Копиране на съдържание?

bodyrock89

Active Member
Преди малко си проверявах уникалността на статиите на един наскоросъздаден блог (на английски език) и видях, че целият ми блог (състоящ се от 2 поста) се намира и на друго място, а именно на http: //www.blogger-index.com/

Това някаква директория за блогове ли е или какво? Може ли Google да го счете като неуникален и да го накаже? Като се има впердвид, че абсолютно дословно са постнати статиите, с изображенията, с вътрешното линкване, което води към моя блог и т.н.
В началото на статията се намира и името на блога ми линкващо пак към него.

Интересното е, че като проверявам уникалността с copyscape не ми показва, че е дублиран. От друг чекер намерих, че блогът ми го има и на друго място (чекер, който проверява уникалността на самите статии, а не на конкретен адрес/сайт).

п.с. статиите съм си ги писал аз, както и аз съм си правил изображенията (скрийншотовете).
 
От: Копиране на съдържание?

вътрешното линкване, което води към моя блог
Ето заради тази част си в безопасност.
За всеки случай copy/paste някой параграф в търсачка и виж кой от двата сайта излиза преди другия.
 
От: От: Копиране на съдържание?

Ето заради тази част си в безопасност.
За всеки случай copy/paste някой параграф в търсачка и виж кой от двата сайта излиза преди другия.

Пробвах с няколко параграфа и при повечето опити моя сайт излиза първи.
На блога ми тепърва започвам да му правя линк билдинг. До сега съм го събмитнал само в twitter, digg и stumbleupon.
Как мислите, да им пиша ли да ми махат блога, или да го остава така? На сайта им пише, че са някаква блог директория, обаче ме притеснява това, че са постнати целите статии, вместо само откъси. Иначе линкове към блога ми има.
 
От: Копиране на съдържание?

Щом ти си първи начи нямаш проблеми, начи те устройва напълно ;)
Слагай по един линк към главната страница на блога си в края на статията, за да те линкват автоматично и си щракай с пръсти :)

Нещо от сорта на "обратно към блога на кире павето", ако искаш да оптимизираш по кире павето.
 
От: Копиране на съдържание?

Щом ти си първи начи нямаш проблеми, начи те устройва напълно ;)
Слагай по един линк към главната страница на блога си в края на статията, за да те линкват автоматично и си щракай с пръсти :)

Нещо от сорта на "обратно към блога на кире павето", ако искаш да оптимизираш по кире павето.

Благодаря за съвета! Така и ще направя ;)
 

Горе