Копиране на Опенкарт?

zarrini

Member
Господа, имам два магазина на Опенкарт, с различни домейни, на различен хост. Единия, с дефолнтата тема, само стои без да се използва, другия е е по добре визулано и функционално. Въпроса ми е как да ги направя еднакви. Като копирам директно файловете от едната директория в другата? Трябват ли някакви други промени по базата данни?
Съдържанието ще е различно.
 
От: Копиране на Опенкарт?

Не помня вече какво сме бутали по него. Търся решение с директно копиране.
 
От: Копиране на Опенкарт?

Предполагам ако се копират файловете, без снимките, също и базата данни без данните свързани с продуктите предполагам че ще стане ... даже има голям шанс :)

Трябва да се пробва с едно тестово копие ... може да има проблем ако сте променяли структурата на базите данни ...
 
От: Копиране на Опенкарт?

Базите данни са еднакви, нищо не е пипано по тях.
Стан, и ти имаш участие в единия Опенкарт.

Копирах всички файлове от единия в директорията на другия и ми даде следната грешка:

Warning: require_once(/home/chaskobg/public_html/system/startup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/zarinnic/public_html/opencart/index.php on line 19

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/chaskobg/public_html/system/startup.php' (include_path='.:/usr/lib/php') in /home/zarinnic/public_html/opencart/index.php on line 19
 
От: Копиране на Опенкарт?

Здравей,
След копирането трябва да оправиш пътищата в config.php в основната директория и в тази на админа.
Ако не можеш драсни едно ЛС.
Поздрави,
Константин.
 
От: Копиране на Опенкарт?

Да, както е казал Imagination единствено се сменя config.php в основната директория и в admin-а.
 
От: Копиране на Опенкарт?

Много благодаря насоката момчета! Имате реп от мен!


Възстанових файла в главната директория от дефолтния опенкарт, който беше първо качен и се появи.
Цялата информация предполагам че е в базата данни и за това не излизат снимки и контент. Админа обаче не ми излиза.
Има ли нещо друго което трябва да се направи?
 
От: Копиране на Опенкарт?

Здравейте,
понеже често ми се налага да доработвам вече инсталирани системи, най-удачно ми се видя да изнеса пътя, който е зависим от инсталацията на отделна променлива. Нещо от този вид:
За основният конфигурационен файл:
Код:
// DIR
$baseDir = getcwd();
define("DIR_APPLICATION", "{$baseDir}/catalog/");
define("DIR_SYSTEM", "{$baseDir}/system/");
define("DIR_DATABASE", "{$baseDir}/system/database/");
define("DIR_LANGUAGE", "{$baseDir}/catalog/language/");
define("DIR_TEMPLATE", "{$baseDir}/catalog/view/theme/");
define("DIR_CONFIG", "{$baseDir}/system/config/");
define("DIR_IMAGE", "{$baseDir}/image/");
define("DIR_CACHE", "{$baseDir}/system/cache/");
define("DIR_DOWNLOAD", "{$baseDir}/download/");
define("DIR_LOGS", "{$baseDir}/system/logs/");
и за този в админ-а
Код:
// DIR
$baseDir = getcwd(). "/..";
define("DIR_APPLICATION", "{$baseDir}/admin/");
define("DIR_SYSTEM", "{$baseDir}/system/");
define("DIR_DATABASE", "{$baseDir}/system/database/");
define("DIR_LANGUAGE", "{$baseDir}/admin/language/");
define("DIR_TEMPLATE", "{$baseDir}/admin/view/template/");
define("DIR_CONFIG", "{$baseDir}/system/config/");
define("DIR_IMAGE", "{$baseDir}/image/");
define("DIR_CACHE", "{$baseDir}/system/cache/");
define("DIR_DOWNLOAD", "{$baseDir}/download/");
define("DIR_LOGS", "{$baseDir}/system/logs/");
define("DIR_CATALOG", "{$baseDir}/catalog/");
Как ще се инициализира променливата "$baseDir", дали с getcwd() или ръчно ще се напише пътят, за мене е въпрос на предпочитание.
Нямам претенциите, че съм открил топлата вода, просто по този начин си решавам проблема.
Поздрави,
Константин.
 

Горе