с надписа:), всичко друго е просто декор в зелено:)

Untitled_2_1.jpg

Untitled_2_3.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Естествено, че ще се включа в този конкурс. Както и в следващите. Първо поздравявам колегите с предложенията. Второ темата за Bio продуктите е необятна и вярвам, че конкурса ще стане доста силен. Ето и първата ми концепция, като си запазвам правото да публикувам предложенията в портфолиото. Идеята и цялостната концепция можете да видите тук

Надявам се че съм разбрал правилно идеята на Amicus Bio

amicus-t-shirt-766x1024.png
 
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Благодаря много за горните предположения!

Конкурсът се преполови, остават още 7 дена без днес. Ще се радвам да видя още предложения с мотива за връзката между човека и природата. :)
 
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Не вземем страна нито нищо, но на никол логото е мн зарибено(лицето което е е мн яко..) кат цяло има УНИКАЛНИ предложения.. доста задобряват дизайнерите :) Браво..
До автора на темата.. ще ти е трудно бая човече.. ;d (Успех!)
 
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Ммм много хубави предложения :))) успех!
 
От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Ето и следващата концепция - мисля, че са ясни символите - личния отпечатък, приятелството вплетени в короната на дърво.

amicuc-hand1-1024x949.jpg


amicuc-hand-pack-1024x768.jpg


amicus-logo-hand-1024x640.png
 
От: От: Конкурс за фирмено лого - награда: 100 лв.

Ето и следващата концепция - мисля, че са ясни символите - личния отпечатък, приятелството вплетени в короната на дърво.
...

Браво! Уникално сполучлива концепция!
 

Горе