Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

А сега как го правят хората, които наистина разбират от WP ...

Код:
cd /public_html
wget --no-check-certificate https://wordpress.org/latest.tar.gz
tar zxvf latest.tar.gz
mv wordpress/ mysite

PS. използването на потребител admin е меко казано глупаво
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Запазено за предпазване на доверчиви потребители от глупости ...
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

А сега как го правят хората, които наистина разбират от WP ...

Код:
cd /public_html
wget --no-check-certificate https://wordpress.org/latest.tar.gz
tar zxvf latest.tar.gz
mv wordpress/ mysite

PS. използването на потребител admin е меко казано глупаво

Нека цапаме!
Искам да обясня как един начинаещ да инсталира WP, а не как ти да инсталираш WP, ок? А потребителя мисля, че има най-малко значение в урока.
Кажи ми още от началото на темата - ако ще цапаш, по-добре да я направя в друг форум, където да може някой да я прочете?
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Предпазването на незапознати потребители от подвеждане не е цапане.

Уроци от "уебмастър", който няма нищо реално зад гърба си, съвсем бегло е запознат със системата и дори не чувал за ssh са меко казано с нулев авторитет и не бива да им се вярва.

Точно поради наличието на милиони такива в нета е трудно да се намери читава информация без пресееш хиляди глупости.
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Добре де, що сваляш бг версията след като при инсталация те пита за езика? И защо качваш файловете през фтп?
Поне картинките да беше оразмерил еднакво.

Ето и един пълен урок с примера на торбалан:
http://code.tutsplus.com/articles/download-and-install-wordpress-via-the-shell-over-ssh--wp-24403
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

А потребителя мисля, че има най-малко значение в урока.

Ха, ама ти сериозно ли? Потребителя имал най-малко значение? Нали точно за това се прави - за незапознатия потребител?

А и като гледам в дадения от теб пример какви грешки допускаш... по-добре се откажи и от тази работа, преди да си започнал и да си оплескал нещата.
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Ха, ама ти сериозно ли? Потребителя имал най-малко значение? Нали точно за това се прави - за незапознатия потребител?

А и като гледам в дадения от теб пример какви грешки допускаш... по-добре се откажи и от тази работа, преди да си започнал и да си оплескал нещата.

Абе, ти четеш ли? Айде сега върни се и прочети за кой потребител става въпрос и изобщо каква е темата и тогава коментирай, ок? До като коменитраш извадени от контекста реплики няма да разбереш за какво става въпрос.

И за да се реши едно уравнение, може да има и 5 начина, аз съм избрал този и не виждам защо трябва да се подхожда със заяждане, вместо да се обяснят и останалите начини на читателите..

Много ми е интересно, защо когато някой отдели от времето си, за да направи нещо полезно, някой ще намери да го критикува и за размерите на снимките? :shock:
То или се гледа информацията, или се мрънка и егоистично се пречи на начинаещите да прочетът каквото и да било от спам..
 
От: От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Абе, ти четеш ли? Айде сега върни се и прочети за кой потребител става въпрос и изобщо каква е темата и тогава коментирай, ок? До като коменитраш извадени от контекста реплики няма да разбереш за какво става въпрос.

И за да се реши едно уравнение, може да има и 5 начина, аз съм избрал този и не виждам защо трябва да се подхожда със заяждане, вместо да се обяснят и останалите начини на читателите..

Много ми е интересно, защо когато някой отдели от времето си, за да направи нещо полезно, някой ще намери да го критикува и за размерите на снимките? :shock:
Защото пишеш за неща, които са ти тотално непонятни и само ще подлъжеш някой да прави глупости!

То или се гледа информацията, или се мрънка и егоистично се пречи на начинаещите да прочетЪт каквото и да било от спам..
Няма да коментирам грамотността ти на човек, който предлага копирайт услуги ...
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

cross, както Torbalan Trolski отбеляза - пишеш неща, които са ти тотално непонятни. А това означава, че допускаш грешки. Грешки, които е недопустимо да се допускат. Бил той избрал този начин и да обясняваме другите начини... абе инсталаторе на Уордпрес, толкова ли не схващаш, че си избрал абсолютно погрешния начин и всичко това което обясняваш е тотално сбъркано, грешно?

Направи нещо хубаво, покажи качество, професионализъм - всички ще те подкрепят, включително аз и Torbalan Trolski, но докато показваш посредственост и незнание и с това заблуждаваш другите да правят грешки ... това ще са последствията!

Superman Ivailo boy!
Всичко знае и разбира той!
Системи всякакви, домейни, дизайни -
за него няма никакви тайни!
 
От: От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

cross, както Torbalan Trolski отбеляза - пишеш неща, които са ти тотално непонятни. А това означава, че допускаш грешки. Грешки, които е недопустимо да се допускат. Бил той избрал този начин и да обясняваме другите начини... абе инсталаторе на Уордпрес, толкова ли не схващаш, че си избрал абсолютно погрешния начин и всичко това което обясняваш е тотално сбъркано, грешно?

Направи нещо хубаво, покажи качество, професионализъм - всички ще те подкрепят, включително аз и Torbalan Trolski, но докато показваш посредственост и незнание и с това заблуждаваш другите да правят грешки ... това ще са последствията!

Superman Ivailo boy!
Всичко знае и разбира той!
Системи всякакви, домейни, дизайни -
за него няма никакви тайни!

Нямаш таланта да пишеш стихотворения...
 
От: От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Нямаш таланта да пишеш стихотворения...

Никога не съм го и твърдял! :)
 
От: От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Нямаш таланта да пишеш стихотворения...
То и ти нямаш дарба (да не споменавам необходимата писмена култура) да пишеш, ама си продаваш "услугите" като копирайтър. Ама това го преживях, който е луд да хвърля пари на вятъра - негови са си.

Но да ми се правиш на Wordpress/Opencart гуру не ми се връзва.

Ще го кажа така, това че си нарязал 10 кила шол и си изгледал 7 сезона на д-р Хаус не те прави сърдечен хирург :cry:
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Напротив, аз съм гледал само 2 епизода на д-р Хаус и не съм разфасовал цяло прасе, но имам диплома за сърдечен хирург!
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Напротив, аз съм гледал само 2 епизода на д-р Хаус и не съм разфасовал цяло прасе, но имам диплома за сърдечен хирург!

:-o `
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

А сега как го правят хората, които наистина разбират от WP ...

Код:
cd /public_html
wget --no-check-certificate https://wordpress.org/latest.tar.gz
tar zxvf latest.tar.gz
mv wordpress/ mysite

PS. използването на потребител admin е меко казано глупаво

You must spread some Reputation around before giving it to Torbalan Trolski again.
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

Те новаците и така се объркват пък камо ли като им ги слееш...
 
От: Конфигуриране, инсталиране, поддръжка и работа с WordPress

По принцип няма много смисъл да се пише в тази тема, но не се сдържах да оставя това

Виж файлът 13129
 

Горе